Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy felemeltem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tettem, hogy felemeltem a hangomat a nyílt férfigyűlölet és alázás ellen?

Figyelt kérdés

Munkahelyi közös vacsora volt, amin nagyon sokan ott voltak azok közül, akikkel nincs semmilyen kapcsolatom a mindennapokban. Kicsit ivott mindenki, és az egyik csaj a közelemben pár másik lánnyal + félig-meddig velem elég bőven osztogatott meg magánéleti dolgokat. A másik csaj szingli volt, és azt mondogatta neki, hogy minden olyan srácot, aki nem néz ki jól, azonnali hatállyal kukázzon, mert ugyanakkora eséllyel szemétláda, mint a jól kinézőek, ugyanakkora eséllyel talál normális partnert a jópasik között is. Mesélt az exéről, aki állítása szerint csúnya, de azért jött össze vele, mert azt hitte, aranyból van a lelke. Később szerinte kiderült, hogy keményen lelki bántalmazó alkat, fizikai bántalmazás nem történt, csak fenyegette vele. Szerinte minden erejével azon volt, hogy eltüntesse az önbizalmát, napi szinten belerúgott valahogy, és bármilyen vitás helyzetben lekezelően, trágárul beszélt vele. Végül egyik napról a másikra elhagyta a srácot, és még megbeszélni sem volt hajlandó a dolgokat, és amikor a fiú zokogva hívta fel, akkor csak rárakta a telefont és nyíltan bevallotta, hogy nem érzett semmit, és az öngyilkossági fenyegetései sem érdekelték. Aztán mesélte, hogy 2 hónappal később a mostani párjával randizott, aki egy külsőre 10/10 pasi, 5 éve vele van, el is jegyezte, és persze lelkileg is egy csodalelkű überkan. Az exe felkereste még párszor, de az arcába vágta, hogy az új párját meg sem közelíti. Az exe többször volt már önveszélyesség miatt pszichiátrián, de egyszer sem látogatná meg, pedig könyörgött a srác, hogy csak barátilag tegye meg, de ő nyíltan nemet mondott, és évek óta már nem is válaszol neki, semmi elköszönés vagy ilyesmi, egyszerűen csak egyik pillanatról a másikra levegőnek nézi. Én nem bírtam szó nélkül hallgatni, elöntött az ideg, ezért kicsúszott a véleményem. Megkértem, hogy hagyja abba szegény srác alázását, enélkül is van elég baja, és ne szégyenítse meg a tipikus lelki problémái miatt, amiket férfilélek nehezen visel, nehezen nyílik meg, beszél róluk. Hozzátettem, hogy "érdekes", hogy mindig a csúnya srácok a sátánok, bántalmazók, lelki szegények, életképtelenek stb., bezzeg az überkanja pedig egy csodaisten. Megmondtam, hogy le merném fogadni, hogy folyamatosan nyel, tűr az új pasijának, az előzőnek meg azért nem volt képes, mert nem lehet mutogatni, büszkének lenni rá. Nem reagált semmit, csak annyit, hogy "jézusom", és arrébb mentek a többi csajjal együtt. Azóta sok ember néz rám úgy a folyosón vagy liftben, mint egy véres rongyra, és egy közvetlen női kollégám szerint is nagyon égő voltam, mivel ő hallgatta.

Ugye jól tettem, hogy kiálltam a gyengébb mellett, aki nem volt ott megvédeni magát?


2019. okt. 18. 16:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem tetted jól. Férfiként mondom, hogy a csaj együtt volt egy gyökérrel, had mondja már el róla a véleményét.
2019. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Halo effect vs failo effect.
2019. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

En veled ertek egyet. Nem jott neki ossze, szakitottak. De hogy orakig alazza az amugyis lelkileg szerencsetlen exet, szerintem ez nem tul intelligens dolog.. en mondom azt nokent neki ha lehetne, hogy jezusom... es nem a srac miatt. Mindenki osszeakad neha fura fazonokkal, de en oket sajnalom.

Minek jott vele ossze? Ja mert egobol azt hitte ha mar csunya is legalabb jofej... ez nem szanalmas valahol?

