Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Erasmus milyen hatással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az Erasmus milyen hatással van a párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Olvastam már olyat is hogy tönkrement emiatt egy kapcsolat, meg olyat is hogy nem. Bár szerintem ha nem bírja ki a kapcsolat a félévet akkor szerintem annyira mégsem volt ő "az igazi". De amúgy mitől függ hogy valaki szétmegy emiatt vagy nem? Például egy hosszabb kapcsolat kevésbé megy tönkre, mint egy friss? Vagy ez attól függ hogy mennyire hajlamosak megcsalásra a felek? Vagy mennyire érzelmesek?


Például ha két éve vagyok együtt a barátommal, mire kimennék addigra már 2,5 vagy 3 éve lennék együtt, akkor kibírható lenne? Ha gyakran skypeolok vele, az segít fenntartani? Ha amúgy nem csalfa meg tipikusan belevaló, bulizós barátom van, akkor valószínű kibírná nélkülem?

Ahogy ismerem, biztos nem mondaná hogy ne menjek ki miatta és szerintem amilyen racionális típus, elfogadná hogy nekem ez hasznos és nem hal bele ha addig nem lát akkor se ha nem olyan könnyű. Meg szerintem úgy lenne vele hogy egy félévet kibírunk aztán úgyis visszajövök, nem tart örökké.


Ha igazán szereti valaki a másikat akkor kiáll mellette, nem hidegül el? Jó lehet akár arra is hogy megerősödjön a kapcsolat? Mivel ha fél évig nem látják egymást gondolom akkor utána felértékelődik hogy megint együtt lehetnek.



2019. aug. 14. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Már eleve egyetem miatt sok páros szétmegy, pedig az országon belül történik, hétvégi találkozókkal. Egyszerűen fiatalon az új közeg, új társaság ezt hozhatja ki az emberből.

Az pedig cuki, hogy azt gondolod, hogyha te mész külföldre, akkor ő fog elhidegülni vagy ilyesmi. Esélyesebb, hogy te fogsz külföldön félrelépni.

2019. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én 100% hogy nem fogok félrelépni külföldön. Se Magyarországon, se külföldön. Tudom, hogy nagyon fájna ha velem ezt tenné valaki, ezért én nem fogom mással. És amúgy is azon az elven vagyok, hogy ha valami nem jó a kapcsolatban, akkor meg kell beszélni és megoldani, ha nem lehet megoldani, akkor meg szakítani de még mielőtt megcsalás történne.

Egyébként sem pasikat vadászni mennék (lány vagyok), hanem tanulni, az országot megismerni.

2019. aug. 14. 10:43
 3/17 A kérdező kommentje:

Én inkább attól aggódnék, hogy ő hidegül el, mert sose tudni meg félév sok idő. Legalábbis ha egyáltalán nem látjuk egymást. Hogy úgymond megszokja hogy nem vagyok, bár emiatt lehet jobban hiányolna. Egyszer nyaralni mentem egy hétre nélküle és már akkor hiányoztam neki.

Még nem megyek ki, ez csak terv a jövőre nézve.

2019. aug. 14. 10:45
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Ez teljes mértékben ember függő. Saját példám az az volt, hogy Székesfehérváron dolgozok technikusként egy multinál és jött egy lehetőség, hogy ki tudtam menni Németországba 4 hónapra tanulni. Leginkább gyártás technológiát de ez mellékes. Mi is beszéltünk barátnőmmel minden nap és mi 3,5 éve voltunk együtt. Na kimentem és amikor haza jöttem látszott rajta, hogy megváltozott és ahogy haza jöttem rá egy hónapra elköltözött azzal az indokkal, hogy szeretne még élni meg jobb volt neki amikor kint voltam Németbe meg ilyenek. Szóval szét mentünk szerintem összejött az egyik kollegájával amíg kint voltam voltak erre utaló jelek. De azt jól láttod, ha nem bír ki fél évet nélküled akkor nem ő az igazi. Egy Erasmus nagyon megéri. Szerintem menjél ki, ha most elhagy akkor a későbbiekben is megteszi.
2019. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

"Én 100% hogy nem fogok félrelépni külföldön."

Mindenki ezt mondja. Azok is, akik félrelépnek. Ha megkérdezed a pasid, ő is ezt fogja mondani. Akkor nincs is min aggódnod?


"Én inkább attól aggódnék, hogy ő hidegül el, mert sose tudni meg félév sok idő."

Valószínűleg ezt is gondolja, ugyanúgy, ahogy te.

2019. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Bármilyen hihetetlennek hangzik, én tényleg biztos, hogy nem csalnám meg. Bepróbálkoztak már nálam pasik itthon (Magyarországon) és nem léptem félre. Pedig volt, amelyik eléggé nyomult és akkor éppen a párommal sem volt minden tökéletes de én úgy gondoltam, hogy meg kell próbálni megoldani a problémákat a párommal, ahelyett hogy félrelépek és amennyire ismertem a másik pasit, mégha havernak el is tudtam volna képzelni, a párom kellett sokkal jobban. Úgy éreztem jobban illik hozzám és nem biztos hogy azér mert épp nem tökéletes minden el kell dobni egy másikért, aki lehet nagyon szépnek mutatja magát de később lehet kiderül az ellenkezője.


Ezzel csak reagálni akartam pár kommentre.

2019. aug. 14. 10:54
 7/17 A kérdező kommentje:

10:49-re reagáltam az imént. Egyébként azóta azt a nyomulós pasit le is tiltottam, nem beszélek vele már.


Kicsit elkanyarodtam a témától, bocsánat.

2019. aug. 14. 10:55
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kapcsolat, mondhatni az igaziak vagytok egymásnak, akkor meg se kottyan. Ha szétmentek, akkor meg amúgy is szétmentetek volna, csak nem most, hanem 2 éven belül valamikor.
2019. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
#4-es vagyok. Bocsi kedves kérdező de egy fél mondatra szólnák a #5-ös válaszolohoz. Te mi a faxért kötöszködsz? Most be akarod bizonyítani az igazadat, hogy a kérdező félrelépne? Nem minden ember egyforma. Ha szeretnél írj privátban és megbeszéljük ott a dolgokat ne vegyük el a normális válaszok helyét.
2019. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A 4es válaszolónak köszönöm utóbbi kommentjét is. Lehet tényleg több értelme lenne az én félrelépésemet máshol megbeszélni.

Nem mondom, hogy az első (és ötödik) válaszolónak nincs semmi igaza. Valóban vannak példák rá, hogy egyetem miatt szétmennek kapcsolatok meg az Erasmus miatt, én csak azt akartam bizonyítani, hogy én tényleg nem lépnék félre. Tudom magamról.

2019. aug. 14. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!