Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az elmélet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Van a szerelem. Azt szokták mondani, hogy van aki megtapasztalja, de van aki nem. Felteszem a kérdést, hogy mi van akkor, ha a szerelem nem más, mint a buták játéka? Úgy értem ha valaki nagyon intelligens, akkor is beindul egy szép nő látványától, de nem lesz szerelmes. Szóval az elmélet lényegében az, hogy aki nem annyira intelligens, érzelmekkel teli ember, nem érdeklik a tudományok stb és ha meglát 1 kívánatos nőt vagy férfit azt a szerelemmel azonosítja, pedig ilyen nincs is igazából, csak vonzódás semmi több.
2010. júl. 24. 21:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerelem nem létezik, csak biokémia (feromonok, endorfin, stb.).
2010. júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem szokásom cikkeket olvasni, ez a saját elméletem.
2010. júl. 26. 19:03
 13/19 anonim ***** válasza:
Először tisztázzuk, hogy mi az a szeretet... Vagy gondoskodás... És mennyi van belőle... Mert az ok, hogy valaki szeret valakit(valamit)... A szónak több jelentése van... Ezek mind a "gondolkodás" része... Én szeretem a Bocicsokit... >>Szeretsz drágám? Mint a Bocicsokit! XD<< Ne a szavakon lovagolj... Az érzelemből kevés van... Csak szexuális energiánk van... Ha mindet elhasználod, akkor nem marad a "materialista gondolatokra..." Mert egyedül a szerelem motivál bennünket... A nők nem beszélnek az élet értelméről, mert ők adják az életet... Őbennük megvan a szeretet és a gondoskodás... Ez ösztön, mi férfiak agresszívak vagyunk(már aki) főleg a régebbi időkben... A mai világban az érzelmek keveset számítanak... A szerelem luxus, amit csak az engedhet meg akinek nincsenek gondjai... Van a felszínes és a mély szerelem... Ha "szerelem első látásra" van, akkor az a test játéka a szaporodás miatt (jungel törvény)... A megszokás és a közös együtt létek vezetnek a boldogabb szerelemhez... Az idő eldönti, hogy tartósan együtt maradtok vagy sem... A szerelem első látásra(akár csak az ős időkben) a szaporodást szolgálja... A "buták" ahogy te fogalmazol ezt nem ismerik fel, de ettől még nem gond... Élvezed mert jó... A "buta" ember issza az alcoholt és jó... Hiába mondod, hogy ne akkor is... Ez az élet része... Mi a szerelmet keressük... Meg is találjuk... Ki gondolkodásban(filozófia), ki a másik emberben... A szeretet mértéke a másik emberbe fektetett energiának függvénye... Ha nem fektetnél annyi energiát ilyen kérdésekre, akkor több maradna másra XXXD... És ne feledd neked is szaporodni kell!!! Úgyhogy csak a szerelem segíthet ebben előbbre jutni... Hiába vagy értelmesebb az átlagnál, hogyha nem tudsz kivel "szaporodni" akkor cseszheted! És pl lásd Nikolas Tesla! Tudós, feltaláló és árva... :( Nem volt családja... De miket adott a világnak... Ha te feltaláló leszel, akkor nem kell szerelem, mert az csak egyébként eltereli a figyelmed... Ha meg egyszerű "buta" vagy akkor meg gyerünk ki a terepre és csajozz keresd az igazit!!!
2010. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A szerelem kamu! A nők találták ki hogy beetessenek! Tudod, amikor egy csajt nagyon megpakolna valaki, de annyira hogy mindent megtenne érte, azt szerelemmel azonosítják egyes "férfiak" és a nők annyira jól a tudatukba tudják vésni, hogy már magukkal is elhitetik hogy szerelmesek, pedig ilyen NINCS! Aztán rávesznek hogy vegyél sok kocsit, csajos cuccot, és millió ruhát nekik mert ugye szerelmesek vagytok és szar lenne ha szakítanátok. Ja és a sok cuccért cserébe szopja a brédet. Aztán ha lehúzta kellően a hitelkártyádat, ugyan ezzel a módszerrel új áldozat után néz.


