Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz beszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz beszélni interneten a társkeresésről?

Figyelt kérdés

A való életben, ha bármikor körbenéztem a környezetemben, viszonylag normális véleményeket hallottam. Sokan nyitottak voltak más véleményére, érveltek, elfogadták, ha valaki mást gondol, átgondolták, ha valami nem egyezik az ő nézeteikkel. A tényeket pedig elfogadták.

Oké, néha-néha akadt 1-1 kivétel, aki szélsőségesebb volt, de tényleg csak pár. Ellenben a neten jó pár helyen nem ezt látom. Ezen az oldalon is rengeteg a szélsőség, teljesen egyértelmű dolgokat is tagadnak vagy nem ismernek el.


Hogy konkrét példákat is említsek:

- Ma volt egy kérdés a nyitott kapcsolatról. Tény, hogy egyesek így élnek, boldogok, szeretik egymást, szerelmesek. Akikkel beszéltem, azok között volt, aki jónak tartotta, volt, aki elfogadta, de ő maga nem bírt volna ilyenben élni. Több száz emberből kevesebb, mint tíztől hallottam azt, hogy az ilyen nem kapcsolat, nem szerelem és hasonlók. Itt viszont szinte mindenki ezt hangoztatja. Pedig tény, hogy kapcsolat és egyeseknél működik.

- Volt egy olyan kérdés is, ami hozott egy cikket arról, hogy a férfiaknak több nő jön be egy társkeresőn, mint fordítva és a nők csak a pasik legjobb részét húzzák be. A való életben is látni, hogy tényleg a férfiak próbálkoznak több nőnél, nekik jön be több nő és a nők válogatósabbak. Ez egy nyílt dolog, ugyanaz áll rá, mint az előbbire: Több száz emberből csak pártól hallottam, hogy ezzel nem értene egyet, mindenki simán elfogadta. Ezzel szemben itt akármikor szóba kerül, rengetegen tagadják. Pedig, már számszerűsített tény is.


Szerintetek ennek a nagy eltérésnek mi az oka? A neten több olyan ember lóg fórumokon, akiknek a való életben nagyon kevés ismerősük van vagy nagyon szűk élettérben mozognak? Esetleg élőben nem is kíváncsi rájuk igazán senki, ezért a netre írják ki, hogy megnyugodjanak?


2019. dec. 18. 01:13
1 2 3
 1/22 Rockarc ***** válasza:
97%

Sokan nem tudnak kulonbseget tenni a kapcsolat es a bas.zas kozott. A kerdesbol az latszik, hogy te sem. Paran szinonimakent hasznaljak, masok megprobaljak a tarskereses szot felulertelmezni, hogy egy no barmikor talalhat kuropajtit. Szimpla fogalomzavar, neha tudatos csusztatas. Eloben a legtobb ember nem szokott legenykedni, es a kretenseget csak anonim modon eli ki. Sot, szerintem az incel hadosztaly olyan zavarban van, hogy meg se mer mukkanni, ha egy ilyen tema szobakerul valahol. En eloben is vallalom a szavaim. Felnottkent, ferfikent. Azokat kene megkerdezni, akik nem igy jarnak el.


Sikerult felhomalyositanom teged? Volt annyira hasznos a valasz, mint a kerdes?


43F

2019. dec. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Rockarc, miért ne tudnék különbséget tenni a kapcsolat és a bszás közt? Arról sem volt szó a kérdésemben, hogy krópajtikat könnyebb találni.

A fogalomzavarról és csúsztatás a válaszodban volt.

És igen, hasznos volt a válaszod. Köszönöm szépen, hogy prezentáltad azt, amiről a kérdés szólt: A tényeket mellőzve teljesen félrebeszéltél.

2019. dec. 18. 02:58
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Az általad említett 2-es kérdés nem arról szólt, hogy a férfiaknak több nő jön be a társkeresőn, hanem arról, hogy ez a nőknek jó. Ugyan miért jobb a nőknek, ha ők kevésbé találnak számukra vonzó férfit?
2019. dec. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Arról is szól, de ahogy láttam, a beszélgetés átment ott egy teljesen másik irányba.

Kevésbé találnak vonzó férfit, de találnak. És ezzel leírtad, hogy a nők a pasik legjobb részét húzzák be, a férfiak viszont fordítva nem. Ezt ott mégsem fogadták el, hanem teljesen mellébeszéltek.

