Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg bunkó voltam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Baratnőm anyukája pár hete ment el, ő sokat sírt azóta én mondtam neki, hogy nincs értelme mert mondenki meghal egyszer. Erre azt mondja érzéketlen vagyok.

2019. dec. 16. 07:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolut megértelek de ilyenkor akk is érdemes együttérzést mutatni és hagyni h a másik a maga módján gyászoljon. Remek dolog az orvosi, de nem kell lelkileg droiddá válni. Eléggé kilehetsz égve.
2019. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező nem te vagy az a srác aki szerint egy párkapcsolatban nincs értelme tervezni mert úgyis vége lesz? Hisz a statisztikák szerint a kapcsolatok nagyrésze véget ér.

Nagyon arra hajaz a stílus.

Kérdező ha már ilyen túl racionalizáló típus vagy fogadd el hogy mindenki máshogy birkózik meg a gyásszal. Elvileg erről tanulnod is kellett. A párod úgy birkózik meg hogy keres egy megnyugtató magyarázatot hogy hova lett a szülő. Ha jó helyen van megnyugodhat. Sokan keresik ebben a nyugalmat.

Ha te a statisztikától leszel boldogabb akkor nézz körül hányan hányféle képen oldják meg. Biztos van erről is adat és máris meg van a racionális magyarázat a párod viselkedésére és te is megnyugszol.

Amúgy meg ha ennyire nem érted az embereket nehéz lehet a munkád során együttműködni velük. Gondolom a rokonokkal se úgy közli az ember a hála hírt hogy hát ez van de mindegy is mert úgyis mindenki meghal.

2019. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%

Te nem vagy szazas kérdező.

Eszem megáll.

Remélem, kibax a barátnőid, és nem fog zavarni, hisz úgysem lesztek örökké együtt, mert meghaltok. Akkor még mindegy, nem?


Ha anyád meghalna, akkor is legyintenel?

Remélem, soha nem kerulok ilyen érzéketlen orvos kezei közé, és remélem, nem sikerül befejezened az egyetemet.

2019. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
89%
Megérintett a kérdés.. az én Édesanyám 5 hónapja hunyt el fiatalon, még mindig nem tudtam feldolgozni, bőgök. Ha a férjem így állt volna/àllna hozzá, már rég be lennének adva a válási papírok. Érzéketlen bunkó vagy.
2019. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
77%

És tudod miért néz ilyen doku filmeket és műsort a “hülyeségekről”?! Mert a gyászában mindenbe próbál kapaszkodni. Remélni akarja hogy az édesanyja más szinten, de esetleg talán vele van.

Ha ezt nem tudod megérteni, sajnállak. Ő nem a páciensed, hanem a barátnőd anyukája. Nem kell a műtőasztal felett mindig sírni, de ez nem a munkád. Ez a magánéleted, családod. Te jóég. Te is látod hogy ez azért nem ugyanaz.

2019. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
73%
Érzékeltlen voltál, nem azért mert hazudtál hanem azért mert nem vetted figyelembe h ő másként éli meg ezt. Neki nehezebb, konkrétan arra utaltál h felesleges gyászolnia, holott szükség van rá, h lezárja magában, a saját tempójában.
2019. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
80%
miért nem fogadod el, hogy az vagy, ha már ez volt a kérdés, helyette próbálod védeni magad?nincsenek érzéseid, apád/anyád halála se hatott meg
2019. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló felfogású vagyok veled.

De, elfogadom, hogy ha valaki másként éli meg a gyászt.

Mindenki más. Lesz olyan amin te fogsz kibukni, hetekre, hónapokra. Az a valami, viszont a párodnak lesz " jelentéktelen". (nagyon idézőjelben).

Mikor anyósom el ment, eszembe sem jutott ilyet mondani. De még gondolni sem. Pedig tudom, ez az élet. De a páromat akkor is "kötelességem", támogatni. Lelkileg.

2019. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

"Nem vagyok érzéketlen csak realista. És igazam van. Orvosira járok tudom mi a halál."


😂😂😂

Ha tényleg orvosira járnál, nem csak egy néphergelő troll lennél, akkor neked is megtanították volna, hogy hogyan kell ilyen helyzetben kommunikálni. Orvostanhallgatóként elárulom, hogy nem így. A távolságtartás nem ugyanaz, mint a pszichopátia. Amikor egy orvosnak meghal egy betege, akkor ő sem csak megvonja a vállát és éli tovább az életét, mintha mi sem történt volna, mert hát úgyis mindenki egyszer meghal, hanem sok esetben komolyan megérintik a történtek, már ha nem pszichopata (ami azért nem olyan gyakori dolog). Persze mint már mondtam, ezt te is tudnád, ha valóban orvostanhallgató lennél. Inkább menj tanulni a provokálás helyett, vizsgaidőszak van.

2019. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
A halál természetes, de fiatalon nem az. Ha egyetemisták vagytok, akkor a barátnőd anyukája nagyon is fiatal volt még a halálhoz. Szülő elvesztése amúgy is mindig szomorú dolog. Kicsit legyél empatikusabb, főleg ha orvos leszel. Pont azért tanulsz orvosnak jobb esetben, mert másokon akarsz segíteni, nem?
2019. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!