Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Heteroszexuális vagyok, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heteroszexuális vagyok, de valamiért nem akarok barátnőt, illetve félek is tőle van bennem valami gát. Mi ennek az oka, egyébként csendes, visszahúzódó vagyok?

Figyelt kérdés

2019. aug. 30. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb ugyan ilyen vagyok.Gondolom a sok ki kosarazás bármit is teszel.Az lenyomja még a próbálkozási kedved is.
2019. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismeretlentől való félelem. Ilyenkor azt ember nem is a kudarctól fél, sokkal inkább a sikertől, mert ha hirtelen az ölébe pottyanna valaki, nem tudja, mit kezdene vele.


Elvileg próbálkozni kéne, mindig egy kicsit tovább jutni, és így a rengeteg kudarc mellé annyi tapasztalatot is gyűjteni, hogy az eleje egyre jobban megy. Aztán idővel a vége is.


Itt persze nem mindegy, hogy 16 vagy 40 éves vagy, mert egy átlag embernek is kell 10-15 év, mire ezekkel a dolgokkal teljesen egyenesbe jön.

2019. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erre a választ csak te tudod megtalálni. Hisz mi csak találgatni tudunk és tippelni hogy mitől félhetsz, az meg hogy mi miatt van benned ez a félelem már egy sokkal komplexebb dolog és szintén fontos a problémád megoldásában. Próbáld magadban végig gondolni az egész ismerkedés fázist vagy akár a kapcsolatot, nyilván ha félsz tőle akkor az is megvan mitől félsz maximum csak nem tudatosítod magadban, hogy igen ez az a dolog amitől félek. Próbáld végig gondolni mi az ami megrémít, mi az a történés amitől félsz, hogy bekövetkezik és ha ez megvan próbáld meg végig gondolni, hogy mik azok a tapasztalatok, élmények, környezeti behatások amik miatt így érezhetsz. Azért az ilyen típusú félelem nem olyan "általános" mint mondjuk hogy félsz a pókoktól, mert nem túl szépek. Az ilyen típusú félelemnek mindig van visszakövethető oka. Ha megvan a félelem gyökere sokkal egyszerűbb leküzdeni. Ha úgy érzed nem megy magadtól, akkor akár pszichológus is tud ebben segíteni. Sajnos elég nagy a társadalmi megbélyegzés a pszichológusokat tekintve, hogy csak azok járnak hozzájuk akik elmebetegek vagy nagyon komoly problémákkal küzdenek. Ezek pont olyan dolgok amiben egy pszichológus rengeteget tud segíteni és hasznos is, mert van hogy ezeket önerőből az ember nem tudja felismerni és megoldani.
2019. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!