2019. dec. 18. 03:44
 5/22 Rockarc ***** válasza:
96%

Kerdezo. Bocs, hogy megtorpedozom a gondosan elokeszitett lehuzo baromsagodat, de tovabbra is fogalomzavarban szenvedsz.


A sajat kis elfuseralt eletedbol vett peldakat hozol fel, hogy ezek TENYEK! B+, tudod, hogy mi az a teny? Magat a fogalmat? Ki a fenet erdekel, hogy Toth Gizi, akit rajtad kivul senki nem ismer boldog nyitott kapcsolatban el? Mi a fenetol lenne ez teny? Ki alltal elismert, hitelesitett maga a tenyallas? Kozjegyzo latta, vagy mi? Lehozta a Nature? Baratocskam, te ugy vagy eltajolva, ahogy megszulettel. Gyartod a semmire nem jo, de legalabb megoszto elmeletedet, aztan valaszcunamira varsz. Nyilvan rontom a bizniszedet, ha kihuzom alola az ingatag felepitmenyt, de ez neked faj, nem nekem.


A masik a tarskereso. Aztan jonnek a Tinder a Badoo es egyeb sexpartnerkersok statisztikai szamai. Felfogtad, hogy osszekeverted a sexpartner kereso applikacio es a tarskereses szo ertelmet? Felulirtad, atertelmezted. A ferfiak nagy resze sex-et keres rajta, es mindenkit jobbra huz, akinek van ket keze meg ket laba. Neha meg ez sem kriterium egyeseknek, kutyat macskat jobbra huznak, szo szerint. A nok meg tobbnyire tarsat keresnek rajta es igencsak megvalogatjak, kivel allnak parba.


Nesze neked, ezek voltak a te tenyeid. Egy nagy halom szam, mindenfele ertelmezes nelkul. A valosagban meg az emberek fele hazassagban el, tovabbi nagy resze pedig egyeb hivatalosan el, vagy el nem ismert parkapcsolatban. Ezek a KSH szamai, nem a Tindere. Nyilvan teged az elozo nem erdekel, mert azzal nem lehet sz.art dobalni. A roppant unalmas es bargyu kerdesed koszonjuk, gondolkodhatsz a kovetkezon, ami eleri a 3 valaszt, ne lazsalj.


43F

2019. dec. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Azt ténlyeg tény, hogy a nyitott kapcsolat működik egyeseknél. De csak egyeseknél. De ettől most könnyebb neked, hogy kimondtad? Mert attól, hogy te kiírod, hogy tény, hogy egyeseknél működik, attól nem lesz általános vagy elfogadott.

Másik: még jó, hogy nőként vannak elvárásaim, hogy nem minden második pali tetszik. Elvárások nélkül belemenni a társkeresésbe kész katasztrófa. Nem kell olyan, aki cigizik, olyan, aki elhízott. Mert tudom, nem lennék vele boldog, és ő sem lenne velem. Nem kell gyerekes apuka, mert ők már nem fognak vállalni, mert van sajátjuk, és az elég.

Amúgy meg a legtöbb férfi botrányosan néz ki a társkeresőkön, egy normális kép sincs róluk. Lehet, hogy sármosak meg helyesek az életben, de a legtöbb számomra ellenszenvet vagy félelmet vált ki a kocsiban szelfizős vagy ölbe teszem a kezem fotókkal, amik túl közeliek, a halas képekkel, a napszemüveggel, a zörejekkel, vagy azzal, hogy nincs róla kép, hanem idézetek meg minden phaszság van a képeken.

2019. dec. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Rockarc, az a helyzet, hogy semmit sem torpedóztál meg. Attól, hogy mantrázod magadnak, hogy fogalomzavar, nem fogok benne szenvedni. Arra sem voltál képes válaszolni, hogy miért ne tennék különbséget a fent említett két dolog között, hanem helyette újra csúsztattál és mellébeszéltél. Láttam már párszor, hogy nálad ebből állt a vita, akárki mondott neked ellent.


Az életem sem lesz attól elfuserált, hogy nem csak egy pár emberből álló zárt közösségben élek és csak a saját magam által mantrázott dolgokat fogadom el: Nem az én elfuserált életemben vannak csak nyitott kapcsolatok és benne boldog emberek. Üdv 2019-ben, létezik az internet. Elmehetsz közösségi eseményekre. Beszélgethetsz emberekkel. Örülök, hogy erről először én szólhattam neked.


