Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen elvárásokat tartotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen elvárásokat tartotok humánusnak, és milyen elvárásokat fasisztoidnak?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy tök normális az,ha az embernek vannak elvárásai a másik fele, de különbség van elvárás és elvárás között. Humánus elvárás a másiktól az, hogy legyen kedves, nyitott, őszinte, tartalmasan lehet beszélgetni a másikkal, és hasonló értékrendeket valljanak. Ezek rendben vannak. De vannak olyan kegyetlen anyagi elvárások, mint például, hogy éljen külön a másik. Az ilyenekkel az a baj, hogy egyrészt nem gondolnak bele, hogy lakhatási válság van, és nem mindenki olyan szerencsés, hogy a családja kisegítse őt, másrészt nem véletlenül írtam a fasisztoid jelzőt, mert abból indul ki, hogy biztos életképtelen, és nem hisz abba, hogy legbelül minden ember egyenlő. Számomra az is fontos, hogy hasonló baloldali értékekben higgyen, mint én.
2020. ápr. 30. 11:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%

"Magyarán nem az ember teljesítményeit kéne figyelembe venni, hanem a személyiségét."

A teljesítményed gyönyörű tükre a személyiségednek. Nincs jobb indikátor arra, hogy milyen ember vagy. Nem véletlenül mondják, hogy akinek nincs semmije az annyit is ér.

2020. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

"#18 Ha te is egyetértesz azzal, hogy a pénz nem boldogít, akkor úgy látod van értelme ennek az anyagias rendszernek és szükség van egyáltalán pénzre?"

A pénzre szükség van, nem véletlenül váltotta fel a cserekereskedelmet. Ha értéktelennek gondolod a pénzt, menj el egy kórházba, alapítványhoz, ott majd felvilágosítanak, hogy miért fontos.


"Szerintem a pontozással, érdemjeggyel van az egyik probléma, ami újratermeli a társadalmi problémákat, egyenlőtlenségeket osztályokat."

Amennyiben egy tanár normálisan osztályoz, nincs az érdemjegyekkel probléma. Nekem jár az ötös, amiért időre elkészítettem a feladatot, a megadott mennyiségben és igényesen, aki pedig két nappal a határidő után beküld egy öt mondatos semmit jár az egyes.


"Ezért úgy kéne átalakítani az oktatást, hogy színvonala legyen, valódi tudást adjon át, megmaradhat az alap, a közép és a felső oktatás, de mindenki számára legyen biztosítva."

A magyar oktatás messze el van maradva (ezért is jöttem ki külföldre egyetemre), de nem ezért. A valódi tudás a fontos, ezzel egyetértek, de a felső oktatás mégis hogy lehetne biztosítva mindenkinek? Nem, az azoknak van, akik vagy eleget tanultak, vagy eleget fizettek, de inkább az előzőknek. Ha szeretnél valamit elérni, például egyetemre járni, azért tenni (!) kell, mert elvárni ostobaság.


"Még az olyan emberek számára is, akiket mostanság söpredékeknek neveznek, mert kikéne rángatni őket, abból a rossz állapotból, amibe vannak, és a pontozás ugyanúgy szabadság korlátozó eszköz, mint a pénz."

Az embereknek adottak a lehetőségek, ők döntik el, hogy élnek-e vele, avagy sem. Nem neked vagy nekem kell kirángatni őket, hanem nekik kell kilépniük onnan. Ha erre képtelen vagy nincs rá igényük, az az ő felelősségük.


Ismételten: téged senki és semmi nem kötelez senkire, de cserébe te se kötelezhetsz senkit semmire.

22/L

2020. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
88%

Egy olyan rendszert éltetsz, kérdező, amelyről a történelem minden esetben bebizonyította, hogy nem működőképes.

Mellesleg a te személyiséged az itteni megnyilvánulásaidat alapul véve full gáz.

2020. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

#22 Ebbe nincs igazad, hogy mindenkinek van lehetősége. Nagyon álomvilágban élsz, ha ezt a kapitalista hazugságot elhiszed. Akkor lenne mindenkinek igazán lehetősége, hogyha nem lenne se állam se tőke, mert akkor olyan életet tudna kialakítani magának amilyet szeretne. Úgy látod, hogy aki nem élvezi a munkáját az csak az ő hibája? Miért alakultak ki régebben a szoclialista forradalmak, hogyha minden rendben van? Miért volt rengeteg író, költő, filozófus és többi intellektuális gondolkodó antikapitalista? Azért, mert azokat a gátakat érezték, amiről én írtam. Legjobb barátom egy nagyon jó gondolkodó, értelmiségi ember és minden vágya, az hogy a szüleitől elszakadjon és a barátnőjével külön lakásban éljen. A pénz hiánya miatt nem tudnak elköltözni, nem azért, mert életképtelenek, és innen látszik, hogy a pénz az egy szabadság korlátozó eszköz. De én kitudnék békülni egy igazságos újraelosztó, szocdem gazdasággal is, ahol a kapitalizmus agyon szabályozzák, mert az is jobb, mint a semmi, csak nem oldana meg minden problémát a szociáldemokrácia, csak részlegesen.

Valójában akkor lenne igazán szabadság, ha megszűnne az állam, a bérmunka, a tankötelezettség, ponthatárok. Igen mindenkinek legyen joga ahhoz, hogy tanuljon még akkor is, hogyha rossz osztályhelyzetbe született, mert ki vagyok én, hogy korlátozzam abba, hogy tovább tanuljon úgy is, hogy mondjuk nincsenek jó érettségi pontszámai. A pontozás semmit se jelent, csak egy látszat intézkedés, amivel fenntartják a fent levő status quot.

