Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, belemennétek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, belemennétek egy nővel párkapcsolatba ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

-Nem kutakodhattok, hogy kik az exei, hány szexpartnere volt. Az oké, ha 1-2x rákérdeztek, de tiszteletben kell tartonotok, ha nem akar válaszolni. Nem ribizhetitek, nem erőszakoskodtok.


-Nem csinálja meg egyedül a házimunkát, hanem igazságosan felosztjátok.


-Nem hajlandó olyan felállásra, hogy a gyereknevelés nagy része az ő dolga, sem olyanra, hogy ő az érzelmi hátteret adja, míg a férfi az értékrendet, szabályokat, hanem az első életév után teljes mértékben egyenlően meg szeretné osztani a nevelés minden részét.


-El kell fogadni, hogy logikus gondolkodású, tudományos érdeklődésű, karriert épít, és ebben támogatni.


-Minden fontos döntés teljesen közös.


-Nem lehet megszabni, hogy mit visel, kivel beszélgethet, sminkeli-e magát, hol dolgozik, elfogadhat-e új pozíciót, vezethet-e kocsit...stb.



Cserébe becsületes, nagyon tud szeretni (de ehhez az kell, hogy lelki társak és egyenrangú partnerek legyenek a férfival), hűséges, szorgalmas, és mindenben közösen vállalja a felelősséget a párjával (lakás, pénzkeresés, gyereknevelés...stb.).


Személyeskedést mellőzzük, ha lehet, elég egy igen, nem, vagy valami indoklás, esetleg pontosítási célú kérdések.


Nem mondtam, hogy rólam van szó, sőt, azt sem, hogy létező személyről.


2020. ápr. 3. 13:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezek kölcsönösen alap dolgok, normális embernek nemtől függetlenül természetesnek kellene lennie.
2020. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon tudom elképzelni a leírás alapján, meg fura az egész. Mi az pl, hogy "vezethet-e kocsit"? Alap, h a feleségem nek is legyen jogsija és vezessen. Meg elfogadhat-e új pozíciót...? Há én dolgozom majd helyette, v mi? O.o ez az egész leírás nagyon nagyon furcsa......
2020. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

# 12


Félreérted.

Pont az ellenkezőjét értettem, pl. magasabb pozícióra gondoltam. Van egy barátnőm, akinek kirúgták a főnökét és lehetősége lett volna a helyére lépni, de a férje lebeszélte róla, mert szerinte ilyen vezető pozíció nem nőnek való, folyamatosan félne már, hogy nem tud rá felnézni többé a nő, meg ilyenek.

Pont, hogy arra gondoltam, hogy az is egy "feltétel", hogy ha a nőnek lehetősége van jobban fizető, komolyabb pozícióra, és nagyon szeretné is, szívesen csinálná, akkor a párja támogassa.


Az autóvezetésre pedig pár kérdéssel arrébb van egy jó példa, ahol a pasi akarja megszabni, hogy a nő eladja-e a saját autóját, valamint folyamatosan ő vezet, és csak akkor engedi vezetni a nőt, ha neki épp nincsen kedve.


Itt van:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

2020. ápr. 3. 14:32
 14/42 anonim ***** válasza:
15%

Ez maximum akkor elfogadhato feltétel, ha Te Gyes alatt is ugyanannyi pénzt raksz a dolgokba. Ha Te ugyanannyit raksz a házba is, mert elvileg egyenlőek vagytok. Na ez a 2 egyik kisgyerekes anyának sem szokott összejönni, erre számíts. A Gyes előtti fizetésed 70-80%át megkapod Gyesen, plusz mindenféle családi kedvezmény (ismerek olyat,aki gyes alatt több pénzt kap,mint munkában kapott), szóval az nem lehet a kifogásod, hogy te akkor sokkal kevesebb pénzt viszel haza. Ja és nem 30-as incel nőgyűlölő vagyok,hanem 25 éves nő. Akkor lehetnek ilyen feltételeid, ha az anyagaik felét te is állod és nem picsogsz,hogy a férfi többet visz haza, akkor többet is adjon a dolgokba.

És az is undorító hozzáállás,hogy mindent felesben csináljatok. A takarítás,főzés 70-80%-át én csinálom, mert a párom 3x annyit keres mint én, ő veszi a nagyobb háztartási dolgokat, ő fizet az éttermekben. Ez így fair szerintem. Ezzel a hozzáállással nem mostanában lesz pasid, az biztos.