Tény, pedig attól lesz valami, hogy létezik és könnyű alátámasztani. Leírtad, hogy Tóth Gabi boldog párkapcsolatban él... Attól, hogy ez szerinted senkit nem érdekel, még egy létező dolog, tehát tény. (Mondjuk érdekes megnézni, hogy ahhoz képest, hogy senkit sem érdekel, az összes ilyen kérdésnél csak demagóg szidás megy és néha 1-1 normális válasz. Plusz a való életben sok embert érdekel és láss csodát: Ők nem csak szidnak embereket.)

Amit írtam, az pedig nem ingatag építmény, szóval attól, hogy próbáltál szidni és degradálni, semmi sem dőlt össze. Sőt, attól sem, hogy képtelen voltál érvelni és te is elismerted, hogy Tóth Gizi létezhet, maximum téged nem érdekel, ezért tényleg burokban élsz.


Arra meg szerintem nem érdemes szót vesztegetni, hogy leírod, hogy ÉN összekeverem a társkeresést a szexpartnerkereső applikációval (ilyen nem történt), majd leírod, hogy a nők is ugyanezt csinálják. Nálam jár az ejnyebejnyéd, a nőknél meg nem.

(A válaszod végén a 43F nem 16N véletlenül?)


Azt írod, hogy a tényeim egy halom szám, értelmezés nélkül. Sajnálom, ha egyszerű számokat és adatokat sem tudsz értelmezni. Attól azok még továbbra is tények, a gond nálad van. Mondjuk, ha lényegében leírtad, hogy fogalmad sincs a kérdésben említett számokról, értelmezni sem vagy képes őket, akkor mégis miért válaszoltál?

Az is gyönyörű volt, hogy leírtad, hogy a KSH adatai szerint mi a helyzet a házasságokkal. Amúgy az adatok szerint az emberek többsége heteroszexuális kapcsolatban él. Sőt, Magyarországon a házasságok 100%-a heteroszexuális. Szóval, nem léteznek biszexuálisok, melegek és leszbikusok?

Nyilván, veled ellentétben érdekelnek engem a számadatok. Nem én ignoráltam őket, hanem te.


A szrdobálásos szöveget nem értem. Itt egyedül te csináltad ezt. Párszor már láttam tőled, hogy amint valaki nem pár szavas beszólással reagál, azonnal rákapcsolsz, elkezded szidni az illetőt és olyanokat próbálsz a nyakába varrni, amit nem is írt.

2019. dec. 18. 13:53
 8/22 A kérdező kommentje:

78%-os: Látod, te megértetted, amiről szólt az egyik példa. Egyeseknél működik, tehát tény. Nem arról van szó, hogy általánossá akarom tenni vagy mindenki számára követendővé, csak példaként hoztam a kérdésemhez. Nem könnyebb nekem, hogy leírtam, csak egy példa volt. Amiért leírtam, az a kérdésem fő vonala: Pl. ezen az oldalon miért ennyire csőlátással állnak a párkapcsolati témákhoz és a való életben miért nem ezt látni? Rockarc tökéletes példa, mert ő maga leír dolgokat, aztán pár sorral arrébb már mást ír. Vagy egyszerűen tojik az általa leírt dolgokra is.


Az elvárásos résszel teljesen egyetértek. Szerintem is normális, hogy vannak az embernek elvárásai. És látod, te vállalod. Ezzel így nincs semmi gond.


A társkeresős képek terén nyugodtan kezet foghat a két nem. Tényleg vannak olyan sablonok, amiket írtál, de a nőknél is: Kacsaszáj, 5 kilós smink, idézetek, kutyafilterek, stb.

2019. dec. 18. 13:57
 9/22 Barnabas333 ***** válasza:
Igen ide hülyék járnak mint én us., Még trollok. Meg olyan fiatal fiúk akik még semmit nem tudnak az életről. Itt görbe képet fogsz kapni. És általában csak ezekhez szólnak hozzá. Megkérdeztem, hogy a 4 legnagyobb itthoni Bankból melyiket érdemes használni, ketten szóltak hozzá. Az nem izgalmas téma. De ha azt kérdezem honnan szerezzek titkos szeretőt, jön millió hozzászólás, leoltás meg okoskodás inkább szállítsák meg lúzer vagyok stb...
2019. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Barnabas333 ***** válasza:
Szakítsak. Utálom, hogy átírja a szavakat...
2019. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!