2019. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem rosszul látod, így meg úgy kéne viselkednie a csajnak, szerinted. Miután szakítottak, látogatnia kellene néha a pszichiátrián egy kicsit... Mennyire ismered őket? Mert mint kivülálló nem minden az aminek elsőre látszik. Aki áldozat lehet, hogy nem is az csak meg akarja sajnáltatni magát. Nem tudom mennyivel szompatikusabb, ha valaki érzelmileg zsarolja a másikat és nem engedi tovább lépni. Te hogyan reagálnád a a csaj hrlyében? Maradjunk annyiban hogy nem rád tartozik, és nem neked van tele a tököd a sráccal, hanem neki, mert ő ismeri jobban. Az hogy ki hogy néz ki az sem releváns, ha neki jó pasi kell akkor az kell ez nem igazságtalanság hanem a privát élete, amihez joga van.

Maximum együtt érezhetsz vele elítélheted a csajt, de beleavatkozni akkor sem kell.

2019. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha a többiek nem ismerik a srácot, nem alázta,mert nem releváns. Nem tudják, kiről beszélt, csak annyit, hogy ex barát. Aki valóban kiborító lehetett, ha a pszichiátrián kötött ki és még most is zaklatja. Had mondja csak el. Ez nem férfigyűlölet, hanem egy ember és egy volt kapcsolat kritizálása. Miért nem férfigyűlölet? Mert most van valakije aki szerinte teljesen normális és minden klappol. Te hol látod itt a férfigyűlöletet?
2019. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Semmi férfigyűlölet nem volt ebben. A csaj összejött egy bántalmazó barommal, kidobta, aztán nem hagyta, hogy tovább bántalmazza lelkileg. Mert az öngyilkossággal fenyegetőzés az pont az.


Te meg nyíltan kiálltál egy faxfej mellett.


(És amúgy a csúnya, béna, buta vagy lányoknál sikertelen pasik bizony nagyobb eséllyel csinálnak ilyeneket. Jól láthatóan te is ebbe a csoportba tartozol, mert mindenképp meg akartad alázni ezt a lányt, csak mert jó pasija van.)

2019. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha egyetlen emberrel van okkal bajom, az nem egy csoport gyűlölete.
2019. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Van (1) rendes nem szép,(2)nem rendes szép,(3)rendes szép,(4) nem rendes nem szép típus. Gyakoriságuk is ilyen azzal a kitétellel hogy (1) és (2) között nagy a mennyiségbeli szakadék, (3) és (4) viszont közel azonos számú. Csakmert létezik ez a négy variáció a lányok úgy vannak vele hogy legyen legalább biztosan jóképű aztán ha netán rendes is lesz az a hab a tortán, de ha nem jóképűnek ad esélyt lehet hogy pluszban még rossz ember is. De a csajok azt nagyon benézik hogy egyforma arányban vannak rendes emberek a szépek és rondák közt... valóban mint írta a kérdező inkább csak többet elnéznek Mr. Szexiborostának. Aki tudja magáról hogy megkaphat külseje miatt bárkit abból könnyebben előjön a rosszabbik visszaélős oldala. Mint mikor valaki hatalomhoz jut, netán lottón vagyont nyer ... nem ugyanaz mint korábban
2019. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Leírva is égő voltál, és nincs igazad.

Már miért kéne neki a lelki zsarolós exét simogatni a pszichiátrián? :D Aki hülye, az hülye, teljesen mindegy, hogy néz ki. Hiába szimpatizálsz vele, mert te sem tartod magad matyó hímzésnek, attól még nem lesz jó ember. Amit te művelsz, az előítéletnek hívják.

A lánynak teljesen igaza van. Az exe zaklatja, elege van ebből. Bár lehetne határozottabb is, ma már elég egyszerű egy számot letiltani, vagy cserélni. És abban is igaza van, hogy olyannal kell összejönni, akihez vonzódsz, több okból is. Egyrészt igen, nem lesz jó attól valaki, hogy az átlag vélemény szerint csúnya. Sőt, általában sokkal több frusztrációjuk van, tisztelet a kivételnek. Másrészt, ha nem vonzódsz, nem lesz jó a szex, rövidebb ideig tart a szerelem, hamarabb és több konfliktus lesz.

2019. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Egyet értek a többiekkel. Nincs szó férfigyűlöletről. Volt egy szar kapcsolata egy szar emberrel (lelkileg bántalmazza, fenyegetőzik), aki még szakítás után is folytatni akarta. Nem értem, miért gondolod hogy foglalkoznia kellene egy beteg ember lelkivilágával és sajnálásával a saját rovására.

A véleményét meg elmondhatja, elmesélheti a barátnőjének mik történtek vele. Nincs ebben alázás. Ne csináljon az ember olyat, ami olyan gáz, annyira szégyelli, hogy aztán probléma ha megbeszéli mással.

Azt se tudhatod, hogy a közveszélyes ex miket mondhat az ex barátnőről..

2019. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!