Én mondom, mint FÉRFI, nincs szerelem. Szex van, és vonzalom, semmi több! A szerelem csak egy női praktika a több ezer közül. A nő okos állat, de egy kis odafigyeléssel kiismerheted, és megszelídítheted. A nők egy élyszakás kalandokra valók.


45f

2010. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

A szerelmet, bármennyire banálisan hangzik is, átélni kell, nem magyarázni.

Tizenéves koromban én is ilyeneken filóztam,a ztán felnőttem.


Utolsó válaszoló:

Sajnálatos, hogy te csak ilyen nőkkel találkoztál.

Tippelek: 1) elváltál 2) vállalkozó vagy, akinek van mit a tejbe aprítani!

Amúgy kár általánosítani


32F

2010. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kérdező és "nincs szerelem" pasik:


Nem lehet, hogy a szerelemhez ÉRZELMI INTELLIGENCIA kell??? És ti ennek vagytok hijján? 45F szerintem más helyekre kéne járni nőket felszedni! Te választod ezeket a nőket! Bőven van másféle is!

2010. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem maga az elmélet nem valami intelligens.. erre majd te is rájössz, ha egyszer valaki elveszi a józaneszed, mert azt senki nem ússza meg:) A szerelem az az igen intenzív, összetéveszthetetlen érzés, ami már messze túlmutat a szexuális vonzalmon, és az intelligenciához egyáltalán semmi köze. Limbikus rendszer (érzelemközpont) minden emberi agyban megtalálható, mint a már említett hormonok is. (Ez a "materialistának" "csúfolt" elmélet szerintem egyáltalán nem zárja ki, hogy ez egy a mai tudomány állapota szerint értelmezhetetlen, természetfeletti jelenség.. legalábbis sokan annyira szerelmesek, hogy felühödnek a gondolattó, hogy ez mind "csak" kémia, csak nem értem, a kémia miért nem lehet természtfölötti..onnantól, hogy nem tudjuk felfogni, máris az.)

Az pedig, hogy valaki okos-e vagy buta, a szerelem esetében max csak abban mutatkozik meg, hogy hogyan kezeli ezeket (és más) helyzeteket.


A szerelem ebben az értelemben sosem tart a sírig. Amire egy korábbi válaszoló, a 18.35-ös gondolt, azt sok szempontból inkább szeretetnek nevezném, ami 2-3 év eltelte után legtöbbször(!) történik egy kapcsolattal. A szerelemnek ezt a természetes átalakulását – ami az érzések szelídülésével, intenzitásának csökkenésével jár – nem mindenki tudja megfelelően kezelni. Van aki nem tud lemondani az új szerelem erőteljes érzéséről, és ez teljesen érthető, hisz nagyon vonzó érzés. Döntés kérdése, és ez sem köthető intelligenciához. Általában a fontossági sorrend megváltozása befolyásolja az ember hozáállását, amikor már a tartós kapcsolat, családalapítás lesz fontosabb, mint a fergeteges impulzusok. Természetesen vannak kivételek. Van aki 2-3 éves kapcsolatok közt hányódva éli le az életét, vagy megcsalja a társát, mert nem tud lemondani az érzésről. És vannak olyan szerencsések, akiknek sikerült olyan kapcsolatot létesíteni és fenntartani, ami sosem laposodik el, és mindig új érzelmi hullámokat generál (mint pl. 18.35-ös válaszoló).


Ui. ne bántsátok az uccsó válaszolót ..akinek rosszul alakul az élete, az a legtöbb amit tehet, hogy elméleteket talál ki magának, amitől könnyebb elviselni a csapásokat, szóval ez egyfajta védekezés szerintem. Mindenki védekezik valahogy a viszontagságok ellen.


25,L

2010. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
("Uccsó válaszoló" alatt a 45 éves férfit értettem.)
2010. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
És vannak a szüleim akik 19éven át éltek egy hazugságokkal, féltékenységi bombákkal átszőtt borzalmas házasságban, amit az egész gyerekkorom sínylett meg. Mielőtt még valaki rákapna erre, nem ezért írtam ki a kérdést, akkor épp viharcsend volt. :)
2010. júl. 26. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!