Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig normális a gyász idő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig normális a gyász idő?

Figyelt kérdés

A páromnak lassan 15 éve halt meg az akkori párja, azóta nem szerette egyik párját sem annyira, viszont most meg tört a jég, összejöttünk, minden rendben.

Viszont lassan rá megy a lelkem, hogy a régi barátnője, aki sajnos fiatalon elhunyt, ennyi idő után is tabu téma és sokszor látom rajta, hogy még mindig szomorú emiatt, néha mondogatja, hogy már kezd túl lenni rajta, de a legtöbbször eltereli a szót, a legutóbb nem merte elmondani, hogy ki akar menni a temetőbe, aztán kiderült és elhívott engem is, ez mondjuk kedves gesztus volt tőle.

Szóval szerintem én paranoiásan, mániákusan azt hiszem, hogy ő meg ragadt a gyászban ès én nem tudok ezzel a gondolattal mit kezdeni.

Lehet, hogy egy kicsit önző vagyok tudom. De most akkor ne legyen valakinek szerelme több mint 10 éves gyász után, mert csak EGY SZERELEM létezik a világon?

Lehet, hogy én túl gondolom, ez nem is féltékenység, inkább egy fajta aggodalom, hogy mi van ha ő megrekedt ebben?

Akkor sosem lehet igazán önmaga.

Gyerekük nem volt és mindketten fiatalok voltak.


2019. dec. 2. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd meg ezt neki. Legyen ez az ő ügye.
2019. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Simán lehet, hogy megragadt a gyászban. Öregeknél van, aki a másik után hal.


A csávó megkattant, 10 éves sír egy halott nő miatt, ez jelzi, hogy gyenge, haszontalan ember.


Annyi érthető lenne, hogy az a lány mindig különleges helyet tölt majd be a szívében, de ő már ezt túltolja.


Menekülj, mert a srác mentálisan nem komplett.

2019. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
10 év már bőven túl van a normális határon.
2019. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Bocs.15. Na az még inkább túl van.
2019. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

En ennyi alapjan meg nem irnam le ezt a kapcsolatot viszont nem is faggatnam. Ha akarja beszel rola, ha nem, akkor dolgozik meg benne a dolog. Idovel, honapok/ 1ev erezni fogod h a helyebe tudsz-e lepni a sziveben vagy keptelen elengedni.

Siman el tudom kepzelni h most buntudata van h megszeretett mast es kijar a temetobe elmondani a lanynak h bocsasson meg miatta, ennek biztosan van egy idobeli lefolyasa. Hagyd ezt meg neki. Erezni fogod h van-e jovotok. En csendben asszisztalnek egy darabig. Nem evekig.

De ha minden vasarnap kozos programkent akar temetobe jarni h most mar ez a kettotok kozos gyasza mert te milyen jo fej vagy, abba nem mennek bele.

Azt viszont tudd h mindig ott lesz a sziveben.

2019. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Intenzíven 3 évig gyászoltam a párom, ebben benne volt másfél év evészavar, pánikbeteg lettem és 3 évig jártam terapeutához. 7 év telt el, mire valakibe bele tudtam szeretni. Emberfüggő, de elveszíteni valakit nem olyan kis dolog, főleg ha úgy halt meg, hogy szeretett.
2019. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy éve vagyunk együtt. Mikor össze jöttünk rögtön azzal is kezdett, hogy jobb ha tudom, mi történt, mint ha tartozott volna vele, hogy elmesélje a sztorit. Akkor még nem foglalkoztam ezzel, mert nem jött fel annyiszor a családjában a téma, mint mostanában.

Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk és mindent megtesz értem, nagyon jó lelkű, boldogok vagyunk szóval nem panaszkodom.

Ez az egy múltbéli dolog, ami miatt néha depresszív a hangulata, nem szeret róla beszélni, de néha rájön és akkor hagyom, hadd beszéljen róla, milyen volt a lány.

Az emberek is épp oly sokszínűbb, mint a tanácsok.

Köszönöm a válaszokat !

2019. dec. 2. 18:55
 8/9 A kérdező kommentje:
*sokszínűek
2019. dec. 2. 18:55
 9/9 A kérdező kommentje:
#1 igazad van, és pont, hogy én is úgy gondolom ez az ő dolga. Csak elég mély érzésű ember vagyok és rögtön észre veszem, ha valaki szorong valami miatt.
2019. dec. 2. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!