Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyok az igényeim, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagyok az igényeim, hogy művelt férfira vágyom? Letegyek erről?

Figyelt kérdés

A műveltség nem a legfontosabb, de hogy fejezzem ki magam úgy, hogy nem tűnök sznobnak... Én olyasmikért is tudok rajongani, amik ,,kívül esnek’’ a popkultúrán, vagy a ma átlagban népszerű dolgokon. Ezen azt értem, hogy nem csak a kizárólag szórakoztatás céljából íródott könyvek, hanem a lényegesebb szépirodalom, nem csak a mai pop zenék, stb, és úgy általában a művészetek, a költészet, a filmtörténetileg jelentős filmek, művészettörténet, stb...


Természetesen nem azt várom, hogy ezek a dolgok mindenkit egyaránt érdekeljenek, engem sem érdekel különösebben mélyen a filozófia vagy a zeneelmélet, mert értitek, kinek mi. Épp ezért, most nem is azért írom ezeket, mert akkora nagyokosnak tartom magamat, én sem vagyok a műveltség élő szobra, csak épp igyekszem fejlődni és élvezem az életnek ezeket az oldalait is.


Az igény hiányára akarom kihegyezni a dolgot.

Úgy értem, ha még nekem is, aki nem vagyok különösebben éles eszű, megvan ez a fajta kíváncsiságom, vagy tudásvágyam, hogy ilyesmikkel foglalkozzak, vagy valamit tudjak az életnek ezekről az oldalairól is, akkor azoknak, akik olyan tehetségesek, meg okosak miért nincs? Szerintem ezek valami olyan pluszt adnak hozzá az élethez, amit máshonnan nagyon nehéz beszerezni. Rengeteg tehetséges, jó eszű embert ismerek, akikben csak nincs meg az az érdeklődés, amitől ezeket a képességeiket kibontakoztathatnák.


Ez nem csak férfiakra vonatkozik nyilván, csak ha sok az olyan barátnőm, akit túlnyomó részt a sorozatok, a facebook és a divat érdekel, akkor azt tudom mondani, na bumm, hát ez ilyen, velük is jól el vagyok. Azért emeltem ki a férfiakat, mert egy társnál nekem ez nem elég. Ja, én is szeretem a magazinokat, a béna tv műsorokat, a videojátékokat, a popzenét, a szórakoztató romantikus vagy akciófilmeket, a meccs nézést éssatöbbi, és nem tartom alacsonyabb rendű dolgoknak ezeket, csak nem tartom őket elégnek. Egy bizonyos mélységig mindenkivel eldumálok. Ráérzek, hogy az adott ember miben jártas, meg mi a közös pontunk, de ez nem jelenti azt, hogy nincs igényem többre.


Engem nem az zavar, ha egy férfi nem fújja kívül az összes enciklopédiát, de még az sem, ha azt mondja, hogy hozzá sem tud szólni az irodalomhoz, utálja, nem érdekli, őszintén szíve joga. Engem az érdektelenség és a kizárólagosság zavar. Az, ha semmiről nem tudunk beszélgetni a fent leírt dolgokból, mert nem érdekli, lesz**rja, elég neki amit a tvben lát és a facebookon olvas, nincs benne nyitottság.


És az van, hogy rengeteg ilyen emberrel hozott össze a sors.

Egy ideig azt hittem, meg leszek így, hiszen egyik sem jobb vagy rosszabb (ezt még most is fenntartom, nem rosszabb valaki nálam, attól ha nem művelődik), ezek mind jó emberek voltak, imádtam kb minden tulajdonságukat, kedvesek voltak, máig tudom, hogy az egyikük az egyik legjobb ember akit ismerek, volt eszük is, gyakran több is mint nekem, csak nem volt nagy igényük rá, hogy használják. Én meg unatkoztam mellettük, nem voltunk partenerek, összeférhetetlenek voltunk, mert nem bírtam, hogy nem lehet egy színházba, kiállîtásra elmenni, vagy egy könyvet, jó filmet kibeszélni, ők meg nem bírták, hogy olyasmit igénylek, amik bennük nincs meg, és igazuk is volt, de szellemileg silánynak éreztem volna így az életet.


Nyilván, én meg nem értek az autószereléshez, vagy mit tudom én, de lelkileg akkor sem bírtam sokáig, hogy nem vagyunk partnerek az érdeklődési igényinkben.


És most ott tartok, hogy fogalmam sincs, hol találhatnék művelt / művelődésre vágyó férfit, aki nem sznob. Mert ami még az érdektelenségnél is jobban zavar az az, ha az illető mindenkinél jobbnak hiszi magát, csak mert elolvasott pár könyvet, és különcködik, meg műből alteros, művészkedő stílust vesz fel, és semmi mással nem tud foglalkozni, csak a saját intellektualitásával, ami mindenkié fölött áll.


Egy középútra vágyom, egy szellemi igényekben partner férfira, akiben van kíváncsiság és ész. Számomra ezek a legvonzóbb tulajdonságok közé tartoznak, ha valaki hajlandó művelni magát és intelligens, de visszafogott, szerény.

Abszolút hiszek abban, hogy nem csak érdektelen / sznob férfiak vannak, hatalmas általánosítás lenne így gondolni, de az tény, hogy én nem ismerek egyet sem, nem találok ilyen személyt sehol, nyilván béna vagyok, de akkor sem.


Ez túl nagy elvárás? Sose találok olyat, aki széles körben érdeklődő, de nem egy beképzelt elitista f***sz?

Ha igen, hogy rendezzem ezt el magamban úgy, hogy ne zavarjon folyton, hogy ne érezzek kielégítetlenséget?


