Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl önzetlen lennék? Ti már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl önzetlen lennék? Ti már voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Már írtam korábban egy kérdést : https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Röviden: külföldre mentünk dolgozni fel evre, inkább kalandvágyból, legalábbis én nem a pénz miatt, mivel keveset kerestünk (kb havi 200nettonak megfelelő összeg, de szállás ellátást álltál. Én hazajottem, nem bírtam azt a nyomást ami ott van (vendéglátós meló, heti 6 nap), párom kint maradt. Már most lassan bevallottam magamnak, hogy inkább miatta mentem ki. Rengeteg jó élmény köt oda mert sok helyet bejartunk. Viszont mivel a párom ott maradt, én pedig hazajöttem, így azóta érzek magamban egy törést, ami nem tudom, el fog e múlni. :( Úgy érzem szorongok is emiatt, es bem tudom feldolgozni , hogy amikor úgy szenvedtem, ő nem tartott velem. Én a nem rosszul fizető magyar munkahelyem hagytam ott. Ugyan nem kert, hogy tartsak vele, de nekem egyértelmű volt, hogy együtt vágunk neki. Így rossz érzés, hogy havi 200nettoert ott maradt, bár igaz előtte nem nagyon volt pénze és neki ez nagy motiváció volt. Ott viszont ő sem és én sem gyűjtöttem igazán, és nem is sporoltunk annyit, ami miatt megérte volna. Nekem több mint 2 millió ft-om félre volt rakva előtte, amiből már csak a fele van meg. Meggondolatlan voltam . Mivel miután hazajöttem , még újra kimentem szerencsét próbálni (egybekötve egy családi nyaralással), meg 3 hétig kint maradtam, de sikertelenül. Miatta csináltam főleg :(úgy érzem, hogy én önzetlen vagyok a kapcsolataimban, ez mindig így volt, de ezt mintha nem kapnam vissza :( Nem igazán tudom feldolgozni hogy nem együtt vittük végig az egészet, mert én megtortem ott, de utána méginkább megtörtem amiatt,, hogy a párom kint maradt és nem tartott velem egy nehéz időszakban , amikor már pánikrohamjaim is lettek a munkától . Úgy érzem, minden felbomlott körülöttem. Pedig kint el is jegyzett, de most úgy erzem teljesen el vagyok keseredve, mert én mindig vele tartok, sőt hazajöttem volna , ha ő már annyira rosszul érezte volna magát, hogy az mentális és fizikai tüneteket is produkál.

Ő ezután szeretne Amerikába menni, szintén kalandvágyból, és én a kezdetektől vele akartam utazni, de már picit felek attól , hogy mi van, ha ott sem leszek boldog vagy hasonló megtörténik. Inkább mennek egy európai országba előbb, mert ha valami baj is lenne, könnyebben haza tudunk jönni . De ő nem akar Európában maradni. Alig van félretéve pénze, pénzünk, és felek, hogy ha kimegyünk, és nincs szerencsénk, az is elúszik. Meg én inkább utazni mennek oda, ha van elég pénzem, nem dolgozni . Ott sincs kolbászból a kerítés. Nem tudom mitévő legyek, mert magam alatt vagyok, és már elgondolkodtam azon, hogy egy-e az utunk (már jó ideje csak kudarccal téli kapcsolataim voltak, és mikor vele találkoztam, azt hittem, minden más lesz , meg úgy is éreztem, de mióta nem jött velem haza, nem érzem az önzetlenséget, hanem csak azt, hogy ilyen feltételeket kell elfogadom, hogy szeressen. :( Én már csak meggondoltan akarok kimenni, és ő ilyen világutazó mentalitású, de nem érdekli, ha elfogy a pénz időközben, mert majd lesz munka úgyis stb. Nekem viszont kell egy anyagi biztonság , amit meg tudok teremteni, egy stabilitás, így utazás közben is. Ezért nem értek egyet azzal, hogy menjünk Amerikába csak úgy par szazezer forinttal, a bizonytalanba. Nem is beszélve a vizumrol, oltasokrol. (Pl Del-Amerikába..), amit ő nagyon beadatni se akar, mert hülyeségnek tartja.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, vagyis főleg arra, hogy az én helyembe beleképzelve mi lenne a helyes teendő ?

Most lehet hogy picit zavarosan írom ezt, mert annyira magam alatt vagyok már másfél hónapja :( Pedig sportolni járok, tanulok is egy teljesen új szakmát, de nem tudok koncentrálni és már lassan úgy érzem, szakemberhez kell fordulnom, ami miatt mindig visszaköszön az önzetlenseg hiánya a kapcsolataimban :(


28/L



2019. okt. 8. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon megható
2019. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenféle rosszindulat nélkül, de te nem önzetlen vagy. Ha önzetlen lennél, akkor nem várnál viszonzást, és megtalálnád a módot, hogy megoldd a kinti életet.

Szóval nem vagy önzetlen (ami nem baj, az emberek nagy része nem az, és szvsz, ez normális: ha adunk valamit, akkor kapni is akarunk érte valamiféle kompenzációt), de próbálsz úgy tenni, mintha. Majd igazságtalannak érzed az egészet, viszonzatlannak és így tovább. A lényeg, hogy ez az ellentmondás okozza a bajt. Vannak igényeid, saját álmaid, terveid. Ne félj megfogalmazni ezeket, és ne áldozd fel valakiért, aki teljesen máshogy képzeli a jövőjét. Legyél határozottabb állj ki magadért, és vagy kössetek kompromisszumot, ami mindkettőtöknek (igen, neked is) megfelel, vagy engedjétek el egymást.

Az ilyen fene nagy önfeláldozásnak semmi értelme, ha közben áldozatot csinálsz magadból. Ne, vagy az, és ne is akard, hogy mások annak lássanak. És ismétlem, ezzel nincs gond, csak ne nyomj magadra olyan szerepet, amilyen nem vagy. És ne is ragaszkodj a nem megfelelőhöz foggal körömmel, mert soha az életben nem leszel boldog, és hiába érzed majd, hogy az élet szúrt ki veled, vagy a másik nem szeret eléggé, te magad érted el, hogy minden úgy alakuljon, ahogy, és te okoztad magadnak ezt a sok rossz érzést, nem más.

2019. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes és őszinte választ!

Igazából többször is elolvastam amit írtál és elgondolkodtam az egészen.

Valóban nem egészséges ennyi áldozathozatal.

Es igazad van, az onzetlenseg, mikor nem vársz cserébe semmit. De mikor kimentem vele külföldre , nem is vártam cserébe semmit. Csak már mikor én nem voltam jól, akkor valamiért arra vágytam, hogy velem tartson, hiszen ő sem érezte ott túl jól magát, és akkor reméltem is, hogy magától mondja majd azt, hogy velem tart. Én inkább azt nem érzem, mik a határok , az önfeláldozas terén egy párkapcsolatban. Igen, kellenek a kompromisszumok, de mi van, ha a másik csak a saját céljára nyitott? Mikor hazajöttem, elfogadtam a döntését, de az már más téma, hogy nehezen dolgozom fel még mindig. És részben helyesnek érzem, de valahol mélyen tudom, hogy én hazajöttem volna vele, vagy legalábbis ott együtt útnak indultunk volna jobban fizető melót nezni. Egyébként próbálkoztam mas melokkal , de kudarc volt az összes, valószínűleg okkal, és így kellett lennie, hogy hazajövök. Viszont azt nem tudom a mai napig felmérni, hogy az aldozathozatal normalis-e egy kapcsolatban vagy sem? (És hogy mik a határok?)

2019. okt. 9. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!