Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elvileg egyenlőséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elvileg egyenlőséget kiállt sok feminista nő, akkor a pénzkeresésben is miért nem akarnak egyenlőek lenni, miért a férfi feladata a család eltartása még mindig?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs róla, hogy mit jelent a feminizmus. A mai feministákkal abszolút nem tudok azonosulni, de a te állításoddal még annyira se. Ezt olvasd el és értelmezd.

[link]


Az, hogy ki mennyit keres és ki milyen keresetet vár el a leendő partnerétől, az abszolút személyes dolog. Mindenki mással elégszik meg és mást vár el, ehhez nem kell kötni egy politika és / vagy társadalmi irányzatot.


A leendő páromtól annyit várok el anyagilag, hogy szűkölködés nélkül eltartsa magát, és majd amikor a terhesség és a gyermek születését követő hetekben kiesek a munkából, akkor el tudjon tartani minket anélkül, hogy koplalnunk kelljen.


A család eltartása szintén mindenki maga válogatja. Annyi a dolog, hogy a nő 7-9 terhesen nem igen tud bemenni dolgozni (és bár dolgozhat otthonról), míg a férfi igen. Ez egy olyan biológia folyamat, amit nem lehet megváltoztatni, hogy például a pár tagja felváltva lehessenek terhesek.


21/L

2020. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mert még mindig nem a férfi szül. Én nem vagyok közös kassza párti de azt el fogom várni a páromtól hogy amíg gyeden-gyesen vagyok eltartson engem és az 1-2 gyermekünket. Ehhez pedig olyan kereset szükséges amivel ezt meg lehet valósítani. Ezen felül azonban nem tartok igényt senki pénzére. Ha hozza azt a keresetet amivel kényelmesen fenn tudja tartani magát (én is ezt hozom/ fogom hozni mire gyerek lehet a téma) tehát nem szorul az én támogatásomra nem izgat a pénze. És amennyire tapasztalom a korosztályom (23-25) hasonlóan van ezzel.

Ha valaki nem keresi meg a saját megélhetésére elegendő összeget az tegyen az ügyben. Ne értem vagy más nőért hanem azért hogy ne kelljen folyton az aprót kuporgatni hónap végére. Mindenkinek nyugodtabb és boldogabb úgy az élet.

2020. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Honnan veszed ezt?

Tudnál mondani feminista írókat, akiknek a munkásságát tanulmányoztad, hogy erre a következtetésre juss?

2020. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Eddig az volt a baj hogy a feminista nők karrieristák. Most akkor mégsem?
2020. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt a kérdést.

Férjem dolgozik, pénzt keres. Én jelenleg itthon vagyok a közös gyerekünkkel, gyeden. Ez a pénz, a gyed összege igencsak kevés egy teljes fizetéshez képest. De mivel van eszünk, ezt tudtuk. Ezért tettünk KÖZÖSEN félre, hogy ha majd KÖZÖS gyerekünk lesz, akkor jó körülményeket tudjunk biztosítani. De mivel a kisgyerekkel való otthonlevés nem pénzkereseti lehetőség, ezért férjem a fő családfenntartó. A gyedemból, ami 120 ezer Ft lehet venni jó pár dolgot.

Ha a KÖZÖS gyerekünk, akit KÖZÖSEN akartunk három éves lesz, elmegy óvodába, én pedig vissza a munkába. Tehát én is fogok pénzt keresni. Viszont, ha netán beteg lesz a kisgyerek, én leszek itthon vele, és tudjuk, hogy a táppén is kevés...

A mai világban, már egy nő sem tud otthon maradni gyereketnevelni és háztartást vezetni, mint régen mert nem kap érte pénzt! Nagyon kevés férj van, aki annyit keres, hogy a feleségnek ne kelljen dolgozni. Tehát, a nő dolgozik, házi munkát végez, gyereket nevel. Férj csak pénzt keres

Hol van az egyenlőség?

2020. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

ja, tényleg nem a férfi szül, ez igaz. ő csak pénzzel látja el a kiscsaládot kb 25 évig/ gyerek. a nő megszüli, az 1 nap. a férfi meg dolgozhat utána míg él, vagy bír. a nők nagyobbik része még mindig a férfi végzettségére és keresetére építi fel az életét. ha nem lenne férfi a háznál, jóval alacsonyabb életszínvonalon tudnának csak élni.

felnőtt emberek esetén,-nem tini szerelemről beszélek- legtöbbször a férfiak sokkal jobban állnak anyagilag, pedig még gyerek sincs. a házasság után a legtöbb nő, konkrétan a magáénak érzi a férfi fizetését és rendelkezik is vele.

a nők egy kapcsolatba legtöbbször csak punájukat viszik, meg az elvárásaikat, evidenciának tekintik, hogy a férfi keresetével rendelkeznek és arra költik, amire ő szerintük a családnak szüksége van. ez az a pont, amikor a férfi eddigi esetleges hobbijai felesleges pénzkidobássá válnak, ezeket le is építi. a tisztálkodó, pipere cikkekből jó lesz neki az olcsóbb, áruházi sajátmárkás is, mert minek akarsz drága arcszeszt? te már nem csajozol.

lehetne ezt a végtelenségig folytatni, hogy egy férfinak mi mindent el kell tudnia viselni egy kapcsolatban, házasságban.

2020. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Mi közösen tartjuk fenn magunkat a férjemmel. Ugyan ő keres többet, de ha esetleg elhagyna, akkor sem lennék meglőve, nem minimálbéren tengődök én sem. Amikor nyáron majd CSED-re, GYED-re megyek, a törvényi maximumot fogom kapni, ami ugyan kevesebb, mint a teljes fizetésem, viszont sokkal több, mint amit sokan normálisan megkeresnek, szóval nem lesz akkora törés az életünkben az sem. A környezetemben nem ritka, hogy a nő keres többet (olyan 40%-a az ismerőseimnek, tudom, nem ez a jellemzőbb, de én ezt látom magam körül). Vannak ketten, akik otthon vannak a gyerekekkel, esetükben értelemszerűen az ő keresetük nem olyan jelentős a közös kasszában, de úgy egyébként a gyerekvállalás előtt nekik is jól fizető, kielégítő munkájuk volt, szóval közösen a férjeikkel ők is boldogan tartják fenn azt az életszínvonalat, amit ők közösen megfelelőnek tartanak.


Szóval a magam részéről én azt látom, hogy a kérdésed nettó baromság és tényszerűen nem igaz.

2020. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Ki nem allhatom, amikor olyan férfi beszél a feminizmusról, akinek fogalma sincs az ég világon semmiről, hanem csak ujjal akar mutogatni, és elnyomottnak akarja érezni magát. Aki nem ért valamihez, az inkább hallgasson.
2020. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
#6, hű de harcias vagy. Szűz vagy mi? Az is maradsz, - kinek kell egy ilyen?
2020. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Feminizmus: Nemek közötti egyenlőség!

Én sem értem, én nem akarok férfias nő lenni. Butaság az egész és nem igaz, hogy a nők el vannak nyomva.

2020. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!