Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok túllépni az első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok túllépni az első szerelmen?

Figyelt kérdés

Most lesz 20 hónapja, hogy megismertem. Eleinte csak haverkodással keződött az egész, később plátói szerelem lett belőle. Időközben konkrétan az egész kilétemet megváltoztattam, csak hogy bejöjjek neki. 2 hónap alatt kb. 5 évet öregedtem, annyit változtam külsőleg és szellemileg. Tudtam, hogy testiségen kívül más úgy sem lehetne köztünk, ezért belementem. Rossz döntés volt. Kicsit olyan volt az életem, mintha nem én irányítottam volna, csak részese lettem volna. Voltak hihetetlen mélypontok (több öngyilkossági kísérlet), de az utóbbi időben úgy tűnt, pozitív irányba fordultak a dologok. Sokkal kevesebbet, szinte már alig gondoltam Rá, a munkámban kiválóan teljesítettem, kezdtem boldog lenne a saját bőrőmben - amit azóta nem éreztem, hogy megismertem volna Őt. Nem mellesleg, megismerkedtem egy sráccal, akivel később össze is jöttünk. Nagyon-nagyon hamar rá kellett jönnöm, hogy abszolút nem érzek iránta semmit és csak azért kellett, hogy így majd hátha túllépek Rajta. A szakításunk után hirtelen visszaestem.


1,5 hete megtaláltam az egyik kézzel írott levelét, azóta nem mentem dolgozni. Igazándiból magam sem tudom, hogy mit csinálok itthon, csak rohannak a napok. Az idejét sem tudom már, hogy mikor fürdötem utoljára vagy épp főztem volna magamra. Ennek az írását is kétszer kellett megszakítottam, mert le kellett nyugodnom, a sírástól annyira nem látok.


Már szó szerint egy emberi roncs vagyok és ez mind nem lenne, ha nem találkoztam volna vele akkor és ott.


Valakinek lenne valami tanácsa? Ezen a ponton szerintem már bármi segítene...


2020. márc. 29. 09:34
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
100%
Szakember, viràgom. Illetve az önbizalmad kb nulla, hisz feladtad magadat valaki màsért. Szerintem ezen célszerű lenne elgondolkozni, hogy mégis miért kötődtél hozzà ennyire. Valószínűsítem, hogy a te fejedben valami teljesen màs folyamat zajlott, mint a valósàgban.
2020. márc. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szerelem, ez beteges rajongás. Alig ismered, 20 hónap az semmi. Annyit tudsz róla biztosra hogy bűntudat nélkül megkefél bárkit. Mit lehet egy ilyen emberen szeretni? Megaláztad magad érte, és ő hagyta! Persze, biztos nagyon kedves és cuki volt néha, de ez csak színjáték az ingyenpunciért. Te nem őt akarod, hanem az illúziót amit felépítettél róla. Csakhogy az nem létezik, nem valós!
2020. márc. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy képes vagy megoldani egyedül, de egy próbát megér. Kérdés van-e elég erőd és kitartásod hozzá.


Kezdetben ismerd fel az önpusztító funkcióidat. Tisztában voltál vele, hogy plátói szerelem és nem lehet több köztetek, erre te csak miatta változtattál magadon (ami alap hiba, mert ha így nem vagy neki jó, máshogy se leszel) és belementél vele egy testi viszonyba, ami rendeltetésszerűen csak tovább emészt és még rosszabb helyzetbe hoz.

Miért csinálsz ilyeneket? Ennyire szenvedni akarsz vagy ennyire nem hiszed el, hogy megérdemled a szerelmet? Miért futkozol plátói szerelmek után és miért hagyod hogy az egész életed tőle függjön?

Az a baj, hogy egyszerre több súlyos problémád van. Megfelelési kényszer, önbizalomhiány, önpusztítás, szuicid hajlam, szorongás, elengedési problémák. Egy gyengébb, labilisabb embernek ez maga a pokol. Az a baj, hogy hiába volt egyszer elég erőd kimászni belőle, újra visszaestél és ez fog ismétlődni folyamatosan, amíg meg nem érted, hogy nem egyetlen férfiról szól az élet. Alapvető emberi szükségleteket sem végzed már el és csak szenvedsz az önsanyargatásban. Lehet, hogy nem is akarsz te ebből kilépni. Nem azért történt mindez, mert vele találkoztál, hanem a reakcióid és a hozzáállásod miatt.

2020. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokszor sajnos ez van, láttam már ismerősöknél is. Talán vonzó az elérhetetlen, és emiatt ilyen hapsikkal szenvednek a nők és aki a fél veséjét is neki adná, ha szüksége lenne rá, ő pedig "csak barát".
2020. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van ez nem szerelem.


Ez már beteges önmarcangolás.


És Ne haragudj de egy kis hiszti is

2020. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!