Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Mit gondoltok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza? Mit gondoltok? Szakítsunk?

Figyelt kérdés

A párkapcsolatomban voltak hullámvölgyek, mostanában egészen jól alakulnak a dolgok viszont egy valamin összevesztem a párommal. A magánéletben nagyon kedves, támogató, számíthatok rá de én szakmai segítséget is szerettem volna tőle, és amúgy tudna is segíteni. Arról van szó, hogy eddig is segített már nekem dolgokban amit nem is felejtek el de még most egy kis ideig szintén szerettem volna a támogatását kérni. Most viszont egy nyűg neki az egész, látom. Nem örökre kellene a segítsége hanem csak egy kis ideig, pár hónap mondjuk. Én egyetemista vagyok, ő dolgozik. Az zavar, hogy régebben haverjainak, barátainak segített szakmailag ha tudott valamiben, néha nekem is de zavar hogy most jelenleg ez egy nyűg neki. Tudom, hogy van elég dolga, de én úgy vagyok ezzel, hogy úgyse örökre kérném a tanácsait, plusz munkáját, támogatását, csak egy kis ideig. Gondoltam, hogy ha szerelmes az ember valakibe, akkor ez is belefér.


Vagy nincs igazam?

Neki van igaza akinek egy nyűg mert elfoglalt mostanába?

Ezt meg lehet érteni de kicsit rosszul esik visszagondolni hogy másoknak meg régen segített.


2019. aug. 16. 12:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem használom ki egyáltalán. Én mindig segítek neki, ha tudok valamiben. Volt, hogy akkor is megcsináltam neki valamit amikor annyi dolgom volt, hogy azt se tudtam melyikkel kezdjem. Meg volt, hogy betegen is hajlandó voltam elmenni hozzá és segítettem neki valamibe, amire megkért.


Persze ő hülyének néz ilyenkor. De szerintem meg belefér.

2019. aug. 16. 13:19
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha kiírsz egy kérdést, és választ vársz, akkor ne fogalmaz ennyire homályosan, általánosan, mert így nem tudjuk mi a konkrét gond. Rákérdeznek, segíteni akarnak, de te folyamatosan általánosságban beszélsz. Vagy leírod mi az a szakmai segítség, vagy old meg magad a gondodat.
2019. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező még mindig nem érted.


Te egyetemista vagy, nem dolgozol, fel nem tudod fogni a munka mennyire ki tudja meríteni az embert, és még te emellett még jobban le akarod terhelni a párod. Egyetemistaként könnyű az élet megsúgom, persze, hogy neked több energiád van segíteni a párodnak.


Nekem egyébként nagyon az jön le, hogy azt hajtogatod, hogy te mennyit tettél, te mennyit teszel... de megértést nem látok tőled a párod felé... Akkor ki is nem szereti a másikat eléggé?

2019. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Akik ott tartanak a kapcsolaton belüli problémamegoldásban, hogy „kinek van igaza”, azoknak még nem való a komoly párkapcsolat, éretlenek hozzá.


Te biztosan ilyen vagy. Szakíts, és fejlődj, tanulj önismeretet mielőtt újra párkapcsolatba kezdesz! 🙂

2019. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Mivan, ha azt mondom neked hogy ez csak a te elvárásod? ez csak a te egódat birizgálja? mert hogy te elmentél betegen, mert hogy te akkor is segítettél neki, amikor rosszul voltál. És? kérte ő hogy úgy menj hogy nem vagy a toppon vagy elfoglalt vagy? senki nem kérte. Ebből adódóan most neked van egy elvárásod, amit te adtál kéretlenül, mert hogy azt hitted, hogy a szerelmednek mindent meg kell tenni. Hát pont nem. Így most csalódtál, mert kialakult egy irreális, önző elvárásod, mert te bedobtad neki magad, amit amúgy ő nem is kért. Ő viszont tudja, hogy a nem, az nem, amit vagy megértesz vagy nem. Azzal, hogy a múltal dobálózol az megint csak egy kifogás, egy alibi hogy a te igazad legyen egy nyomósabb ellenérv és legyen még még ok arra hogy csakis neked van igazad.


Minden ember egy tükörkép neked.

2019. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én önzetlenül segítettem neki sok mindenben.

Csak az bánt hogy régen másokra volt ideje, most meg rám nem.

2019. aug. 16. 16:17
 17/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Te segítettél neki, és most önzően elvárnád, hogy ugyanannyit adjon ő is neked. Hisz ha nem így lenne nem írtad volna le, hogy még betegen is mentél hozzá, amin ő meglepődött. Nyilván ő nem várta el tőled úgy, mint most te tőle.

Ez önzőség. Te vagy az önző.

És még mindig nem fogod fel, hogy a barátod dolgozik te meg még csak tanulsz, és a barátodnak sokkal kevesebb ideje/energiája van mint neked.

2019. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
Neki van igaza. En is segitek a paromnak a munkajaban, de ez gratis, nem alap, ugyanis van sajat dolgom es ezert en nem kapok fizetseget. Sokszor elofordul, hogy kenytelen vagyok magara hagyni ot, mert a segitsegnyujtas elmelyulest igenyelne. O nem szokott ezen soha megsertodni, megerti.
2019. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!