Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy aspergeres személlyel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy aspergeres személlyel nehezebb kialakítani kapcsolatot, mint egy "normálissal"?

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 18:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Könyebb vahy nehezebb
2019. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#10 21. század van, nő is ugyanúgy kezdeményezhet és mivel egy jó kapcsolat barátság is ezért tartom fontosnak a nemi egyenlőséget és innen látszik, hogy a társadalmi nem tudománynak van értelme, amit az önkényeskedő kormányunk eltörölt áltudományokra hivatkozva, taps nekik. Nem ragadhatunk le állandóan a férfi a mars és nő a vénusz dogmatikába. Szoktam néha kezdeményezni, de örülök annak, ha egy nő is megteszi ezt. Barátzóna kifejezéstől falra mászok. Azok a kapcsolatok a legélhetőbbek ahol két ember barátai is egymásnak, mi értelme a barátzónáskodásnak? Talán nem kéne különválasztani a barátságot a párkapcsolattól és nem születnének olyan bugyuta bulvár cikkek, hogy milyennek kell lenni egy férfinak és egy nőnek. Nem kéne így külön választani a nemeket, mert egyéni szabadságot fosztja meg. Átéltem már azt a korszakot amikor ideális férfi tipusokra akartam hasonlítani, soha többet. Sokkal sztresszesebb életem volt.
2019. nov. 26. 10:40
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez is igaz az Aspergeresre, hogy baratkent is tekintenek a másikra a parkapcsolatban. Nekem nagyon fontos volt az aspergeres parom, mint barat is. Leginkabb emiatt hianyzik.

De sajnos tenyleg nagyon nehez veluk a parkapcsolat. Tenyleg nem az aspergeres hibaja, es nem szandekos, de nagyon banto tud lenni, es ehhez egy nagyon magas EQ-val rendelkezo embernek kell lennie a masiknak, hogy ne vegye magara. Rengeteg turelem... es keves neurotipikus ember tart ki emiatt.

A másik, hogy maskepp kötődik. Nalunk azt ereztem, hogy bármelyik nap siman kitorolne az eletebol, es vegul igy is tortent. Ha megbantodik, kb. lehetetlen kiengesztelni. Apróságokon felhúzza magát. Ebben is nagyon merev volt az exem. Es mivel máskepp gondolkodik, tamadt engem es hibaztatott mindenert.

De az nem igaz, hogy erzeketlen, ahogy irtak korabban.

Kedves Kérdező, szoval igen, nehezebb, sokkal, de siman van esely arra, hogy találj párt. :) csak mondd el neki a helyzetet és azt is, hogy mire van szukseg tole.

2019. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Eskü nem értem, hogy barátság nélkül, hogyan tud normálisan működni egy kapcsolat. Számomra ez olyan, mintha egy idegennel élnék együtt. Mindig ügyelek arra, hogy ne bántsam meg a másikat és ne csak benne keressem a hibát. A fő hiba inkább a rendszerben van, hogy ennyire eltávolodtunk egymástól és nincs valódi szolidaritás, helyette a kiszolgáltatott embereket bántják.
2019. dec. 31. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!