Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után érdemes együtt élni?

Figyelt kérdés

Itt nem azt értem mikor valaki albérletben van, és úgyis egyedül és hamar összecuccolnak, hanem ahol a párok még otthon élnek és otthon is kényelmes, és anyagi szempontból is jó?


Mennyi idő nagyjából a normális, hogy egy pár összeköltözzön?


2019. aug. 26. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinél máshogy van. Egyénektől is függ, pl. én is még otthon lakom (nyáron), de már nem bírom, és mindenképpen el akarok innen menni, mert kell a személyes tér meg hogy a magam ura legyek, ne ,,a gyerek". A barátomék szülei még házasság után 7 évig, 2 gyerekkel is a nagyszülőknél laktak, hogy tudjanak saját házra spórolni, de ott a nagyszülők is nagyon kedvesek és támogatóak, akik nem leuralnak meg kritizálnak mindenért. Ezt az én nagyszüleim az utolsó centig visszakérték volna...szóval nem mindegy a környezet sem.


De általában azt mondanám, hogyha már eljegyzés, házasság van, akkor már illene együtt lakni, saját házban/lakásban.

2019. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira ember és szituációfüggő, hogy azt szavakkal el sem lehet mondani.

Hány éves a pár? Milyen az anyagi helyzetük? Dolgoznak, vagy még tanulnak? Milyen a viszony a szüleikkel? Mennyire érzik szükségét ennek?

Ismerek olyan párt, akik 7 év, és a házasságkötés UTÁN költöztek össze. Olyat is, ahol fél év után úgy gondolták, szeretnék ezt meglépni.

Mi párommal 3 év után költöztünk össze.

Szóval szerintem hagyd az időt, az nagyon relatív a körülményektől függően.

Általában akkor normális az összeköltözés, ha a pár már azért ismeri egymást egy ideje, megvan a bizalom, az anyagi háttér, és legfőképp az igény erre.

2019. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan összessegében kérdeztem, akár szülőkkel való együttélés is idetartozik.


Én előző barátommal 1 évig voltam együtt nem éltünk együtt azidő alatt.


Szerintem is a körülbelül tökéletes az olyan 2 és 3 év között, de itt nagyban függ attól hogy mennyi idősek a párok 40 évesen előbb illene, de 20on évesen ráérünk.

Én a 20as éveim nagyon elején járok

2019. aug. 26. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez kapcsolat és ember függő. Ehhez nincs szabálykönyv, ezt mindenki maga érzi és nincs is olyan, hogy ideális idő, mert ezt mindig a helyzet hozza úgy is. Az együtt élés minden szempontból egy "kényes" ügy, és akkor tudod megtenni ha azt érzed szereted eléggé ahhoz a másikat és nyújt többet az együtt élés ahhoz hogy feladd a saját kis egyéni teredet és megoszd ezt valakivel. Nyilván amíg a 20-as éveid elején jártok és tanultok minden sokkal egyszerűbb és olyankor még megéri a szülőkkel lenni anyagilag is. Amikor már dolgoztok ott már kicsit neccesebb ugyanis a mindennapi élet teendői elpörgetik perceket/órákat és azon kapod magad, hogy az egész napban maximum egy óra van ami szabadidő, de már olyankor sem érzed a hangulatot, hogy ki tedd a lábadat a házból...Na az az egy óra pont elég egy közös vacsihoz+filmhez és ha van hogy még erre sem elég az idő akkor is nyugtat a tudat, hogy legalább az esti összebújáskor tudtok egy kicsit egymásra koncentrálni.
2019. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!