Mit tanácsoltok? Csak nekem van ilyen gondom?



2020. máj. 5. 12:37
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok hibáért, kicsit túlnőtt rajtam a terjedelem, emiatt nem figyeltem annyira a helyesírásra... És remélem nem húztam ki nagyon a gyufát, senkit nem állt szándékomban megsérteni ezzel, ezt előre mondom.
2020. máj. 5. 12:44
 2/22 anonim ***** válasza:
16%
Ne haragudj, nem olvastam el végig a novelládat. Röviden: vannak intelligens férfiak, bár az tény, hogy társkeresésnél nem azt nézzük, hogy a kiszemelt hölgy mennyire ismeri a klasszikus orosz költészetet. Nyilván ne legyen buta, mint a sár, de fontosabb a megjelenés, kedvesség, kisugárzás. 44/F
2020. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem nagy elvárás. Csak tényleg egy szűk körben keresel, ami megnehezítheti a dolgot, és több idő lesz míg találsz olyan ismerőst.


Ez előny is lehet, ha találsz olyan közeget, gyűjtőhelyet, ahol sok ilyen ember megfordulhat. Pl a kedvenc íród rajongói között.

2020. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Az igény hiánya. Ha neked nincs igényed sörrel a kezedben focit nézni akk nem vagy elég jó? Egyszerűen van akit abszolut nem tud érdekelni a művészet mert nem ugy működik. Énis pl a gyakorlatias tudást szeretem, fogalmamsincs mit kezdjek egy festő születési dátumával de ugye itt már el is úszna a dolog köztünk mert igényem sincs rá. Nemtudom mire használni az információt az életemben. Ez a lexikális tudásúaknak való. Ahogy neked lehet semmit nem mond az einstellung jelenség, nekem semmit nem mond a reneszánsz. Mert nem érdekel.
2020. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

Mivel az átlagtól eltérőek az igényeid és te is úgy tapasztaltad, hogy nem igazán találsz társat, ezért mondhatjuk, hogy nagyok az igényeid. Erre nem igazán van megoldás. Esetleg próbálkozhatsz ismerkedni művészmozikban, kiállításokon, ilyesmi helyeken, de ennyi. Vagy minél több emberrel ismerkedsz, minél több helyen, hogy hátha valakivel passzolsz.

Valamilyen szinten hasonló vagyok. Eddig csak egy olyan lánnyal találkoztam, aki hozta ezt a szintet.

2020. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor irány a könyvtár, a múzeum. Vegyél színház, és opera bérletet. Ott nagyobb valószínűséggel találod meg a neked megfelelő férfit.
2020. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

Az irodalmat hoztad fel mint muveltseg alapja, en teljes szivembol utalom a szepirodalmat, abszalut nem erdekel hogy melyik iro/kolto milyen drogos beszivott allapotaba mirol zagyvalt. Kis anyag es en is lazan ott vagyok...


De minden mas erdekel, ugy allok a vilaghoz hogy minden kihivas amit nem tudok vagy nem probaltam...


Szepirodalom helyett meg ilyen temakba olvasok pszichologia, emberismeret, manipulacios technikak, leadershippel kapcsolatos dolgok. Most akkor en kevesebb lennek? Persze hogy nem :) Csak neked egy egyetemi tanar kell es nem egy uttoro :)


Azt meg tudom mondani hol talalsz ilyen embereket mint en, kulonbozo forumokon, redditen, meetupokon stb.

2020. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Egyetemi körökben keresgelj
2020. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem az a baj, hogy művelt férfiakra vágysz, hanem az, hogy leszűkíted a kört, hogy milyen területen szerzett jártasság számít a te szemedben műveltségnek. Én mindig elfogadtam azt, ha a mindenkori páromnak más az érdeklődése, nyilván nem korlátoznám ebben. Sőt, olyan értelemben véve partner is vagyok, hogy szívesen meghallgatom, ha mesélni vagy beszélgetni szeretne arról, amit látott, hallott, olvasott, vagy szívesen elmegyek vele egy olyan eseményre, amire magamtól nem mennék, stb.

Attól, hogy nem értek azokhoz a dolgokhoz, amiket leírtál olyan szinten, mint te, az nem azért van, mert nincs igényem rá, vagy elutasítom, egyszerűen csak nekem is 24 órából áll egy nap, és nincs kapacitásom arra, hogy mindenhez is értsek. Prioritási sorrendet állítok fel, és ha van egy kis szabadidőm, én is azzal töltöm elsősorban, hogy olyan dolgokkal foglalkozok, amik ugyanazt a hatást váltják ki belőlem, mint belőled az, hogy ilyen filmekkel /könyvekkel /alkotásokkal foglalkozol.

Azt mondod, ez olyan pluszt ad az élethez, amit máshonnan nehéz beszerezni. Aláírom, így van. De ez az élet minden területére igaz. Bármilyen tanárral találkozol, szentül meg van róla győződve, hogy az ő tantárgya a legfontosabb, mert az olyan hátteret és gondolkodást ad, ami a leginkább nélkülözhetetlen az életben. És valahol mindegyiküknek igaza van.

Ne olyan férfit keress, aki művelt a te szemedben, hanem olyat, aki nyitott arra, hogy foglalkozzon azokkal a dolgokkal, amik téged érdekelnek, kellően intelligens ahhoz, hogy értse is, amit lát, és hajlandó veled beszélgetni a benne felmerülő kérdésekről, gondolatokról.

2020. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
#8: Amikor az egyetemen egyszer megláttak nálam egy könyvet, körbeültek, hogy mégis minek olvasok olyat, ami nem szakkönyv... :D
2020. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!