2020. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
48%

Kezdjük azzal, hogy a beharangozott nagy szeretet jegyében feltételeket szabunk meg, ami kissé ellentmondásos a szó jelentésével.


Azt ne nevezzük kutakodásnak, hogy megismerjük a párunk "párkapcsolat-időszámítás előtti" életét. És nem csak azért, mert ha valaki (nemtől függetlenül) fűvel-fával lefekszik, vagy épp ellenkezőleg, soha senkije nem volt azelőtt, az sokat elmond a jelleméről, felfogásáról. Hanem mert nem az ismerkedés pillanatában születünk meg, mindenki pontosan tudja, hogy volt egy "előző életünk", kár ezt a titkolózást játszani.


"ehhez az kell, hogy lelki társak és egyenrangú partnerek legyenek a férfival"


Valószínűleg ezt azért írtad bele, hogy legyen valami a mérleg másik serpenyőjében is, gondolom érzed, hogy a sok korlátozás után valami engesztelőnek kell következnie, csakhogy ez megintcsak ellentmond a felvetéseddel:

Ha két ember nem igazán ismeri egymást és nem is ad lehetőséget a megismerésre (Pl tabuk vannak), akkor aligha alakul ki a lelkitárs viszony. Mint ahogy az igaz barátság sem köthető feltételekhez.


"vezethet-e kocsit...stb."

Fura, kicsit ide nem illő kritérium. Kb. annyira durva ez a feltételezés, mint maga a feltételszabás. Igazából kiválóan ellenppotozza, ha valakinél ez felmerül, összeillenének :) Aki nem engedi meg a párjának autót vezetni (most a vezetési képességtől tekintsünk el, tegyünk fel hogy az illető nő gyakorlott vezető), az meg is érdemli, hogy feltételeket szabjanak neki.


(Amúgy ma már Szaúd-Arábiában is vezethetnek a nők autót ;))


Az igazságos munkamegosztást és a közös felelősség vállalást támogatom.

2020. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
81%

14 Te hulye vagy, mar bocs. Mi nem aszerint ertekeljuk a masikat itthon, kinek tobb a fizetese. Szerintem szomoru, ha valakinel ez ennyire tema. Abban az esetben jogos esetleg a hazimunka aranyos felosztasa, ha az egyik fel 12 orat dolgozik, mig a masik csak nyolcat. Szabadido mindenkinek jar.

Mi mind a ketten nyolc orat dolgoztunk naponta, miota egyutt vagyunk es sosem szamitott semmilyen esetben, kinek tobb a fizetese. Mind a ketten ugyanannyit akarunk pihenni, plusz a szabadidonket nagyreszt egyutt akarjuk tolteni, nem azzal, hogy az egyik nezi, ahogy a masik takarit, ketten egyutt megvagyunk egy nagyobb takaritassal masfel ora alatt maximum, aztan johet a kozos program.

Most elkepzelem azt a szombatot mondjuk, hogy mennetek valahova, de elotte takaritani kell, az egyik fel nekiall, addig a masik fetreng a kanapen aztan mire vegez, mar nem erdemes elindulni sem xD Vagy direkt emiatt kell felkelni 2 oraval korabban, hogy legyen ido megcsinalni. Persze meg lehet csinalni utana is, mindenesetre rohejes szituacio, ahelyett, hogy megcsinalnatok egyutt, aztan tobb ido marad minden masra.

2020. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Látom, próbáltok erőszakosan lealázni, pedig írtam, hogy nem mondtam, hogy rólam szól a kérdés, és nem arra irányul, hogy NEKEM lesz-e kapcsolatom.


Az összes "normának" az alapját itteni válaszok vagy ismerősi körömben lévő esetek adták.


Egyébként több, mint 6 éve kapcsolatban élek, méghozzá boldogan. A leírt dolgok nagy része a páromnál alap (kivéve az első, mert a múltamról én teljesen beszámoltam neki, és a gyerekneveléses sem, mert még nincs gyerek, viszont mindketten úgy gondoljuk, hogy közös feladat), nem kellett szabályokat, feltételeket szabnom és tabukat teremtenem.


Szóval, lehetne most már esetleg a kérdésre válaszolni személyeskedés helyett?

