Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyanítom, hogy enyém az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha gyanítom, hogy enyém az expárom gyereke, milyen lehetőségeim vannak ennek kiderítésére?

Figyelt kérdés

Lehet, jogi topicban lenne a helye, de szerintem itt többen látjátok. Expárommal néhány alkalmi együttlét "szétmentünk", addig a kapcsolat nagyon jól működött, csodálkoztam is, amikor bejelentette, hogy részéről ennyi. Onnantól masszívan elzárkózott, nem válaszolt a megkeresésemre (nem zaklattam), egy idő után le is tiltott. Most egy másik profilról böngésztem, gondoltam megnézem, látom, hogy gyereke van. Hasonlít rám (szőke, kék szem, anyja neme ilyen, arcra is talán az enyém) és azidő tájt fogant, amikor mi együtt voltunk. Most másfél éves a kicsi, ex páromnak nincs a jelek szerint senkije. Anno gyógyszerrel védekeztünk, bíztam benne.

Tud valaki valamit, milyen jogi vagy egyéb eszközeim lehetnek, hogy kiderítsem az igazságot?


2020. márc. 4. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
DNS-teszt
2020. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Hintsd el a közös baráti körben, hogy nyertél egy tetemes összeget szerencsejátékon!
2020. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem lenne egyszerűbb felvenni vele a kapcsolatot és rákérdezni?
2020. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya elzárkózik ettől és egyértelműen azt állítja, hogy nem a tiéd, akkor semmilyen, ezek bemondásra nem mennek.
2020. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel a tied Kérdező. Utána mit akarsz kezdeni a helyzettel?
2020. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Csak olvasni jöttem, segiteni sajnos nem tudok.
2020. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6; ez hülye :DD
2020. márc. 5. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hivatalosan, papíron van-e apja a gyereknek. Pl. valaki tett apasági elismerő nyilatkozatot, bíróság megállapította. Mert ha hivatalosan van apja, akkor sajnos neked semmilyen jogi eszközöd nincs. Viszont ha az apa ismeretlen, akkor van egyedül esélyed jogi úton elérni, hogy a bíróság téged nyilvánítson apának:

[link]


De! Mielőtt jogi úton próbálkoznál, a leírásod alapján ez puszta feltételezés, hogy akár te is lehetsz a gyerek apja. De akár más is lehet, pl. szeretője volt akkor, csak ezt sikerült titokban tartania, és éppen a terhesség miatt szakított veled, meg tűnt el teljesen, mert nem mert eléd állni az igazsággal. Aztán a szerető vagy a nevére vette a gyereket vagy nem. Vagy együtt vannak azóta vagy nem.


Attól, hogy "a legnépszerűbb közösségi oldal"-on mit mutat magáról, semmit nem jelent, attól simán lehet valakije. Az én exem állandóan osztotta a nyaralós, kirándulós, mindenféle képeket amíg együtt voltunk. Aztán szeretőt tartott, szétmentünk, később a szeretőjével összebútorozott. De évekkel később se "vállalta fel" FaceBookon, se a kapcsolat nincs fönn, meg egyetlen közös kép sem róluk. Ne kérdezd miért, biztos van rá oka.


A legegyszerűbb talán az lenne, hogy megpróbálnál beszélni az exeddel személyesen. Ami elég nehéz, ha egyáltalán nem akar veled szóba állni, és teljesen elzárkózik előle. Esetleg megpróbálhatnál "véletlenül" összefutni velük az utcán, ha ez kivitelezhető, meglepődni, hogy van gyereke. Aztán spontán beszélgetni kicsit, megkérdezed milyen idős a gyerek, jól megvannak-e az új párjával (a gyerek apukájával), stb. Mindezt teljesen úgy, mintha semmit se tudnál róla azóta, hogy szétmentetek. Ha nagyon bevállalós vagy, akkor a gyerek korának említésekor egy kicsit elgondolkozhatsz, megjegyezheted, hogy milyen szerencsés, akkor nem is kellett sokat várnia a szakítás után, hogy újra rátaláljon a szerelem, és milyen bevállalós, hogy mindjárt gyereket is vállaltak, akkor biztos nagy lehet a szerelem. Aztán kicsit agyalsz, utánaszámolsz, visszakérdezel: na várj csak, nem voltunk mi még akkor együtt? Vagy már akkor is volt valakid, amikor mi együtt voltunk? És figyeled a reakcióját. Ha zavarba hozod, nem tud értelmes magyarázatot adni, akkor érdemes lehet tovább gondolni, hogy merre tovább.

2020. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!