Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire mukodokep...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire mukodokepes a 21. szazadban a monogamia es a nyitott parkapcsolatok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 18. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő. Kinek ez működik jól, kinek az.

Nálam pl a monogámia.

2020. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én monogámiában (vagy egyedül) érzem jól magam, szerencsére a párom is (az előélete meg a jelenlegi élete alapján is). Ez inkább emberfüggő, mint korszakfüggő. A nyitott kapcsolat nem az én világom, de ha mások nyílt lapokkal csinálják és nekik így jó, semmi bajom vele. Hogy valaki csak a párja háta mögött tökös gyerek/csaj és csak félredugni tud, az már más kérdés, arra szerintem nincs kifogás. Ha úgy van, meg lehet ezt beszélni, aztán a másik eldönti, hogy neki a nyitott vagy a monogám kell. Szerintem mindkettő működhet szeretetben és tiszteletben. A megcsalás nem.
2020. jan. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Jelenleg az emberek felénél úgy néz ki a monogámia, hogy félrelépnek. Ez elég sokat elmond a dologról. Nyitott kapcsolatnál legalább korrekten van tálalva a dolog.
2020. jan. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3-as, egyetértek. Viszont nyitott kapcsolatnál felmerül a kérdés, hogy tényleg szeretik még egymást a felek és ha igen, akkor hogy képesek működtetni ezt a kapcsolatot anélkül, hogy az érzéseik sérülnének?
2020. jan. 19. 10:13
 5/11 anonim ***** válasza:

A nyitott kapcsolatban a testiség miatt nyitják a kapcsolatot, nem azért, hogy másik párt keressenek a felek. A testiség pedig elhatárolható az érzelmektől, tehát attól függetlenül, hogy valaki más testét kihasználod, a lelked a párodé és senki másé.


A monogámia volt mindig is az elfogadott norma, de szerintem a világon élő párok nagy része csalta már meg a párját akár testi, akár érzelmi síkon.


Csak az ember szereti birtokolni azt, ami az övé vagy kedves számára, emiatt nem igazán nyitottak az emberek. De szerintem ha felnőnének az emberek lelkileg arra a szintre, hogy tiszteljék egymást, akkor teljesen jól működne a nyitott kapcsolat. A monogámia manapság ritka (amiben tényleg minden jól működik hosszú évek óta).

2020. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mármint egyszerre a kettő egy kapcsolaton belül? Semennyire?


Ha az egyik monogám de a társ úton útfélen nyitott kapcsolat címen felszed valakit akkor az két külön élet.


Az állatvilágban sem az emlősök viszik a győztes címet monogámiába hanem a madarak, de közöttük is csak a 90%-a szociálisan monogám és az igazi monogámia náluk is ritkaságnak számít. A szociális monogámia azt jelenti, hogy a szülők közösen vesznek részt utódaik felnevelésében, és felnevelés itán másik társat keresnek, de nem csak párjukkal, hanem más fajtársaikkal is párosodnak ezalatt az idő alatt, kb ez olyan kérdések egyike itt, amikor az illető csinál a feleségének egy gyereket és utána mással szexxel de a feleséget tartaná cselédnek. Mert szociálisan együtt neveli a gyerekét vele. Az emlősök kb. 3-5%-a monogám. Az emlősöknél előfordul hogy a hím csak megcsinálja az utódot azt csá de van olyan is ahol hárem van.


A vöröshasú kabóca majmok amin olyan mintha egy szürke kapucnis felső lenne csak nyitott kapcsolat tipusúak, de emberi világban gyakran lennének szorongók és zaklatók is. Tőle nehezen szabadulna a másik mert nem hagyná a vállást bár aki ért hozzájuk azoknak sikerül, de pl. Egy ilyen tipusú ember mint a kabócamajom azt nem érdekli ha a párja kettyint mással is.


Ez kb olyan mintha a nyulat és a hattyút egy párnak titulálnád és egy légtérbe tennéd őket hátha szerelmesek lesznek. A hollókeselyű is teljesen monogám hogy mondjak még egy példát a DNS vizsgálat alapján is monogám és nem keres a párja mellett szexpartnert nem úgy mint a vöröshasú kabócamajom.


Szóval a hattyú azt fogja mondani a nyulnak hogy ne haragudj de hiába csücsülünk itt bent ketten mert nekem már van szerelmem.


Az állatvilágban is van monogámia és nyitott kapcsolat.


Pl. Nyitott kapcsolat mikor a nyúl telepen ólból ólba rakosgatják a bak nyulat és egyik nősténynek se mondja, hogy te figyi bocs de nekem van már szerelmem hiába csücsülünk itt bent ketten, hanem azt mondja akkor én nem várom meg mert van még kb. 10 nő akit kettyintenem kell.


De ha a kérdés külön kérdezed úgy attól függetlenül, hogy 21. század attól működő jelenség mind a kettő külön-külön és ha oda-vissza ható akkor monogámiába az egyik megvárja a másikat és nem akar harmadikat.


A nyitott kapcsolatban mindkét fél max csak együtt van de igazán nem szeretik egymást mert az izgalmakat máshol is keresik.


Amúgy szociológiailag és etologiailag zoológiailag létező jelenség mind a kettő. De együtt egy kapcsolaton belül nem.

2020. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező egy nyitott kapcsolatban az érzések sérülni fognak ha belátják ha nem mert nem is szeretik egymást igazán vagy az egyik nem szereti a másikat. Az állatvilággal példálózó voltam.
2020. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös ez nem igaz 🙂, hogy csak az ember képes birtokolni. Akinek van szakmai vizsgája és nevelt fel már baglyot az tudja. Szóval szakvizsgával nevelj fel egy baglyot és majd meg tudod hogy nem csak az embernek van birtokló magatartása.


Pl. Egy felnevelt bagoly fióka felnőtten ivaréretten még a párodat is elhajtaná mellőled mert a gazdit párnak, társnak nézi pláne párzó időszakba. Biztos emberi arccal kacagna is hogy ő nem a tied hanem az övé. Csak olvasni kéne 5-ös és rájönnél hogy állatvilágban is van ilyen és szerintem növényvilágban is.

2020. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De mégis mivel jobb az, hogy zárt monogám kapcsolatban él valaki és mellette csalja a párját?
2020. jan. 21. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem jobb az a társának való hazudás és a társ kihasználása, megalázása és manipulatív nem elengedése mert a társ lehet megtalálná akivel boldog lehetne. De a félre k*ró valójában ettől retteg mert akkor sérülne az egoja. Nem szereti az ilyen a társát csak cselédnek tartja. Amúgy emberi jogokat is sért odaláncolni magához úgy hogy közbe meg mással k*rogat.
2020. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!