Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy felemeltem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tettem, hogy felemeltem a hangomat a nyílt férfigyűlölet és alázás ellen?

Figyelt kérdés

Munkahelyi közös vacsora volt, amin nagyon sokan ott voltak azok közül, akikkel nincs semmilyen kapcsolatom a mindennapokban. Kicsit ivott mindenki, és az egyik csaj a közelemben pár másik lánnyal + félig-meddig velem elég bőven osztogatott meg magánéleti dolgokat. A másik csaj szingli volt, és azt mondogatta neki, hogy minden olyan srácot, aki nem néz ki jól, azonnali hatállyal kukázzon, mert ugyanakkora eséllyel szemétláda, mint a jól kinézőek, ugyanakkora eséllyel talál normális partnert a jópasik között is. Mesélt az exéről, aki állítása szerint csúnya, de azért jött össze vele, mert azt hitte, aranyból van a lelke. Később szerinte kiderült, hogy keményen lelki bántalmazó alkat, fizikai bántalmazás nem történt, csak fenyegette vele. Szerinte minden erejével azon volt, hogy eltüntesse az önbizalmát, napi szinten belerúgott valahogy, és bármilyen vitás helyzetben lekezelően, trágárul beszélt vele. Végül egyik napról a másikra elhagyta a srácot, és még megbeszélni sem volt hajlandó a dolgokat, és amikor a fiú zokogva hívta fel, akkor csak rárakta a telefont és nyíltan bevallotta, hogy nem érzett semmit, és az öngyilkossági fenyegetései sem érdekelték. Aztán mesélte, hogy 2 hónappal később a mostani párjával randizott, aki egy külsőre 10/10 pasi, 5 éve vele van, el is jegyezte, és persze lelkileg is egy csodalelkű überkan. Az exe felkereste még párszor, de az arcába vágta, hogy az új párját meg sem közelíti. Az exe többször volt már önveszélyesség miatt pszichiátrián, de egyszer sem látogatná meg, pedig könyörgött a srác, hogy csak barátilag tegye meg, de ő nyíltan nemet mondott, és évek óta már nem is válaszol neki, semmi elköszönés vagy ilyesmi, egyszerűen csak egyik pillanatról a másikra levegőnek nézi. Én nem bírtam szó nélkül hallgatni, elöntött az ideg, ezért kicsúszott a véleményem. Megkértem, hogy hagyja abba szegény srác alázását, enélkül is van elég baja, és ne szégyenítse meg a tipikus lelki problémái miatt, amiket férfilélek nehezen visel, nehezen nyílik meg, beszél róluk. Hozzátettem, hogy "érdekes", hogy mindig a csúnya srácok a sátánok, bántalmazók, lelki szegények, életképtelenek stb., bezzeg az überkanja pedig egy csodaisten. Megmondtam, hogy le merném fogadni, hogy folyamatosan nyel, tűr az új pasijának, az előzőnek meg azért nem volt képes, mert nem lehet mutogatni, büszkének lenni rá. Nem reagált semmit, csak annyit, hogy "jézusom", és arrébb mentek a többi csajjal együtt. Azóta sok ember néz rám úgy a folyosón vagy liftben, mint egy véres rongyra, és egy közvetlen női kollégám szerint is nagyon égő voltam, mivel ő hallgatta.

Ugye jól tettem, hogy kiálltam a gyengébb mellett, aki nem volt ott megvédeni magát?


2019. okt. 18. 16:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Ne védj egy bántalmazót, csak mert látatlanban is a külső alapján ítélsz. Ha valaha lesz egy manipulatív, elmebeteg barátnőd, te se hagyd, hogy visszazokogja magát az életedbe.
2019. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Igaza van a kolléganődnek, magadat égetted csak be azzal hogy kiálltál egy bántalmazó barom mellett.


Egy barátnőm hasonlóan járt, összejött egy csúnya manipulatív sráccal aki folyamatosan próbálta elnyomni, öngyilkosággal fenyegetőzött amikor egyáltalán felvetette a szünet gondolatát (az ilyennel egyáltalán hogy lehetne akkor mégis szakítani?). Az ilyen nem "gyengébb", hanem éppen ő használja ki a másikat és teszi tönkre érzelmileg. Ezek után ha valaki elkezdené védeni a "szegény srácot" meg szidni a normális új barátot én is egy idiótának könyvelném el az illetőt és minél messzebb mennék tőle.