2020. ápr. 30. 17:33
 25/36 A kérdező kommentje:
#23 Egy szóval se mondtam azt, hogy a sztálinizmust és az állami elnyomást éltetném. Hozzám a libertárius szocializmus és az anarcho kommunizmus áll közel, ami köszönő viszonyban sincs a nacionalista, államkapitalista, álszocializmussal, ami fellelhető még Észak-Koreában, Kubában és Venezuelában. Kim Jong Un-t is egy nárcisztikus pszichopatának tartom úgy, mint Sztálint és Pol Potot. Ugyanúgy antibolsevik vagyok, mint antikapitalista, és nemzetellenes is.
2020. ápr. 30. 17:37
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarán nem az ember teljesítményeit kéne figyelembe venni, hanem a személyiségét. "


A kettő igen szoros kapcsolatban van egymással. Egy lusta, tanulatlan, motiválatlan ember teljesítménye igen kevés és személyiségre sem vonzó.

2020. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

#26 [link]


Az anarchista kommunisták elutasítják azt az állítást, miszerint a bérmunkára szükség van, mert az "emberi természet" miatt az emberek alapvetően lusták és önzőek.


Nincs olyan, hogy lusta. Ne a kapitalizmus hazugságait szolgáld!

2020. ápr. 30. 19:15
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mire lenne jó, ha bárkit bárhová felvennének felsőoktatásba felvételi nélkül? Miért lenne ugyanolyan joga mondjuk orvosira felvételt nyerni a hásó padban f#szt verő Lajoskának, aki írni-olvasni sem tanult meg 18 éves koráig, mint az óvodás kora óta szorgalmas, értelmes, elhivatott, kitűnő tanuló Katinak? Ha az osztályzatokat is eltöröljük, a teljesítményt nem létező fogalomnak nyilvánítjuk, csak a személyiséget nézzük, akkor Lajoska simán lehet sebész főorvos még úgy is, ha azt sem tudja megmondani, hogy épp a beteg fejét vagy lábát látja maga előtt, mert amúgy jó ember, múlt héten is segített a nagyikájának fát vágni, tegnap pedig kirakta a poloskát az ablakon ahelyett, hogy eltaposta volna.
2020. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan csak olyan ember legyen orvos, aki ért ehhez és nem tesz kárt másokban. De mi van akkor, hogyha valakinek az az álma, hogy orvos akar lenni, de nem teheti meg, mert egyrészt rossz osztályhelyzetbe van, és nem tudná kifizetni az iskolát, mert mondjuk nincs pénze és nem ért el megfelelő pontszámot? Az érettségi megléte is csak egy látszat, mert senki nem lesz értelmesebb attól, ha van érettségije ez semmit se jelent. Egy kisgyerek is lehet érettebb, mint egy felnőtt, mert a gyerek tudata még nem esik át az elidegenedésen, mint a többi felnőtt ember. Sokszor a gyerek véleményét többre is tartom, mint egy felnőtt véleményét, mert a gyerek gondolkodása még tiszta. Ezért nem igaz az a mondás, hogyha a gyerek nem jár iskolába akkor buta marad. Igazuk van az anarchokommunistáknak az emberi természet alapból nem lusta, nem önző, hanem ennek az ellentétje, ezért nincs szükség se tankötelezettségre, se bérmunkára. Nem kellenek pontszámok, jegyek ahhoz, hogy orvos bizonyítsa azt, hogy ő eltud e végezni műtétet vagy nem. Ezt lelehet tesztelni, hogy mennyire ért az illető az emberi testhez. Ugyanúgy igaz a többi foglalkozásnék is. Valójában az interjún dől el, hogy ért e hozzá vagy sem, örömmel csinálná vagy sem. Ne nézd le az embereket, mert ezzel te is hozzájárulsz ahoz, hogy az a Lajoska ne tudjon kiszakadni a mostani állapotából, hanem maradjon olyan, mint eddig. Ki vagy te, hogy korlátozod a másikat abban, hogy tovább tanuljon? Ezt ugyanúgy kérdezném az államtól és az elittől is, hogy kik ők, hogy másokat korlátozzanak a szabadságában.
2020. ápr. 30. 19:34
 30/36 anonim ***** válasza:
84%

Az a helyzet, hogy te ebben a világban életképtelen vagy. Sehol, semmikor, senkinek nem jár semmi alanyi jogon, csak mert élve született.

Az ember alapvetően lusta, önző, és ostoba. Ez van. Ha a világ a te szabályaid szerint működne, akkor még mindig kőbaltával csapkodnák egymást agyon. A legtöbb gyerek nem szeret iskolába járni, se tanulni. Ha rajta múlna, otthagyná a búsba, és mesét nézne egész nap, miközben csokit zabál. A legtöbb ember igénye pedig "csupán" a maximum. Lásd a milliárdosok világát, akiknek semmi se elég, és ott vannak azok a milliók, akik őket ész nélkül majmolják.

Egy világ, ahol senki se dolgozik, nem teremt értéket, nem szolgáltat semmit, nem gyógyít, csak kaviárt zabál a pezsgővel töltött medencében, és élvezi a luxust, amit nyilván a hangyák hordanak össze.


Személyiség? A tiéd elég elrettentő, teljesen kizárt, hogy jót tudjunk beszélgetni, és teljesen más az értékrendünk. Szóval szevasz lenne.

2020. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!