Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Skizofrén személlyel lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Skizofrén személlyel lehet boldog párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés
Csak komoly válaszokat várok.
2020. jan. 13. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Miután a skizofrének tekintélyes része párkapcsolatban él, felteszem, hogy igen.

Egyébként a skizofrénia általában kifejezetten jól kordában tartható pszichés állapot. (nem sokkal bonyibb, mint egy cukorbaj, csak ugyanúgy folyamatos kezelést igényel)

Szerintem mondjuk egy PMD-ssel nehezebb téma egy párkapcsolat, de még az se lehetetlen.

2020. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Csak akkor ha te vagy a domináns fél, és kordában tudsz tartani egy ilyen beteg embert. Máskülönben nem lehet, mert téged kicsinál. De egy domináns embernek ez egy kihívás amit eleve szeretnek az efféle emberek és szívesen kordában tartják az ilyen beteg embereket.
2020. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

A mai társadalom elég beteg sok fajta pszichés beteg ember él, köztünk szóval minden csak kezelés, és jó alkalmazkodás kérdése 😀

Bár mivel materialista világban élünk így sok ember abba bolondul leg inkább bele, akik nagyon lelkisek hogy minden csak a pénzről és a drága holmikról szól, és így kissé meg bolondulnak. Azok akik kevésbé lelkisek ők inkább a pénzt hajtják és annak élnek hogy a vilogás és hajtás és tesznek mások érzéseire magasról ők sose fogják meg érteni a lelkis emberek világát, ők gyengének és életképtelennek fogják látni azokat akik képesek igazán érezni mert mások erre képtelenek.

2020. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 fogalmad sincs milyen az a skizofrénia igaz? pont ha valami félelem ébred az nagyon nem jó, szóval ez a dominálni, meg kordában tartani ez nem egy olyan érzület, amiben azt képzelem, hogy egyensúlyban lenne.
2020. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A skizofrének ált. félnek, nem kell őket dominálni, nem lenne egészséges.
2020. jan. 13. 23:32
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy nekem van skizofrén ismerősöm és van párkapcsolata évtizedek óta. De neki vannak időszakai, amikor elszáll azért, és akkor lehet bekell feküdnie. Meg munkahely fenntartása is problémás. Pedig okos valaki.
2020. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Azt nem tudom, de én ha lehet, kerülném a komolyabb mentális zavarral diagnosztizált embereket.
2020. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris beteggel éltem 16 évig. Pokol volt.
2020. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek skizofrént, akinek párkapcsolata van, bár hogy boldog lenne, az azért túlzás (ennek nem a betegsége az oka alapvetően). Ha kezelve van és tünetmentes, akkor oké.
2020. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, mennyire súlyos a betegsége. Ha nagyon, akkor képtelenség vele nem csak párkapcsolatban, de családban is élni, mert sokszor nincs betegségtudatuk, nem szedik a gyógyszert, dolgozni nem tudnak, a saját álomvilágukban élnek és előfordul, hogy agresszívek. Elég közeli tapasztalatom van róla.


Ja, és egyébként aki szedi a méregerős gyógyszerét, egyáltalán nincs libidója.

2020. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!