Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

A barátommal kapcsolatban az a dilemmám, hogy elhagyjam-e, maradjak-e csak barátja vagy maradjunk párkapcsolatban.

A kapcsolatunk jó lenne, mert nagyon sok mindent megtett értem. Van negatív oldala is, mert mostanában sokszor felhúztam, megbántottam. Előfordult, hogy nem vele volt problémám de az alaphangulatom miatt olyan dolgai kezdtek idegesíteni, amik előtte nem idegesítettek vagy amúgy aminek semmi hatása nem volt a kapcsolatunkra, a szeretetére.

Azóta belátom hogy megsértettem, megbántottam.

Szóval ez az egyik probléma. A másik probléma, hogy türelmetlen vagyok bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Például nem akarnék vele összeköltözni most de ettől függetlenül szomorú vagyok ha látom, hogy ismerősök összeköltöznek 2 év után, mi ugyanennyi ideje vagyunk együtt de nekünk nehezebb a dolog (anyagiak miatt is meg családi gondok) több szempontból és ő amúgy is ezzel kapcsolatban kettősséget érez mert nem ígéri biztosra, nem ez minden vágya de nem is zárkózik el teljesen előle.

Ő mindig úgy van vele, hogy nem tudni mi lesz pár év múlva. Meg azért figyelembe veszi a lehetőségeket, ha a munkahelyén lehetne magasabb fizetése igyekszik tenni érte meg ha van egy javaslatom valamivel kapcsolatba, ami megkönnyítené a kapcsolatunkat, akkor megfontolja. Csak nem akar gyorsan dönteni.

Tulajdonképpen azt mondtam neki, hogy gondolja át a kapcsolatunkat, tudom, hogy a türelmetlenségemmel és bunkó megnyilvánulásaimmal megbántottam többször, ezért ha azt mondaná, hogy legyünk csak barátok, elfogadnám.

De azt is mondtam neki, hogy hajlandó lennék megváltozni miatta.


Egyéb szempontból meg jó a kapcsolatunk mert sokszor jó programokat szervezünk együtt, megvan a közös érdeklődés, már be is mutattuk egymást szüleinknek, ő sokszor mellettem állt amikor kellett, márpedig utóbbi időben sok aggodalmam volt.


Szóval ha nem teljesen rossz a kapcsolat de sokszor megbántom, akkor mit kell tenni? Ki mit tenne?

Ha látok rá esélyt, hogy tudnék változni, akkor próbáljam meg és maradjak vele együtt? Nézzük meg hogy működik?

Vagy inkább legyünk barátok, mert akkor ugyanúgy tudjuk egymást segíteni ha kell, csak másabb lesz a kapcsolatunk?

Vagy hagyjam el ahogy van?


2019. júl. 26. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te iszonyatosan hisztis vagy, és néha az idegeire mész.

Már bocs, de rettentő mód ilyen vagy....


Alapjáraton nincs ezzel a kapcsolattal semmi probléma, mert igazából csak jó dolgokat írtál semmi rosszat.

2019. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

17:18-nak: köszönöm, hogy leírtad a véleményed. Te mit javasolsz? Ha látok még rá bármi esélyt, próbáljak meg változni és maradjak vele? Vagy ez önzőség mert így nem hagyom, hogy boldog legyen ezért szakítsak vele?

Ő azt mondja, hogy sokszor felhúztam mostanában, ugyanazok a problémák ismétlődnek de amúgy meg van amit szeret bennem, mondja, hogy sok mindent köszönhet nekem. Nemsokára még nyaralni is mennénk együtt, azt mondta oda elmegy velem mert hátha az jobb lesz.

2019. júl. 26. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Változz meg! Ne légy türelmetlen, ne problémázz ennyit, gondold át 2 mielőtt mondasz valamit, (utóbbit normál esetben nem kéne) és legyél higgadtabb.
2019. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a problémád. Azt írod, sokszor megbántod, meg türelmetlen vagy, mert össze akarsz költözni, és rágod a fülét, de valójában te is látod, hogy ez most még nem kivitelezhető és most azon gondolkozol, hogy ezek miatt szakíts-e, vagy legyél csak haverja vagy lépj ki teljesen az életéből, meg ő gondolkozzon el a ti kapcsolatotokon?


Kissé zavarosan írsz és fogalmazol.


Én is kettősséget éreznék az összeköltözéssel kapcsolatban ha ezt a cirkuszt nekem vágnád le.


Ezektől függetlenül úgy érzem, hogy te szakítani akarsz, de mivel ismered a párod előnyös tulajdonságait is, ezért ezt valahogy okosba, jó viszonyba akarod megoldani.

2019. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az összeköltözéssel kapcsolatban nem az én jellemem miatt van benne kettősség, hanem egyéb okokból kifolyólag. Inkább nem részletezem.

Én inkább maradnék vele de azt is sajnálom, hogy sokat bántom.

Inkább szeretnék megváltozni.

2019. júl. 26. 18:14
 6/7 A kérdező kommentje:
De érdekelt hogy ki mit gondol.
2019. júl. 26. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy nehéz lesz tanácsot adni, ha nem részletezel dolgokat.

Ha meg vele akarsz maradni, akkor ne úgy fogalmazd meg neki, hogy hát ő gondolja át a kapcsolatot mert ez úgy hangzik, mintha ő valami elementáris bűnt követett volna el de te hajlasz rá nagy kegyesen, hogy megbocsásd a vétkeit.

2019. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!