Félreértitek. Nem az érdekel, hogy mit gondoltok arról, ha valaki szabályokat vezet be a kapcsolatához lista szerűen, hanem a leírt pontok tartalmáról érdekelnek a vélemények, de legfőképpen az indoklás. Pl. hogy el tudnák-e viselni, ha valaki nem hajlandó a hagyományos nemi szerepek szerint élni, és ha valaki nem, az miért nem.

2020. ápr. 3. 14:49
 18/42 anonim ***** válasza:
21%

Döntse el, hogy karriert vagy gyereket akar, mert az nem lesz jó rajta kívül senkinek, hogy szül egy jót, aztán más vállára keni és elmegy kutatgatni annyiért, amennyivel egyedül is éhenhal havonta, nemhogy gyerekkel.


Kedves kis álmok ezek ebben az összeállításban. Én is kutató akartam lenni meg szülő, amíg nem láttam, hogy hogy néz ez ki a gyakorlatban. Én is nagyon toltam szingli fejjel a kompromisszumképtelen nekemnemondjameg nekemnekérdezzen dumát, de tudod, mi lesz azzal, aki rugalmatlan? Mint az anyag, törik.


Kutatói karrier család mellett csak akkor lehetséges, ha el vagy tartva, mint a sicc. Kutatni lehet ugyan másodállásban, de az meg nem karrier kifejezetten.

Normális kapcsolatban pedig nem lehet élni ilyen feltételeket és falakat húzva.

Ahhoz, hogy valami normálisan menjen, adni kell bele és megelőlegezni gyakran a bizalmat is. Helyes, ha valaki nem hagyja magát lehúzni a partner mellett, de ezt nem úgy kell kivitelezni, hogy a másikat parancsnok módjára eltiltod minden érzékeny pontodtól és minden számodra intő jelnél előmászik belőled a jégkirálynő, mert annyira rettegsz attól, hogy neked több melód lesz a kapcsolatban és annyira nem bízol a partnerben és abban, hogy nem akar a klasszikus női szerepbe erőltetbi sunyi módon, hogy folyamatosan felfegyverkezve élsz mellette és elfelejtesz szeretni. És ezt egyetlen jóérzésű ember sem fogja elviselni.


Van hosszú, régóta jól működő kapcsolatom, amiben egyenlő fél vagyok és azonos mennyiségű feladatom van minden téren, mint a páromnak, tudom, miről beszélek. És van pár diplomám is, hogy legyen fogalmam a tudományos fokozat minden rákfenéjéről és arról, hogy milyen hiénapiac működik benne és mennyire méltatlan benne általában az első 10 év. Én nem bírtam, inkább eladom a tudásom egy multinál jó pénzért, mert így legalább lesz abból is valami, ami munka után vár otthon.


Fiatalnak tűnsz (vagy az, akiről beszélsz), szerintem hamar rá fog jönni a szóban forgó személy, hogy ez egy fiatal felnőtt nő álomvilága. 30 felé térjünk erre vissza.

2020. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
84%

Ha kapok egy egyértelmű kérdést a partnereim számát és milyenségét illetően, akkor a lehető leg őszintébben, objektívebben és kimerítőbben válaszolok rá, hogy amennyiben kizáró tényező, időben ki legyen zárva, amennyiben a megismerésemhez hozzásegít, úgy meg legyek ismerve.

Aki ezt a kérdéskört elsumákolja, eddigi tapasztalataim szerint messze 10-15 fölött van a partnereinek a száma, ennek minden hozadékával a kötődésre való kompetenciáira és hajlamára. Mivel nekem ez egy fontos szempont, ezért ez egy olyan terület, ahol csak fekete és fehér létezik.


Tálalni kell mik az elvárások, ehhez képest a másik milyen (kölcsönösen), aztán azzal már lehet dolgozni. Sumákolni az időhúzással egyenlő.

2020. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
16%
18-nak igaza van. Az alapszak közepén gondolkodtam így utoljára a korombeli lányokkal együtt. Nem azzal van baj, hogy valaki egyenlőséget és korrektséget vár, hanem ezekkel a túlkapásokkal és radikális dolgokkal a szövegben... Ez általában azoknak a fejében van, akiknek nincs még elég élettapasztalata. Az élet majd formál ezen jócskán ahhoz, hogy működőképes is legyen. Vagy semmi sem lesz belőlük egyáltalán
2020. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!