2019. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

'"jézusom", és arrébb mentek a többi csajjal'



Erre nem lehet máshogy reagálni.

Nagyon égően viselkedtel.

Amúgy milyen ferfigyulolet volt itt? Nincs véletlen üldözési maniad?

2019. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek a 13-assal, a hülyeségnek is van az a foka, amire már nem lehet mit mondani.
2019. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon nincs igazad, kérdező. És ez neked a férfigyűlölet? Hogy valaki egy erősen manipulatív senkiházitól jogosan megszabadul? Tényleg? Gáz.


A kolléganőd remekül tette, hogy nem enged az érzelmi zsarolásnak. Sosem terhelheti senki a másikat ilyen ótvar öngyilkossági fenyegetésekkel. Ez a legnagyobb és legkegyetlenebb manipulacio ami csak létezik, és az ilyet azonnal ki kell vágni az ismeretségből.

Arról meg nem is beszélve hogy az illető nem tartotta tiszteletben a nő döntését, hogy váljanak szét, hanem tovább zaklatta.

Ez alapján 100%ig elhiszem hogy lelkileg bántalmazó volt, és remélem hogy nem talál újabb áldozatot.

Te meg megróttad a nőt, hogy érezzen sajnálatot a manipulatora felé.

Grat, a következő férfiakról szóló beszélgetésben valszeg te is fel leszel hozva mint a selejt egyik példája. (jogosan)

2019. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Jól tetted! Így mindenkinek kiderült, hogy miféle vagy, és szépen el is kerülnek a kollégák, ahogy kell.
2019. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
12%
A férfiak és az igazságosság szempontjából jól tetted, a munkahelyi megítélésed szempontjából kevésbé. Feminista világban élünk, ahol alapból diszkriminálják a férfiakat, de ha kiderül, hogy te nem támogatod ezt, még nehezebben érvényesülsz.
2019. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%
Hú de gáz vagy :D Látszik,hogy nagyon frusztált vagy és elégedetlen saját magaddal és teljesen magadra ismertél a srácban. Nem tudom miért is kellene sajnálni azt a mentáisan beteg,bántalmazó,manipulatív,csúnya srácot? Szegény csaj jogosan hitte azt,hogy egy mondjuk nem éppen helyes srác talán meg fogja becsülni és rendes lesz,erre kiderült,hogy totál magához akarta láncolni,zsarolta,bántotta. És itt totál jogos a tanácsa is,hogy nem kell a külső alapján ítélkzni,ergo egy helyes pasi is lehet rendes és egy csúnya meg barom.
2019. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy a sráccal az volt a legkisebb baj, hogy csúnya. És nagy valószínűséggel ez a te esetedben is így van, kérdező.
2019. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%

Lett volna más egyéb JOGOS okod közbeszólni bőven, de ez nem volt az.


Például egy ilyen könnyelmű "tanácsot", hogy keressünk jól kinéző pasit, mert azok között is van jó lelkű, nem olyan társaságban mondunk ahol vannak férfiak. Ez egy csajos buliba fér bele, ahol csak vicc és senki sem fogja komolyan megfogadni. (Kan bulikon is elhangzanak dolgok a nőkről, ez pont olyan volt de rossz helyen.)


Elég sok rèszletet megtudtál, ami azt jelenti hogy nagyon sokáig beszélt a problémájáról. Ilyet munkahelyi közösségben nem illik! Egymásra vagytok ott kíváncsiak, nem egyvalakinek az exére.


Leállíthattad volna annyival, hogy "bocsi, de most már eleget hallottunk az állítólag csúnya exedről". Kihangsúlyozhattad volna látványosan az "állítólag" szót, tekintve hogy a társaságból senki sem látta a pasast, a szépség meg szubjektív. Amit az érzelmi zsarolásról a csaj elmondott az sajnos támadhatatlan. A srác egy lelki terrorista volt valószínűleg. Nem kell ügyvédet játszanod senkiért, de az ilyen hangulatgyilkos picsigókat mint ez a nő, igenis leállíthatod egy határozott, rövid mondattal. Akkor most csak ő lenne rád megsértődve, mert belé folytottad a szót és nem mindenki. :)

2019. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!