Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy aspergeres személlyel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy aspergeres személlyel nehezebb kialakítani kapcsolatot, mint egy "normálissal"?

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Nyilván egy mentális beteg nehezebb eset mint egy egészséges ember.
2019. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Egy fát nehezebb kivágni, mint egy bokrot?
2019. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Asperger nem egy mentális betegség. Einstein, Newton, Beethoven és Mozart is aspergeres volt mégse voltak mentális betegek.
2019. nov. 25. 18:18
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha már ilyen okos vagy, minek teszed fel a kérdést? Az aspergereseket a legtöbb ember furcsának, szociálisan érzékeltennek, gyakran megrögzöttnek tartja, beilleszkedési és alkalmazkodási zavarokkal. Szerinted egy ilyen emberrel milyen 3gy párkapcsolat?
2019. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon nagyon nehéz. Pontosan azért mert bár gyakran társul magasabb intelligenciával, de sajnos az érzelmi intelligenciát nagyon lehúzza, gyakorlatilag megsemmisíti. Ez pedig sajnos nagyon nagyon fontos lenne egy kapcsolathoz.

Az aspergeresek máshogyan értelmezik az érzelmeket, vagyis inkább nem tudják őket értelmezni egyáltalán. Sem értelmezni sem megfelelően kifejezni a sajátjaikat, nincs kellő empátiájuk. És sajnos így nagyon nehéz egészséges párkapcsolatot egyáltalán kialakítani is velük, nem hogy fenntartani.

Nyilván nem mindegy ennek a mértéke, van akinél csak minimális a dolog. De az alacsony érzelmi intelligenciából mindig lesznek problémák egy kapcsolatban.

2019. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Mentális betegség NEM egyenlő elmebetegség.

Pl. a depresszió egy mentális beteség, ahogy a bipoliaritás, az illető ennek ellenére, lehet intelligens lehet családja, lehet munkája stb. Aki elmebeteg (skrizofén) rá ez nem igaz.. Az asperger is egy mentális betegség az autizmus egy enyhébb válfaja. Az illető nehezen kommunikál, nehezen kapcsolódik emberekhez, szegényes lelkivilága van, a környezete számára különc, visszahúzódó.

2019. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy ideig azt gondoltam, hogy az vagyok, de aztán azt hiszem nem. Persze így marad a rejtély, hogy mi az én bajom, mert az idézőjeles "normális" emberek közé sem illek azelőtt és azóta sem.


De valószínűleg nehezebb, bár nem próbáltam sosem.

2019. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Engem nagyon erdekelne bármilyen tapasztalat, mert az en exem az volt. Nem voltunk sokaig egyutt, csak par honapig.


Nagyon okos es kedves volt, de nem tudtam kezelni. Sok turelem kell hozzajuk, es nem magadra venni a viselkedését... ami sokszor rugalmatlan. Erzelmileg nem ugy kotodik, mint egy atlag ember, nagyon “kocka” es merev, de emellett igazan gondoskodo es huseges.

Megvallom oszinten, meg mindig nagyon hianyzik. :-( pedig o szakitott velem egy vita okan... teljesen racionalisan, erzelmek belekeveredett nelkul. tudom, hogy nem illettunk ossze, es sokszor megbantott, de nem o tehet rola.


Szoval, igen, sokkal nehezebb. Rengeteg turelem kell, es nagyon fontos, hogy a masik ismerje az állapotát és hogy ez mivel jár, így konnyebb neki, hogy ne vegye magara az adott szituációban a viselkedést.

Te vagy Aspergeres, kérdező, vagy a parod?

2019. nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én vagyok az és, ha felszínesen nézzük tényleg érzéketlennek tűnök és mintha alacsony érzelmi intelligenciám lenne, de ha jobban megismer valaki tudja rólam, hogy nem vagyok érzéketlen. Legjobb barátom is jófejnek és érzelmesnek tart. Ezért lenne nekem fontos az, hogy ne felszínesen ismerjen meg, hanem mélyen. Ha valaki nekem szimpatikus, akkor nagyon könnyen megtudok nyilni és szeretek mély dolgokról beszélgetni, legyen az politika, filozófia, pszichológia. Nem szeretem a hosszan tartó small talkokat és a marketingolásokat. Nem hiszek abba, hogy mindennek tökéletesnek kell lennie elsőre. Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat és a beszélgetéseknek ne legyenek korlátai. Az ilyen csajozó, pasizó felszínes tanácsok csak arra ösztökélik az embert, hogy hogyan látszódjon tökéletesnek és mit mondjon mit ne. Ezek szabadság korlátozások. Azt szeretem, hogyha arról beszél a másik amiről szeret, addig míg nem árt a másiknak ezzel. Nem csak a páromat keresem, hanem a barátomat is, sőt az összes kapcsolatnak ilyennek kéne lennie, mert ha nem a barátod a másik olyan, mintha idegen ember mellett élnél, akivek nincs mély kapcsolatod és emiatt van rengeteg probléma.
2019. nov. 25. 19:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem nehezebb kapcsolatot kialakítani, mert a nonverbális jeleket és utalásokat kevéssé tudom csak olvasni. Ráadásul férfiként nekem kellene kezdeményeznem, amit sokszor meg is teszek, de elsősorban intellektuálisan. Bár ez legtöbb esetben egyenes út a barátzónába, de igazából egy jó barátságnak is örülök, ahol lehet mélyebb témákról is beszélgetni, nem kell feltétlen párkapcsolat. 36/F
2019. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!