Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok a párotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szoktatok a párotokkal elmenni nyáron külföldre?

Figyelt kérdés

Először van komolyabb kapcsolatom,lévén felnőtt emberként először is van viszonylag normális fizetésem is. A bartáom mondta,hogy minden nyáron kell egy külföldi út plusz 2-3 kisebb belföldi út 2-3 napra...

Egy ilyen külföldi nyaralás mennyi van?? Szerintem irreális elvárás,egész évben arra spórolni,hogy el tudjunk oda menni. Ha csak Görögbe mennénk ami kb a legolcsóbb uticél az szállás +repülő +transzfer+biztosítás alsóhangon 100-150k és akkor ha ott vagyunk 5-6 jszakát legalább ugyanennyi pénz 150k kajára +100k autóbérlés,látványosságok. Szóval 400-500 ezer....

Ti is minden évben jártok? Nem túlzás ez? Nektek mennyibe szokott kerülni a külföldi út?


2020. máj. 6. 09:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Eddig nyáron csak belföldön voltunk, jövőre terveztük menni Olaszországba vagy Görögországba. :) Nem tudom, mennyi lesz az út...


Idén az újévet Batumiban töltöttük, egy hétig kinn voltunk Grúziában, az például kettőnknek került 150-be. Kocsit nem béreltünk, a taxi k urva olcsó ott kinn, minden kb harmada az itteni áraknak. Még a luxushotel is. :D


Kisebb koromban a szüleimmel jártuk be Európát (többnyire kocsival), a kanári szigetek lett volna hármunknak mai ár szerint több, mint félmillió forint, Németország, Ausztria, Olaszország, Spanyolország, Marokkó, Horvátország stb. simán megvolt 500-ból. Pedig ott voltam én is.


Szóval ez az ár kb akkor reális, ha mindenből luxizni akartok meg kényelmeskedni.

2020. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ami meg a kaját illeti: ne számoljátok bele. Itthon is esztek, nem lesz az annyival több.
2020. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Minden évben megyünk, de nem spórolunk rá egész évben. + 2-3 pár napos kiruccanás a szomszédos országokba.
2020. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéni, hogy ki mire költi a pénzét, és ki mennyi pénzt hajlandó utazásra áldozni. Én imádok utazni, nekem teljesen reális az évi egy külföldi, plusz pár belföldi (vagy szomszédos országba) kirándulás 2-4 napra.

Az ár meg totál attól függ, hogy hová mész, mik az igényeid, mennyire vagy spórolós, hajlandó vagy-e magadnak megszervezni vagy utazási irodával akarsz menni stb.

Mi tavaly pl. barátokkal Portugáliába mentünk. 3 nap Lisszabon, 9 éjszaka Azori-szigetek (Sao Miguel). Repülőjeggyel, autóbérléssel (full biztosítással!), az összes belépővel, kajával (úgy, hogy mondjuk 12 napból 10-szer étteremben ettünk napi egyszer!) 320 ezer forintból kijöttünk/fő. És ezt az utat feleennyiből is meg lehet oldani, ha az ember kicsit rugalmas, és nem nyár közepén megy, hanem mondjuk ősszel vagy tavasszal.

De voltam majd' 1 millióért Costa Ricán is.

Egyrészt én inkább erre költök, mint mondjuk Iphone-ra vagy drága táskára/cipőre, másrészt nem kellett egyikre sem egész évben spórolnom. Mindig úgy osztom be a dolgokat, hogy legyen félretett pénzem, nem az összes megtakarításom nyaralom el.

2020. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, van, aki szokott, van, aki nem. A férjem a megismerkedésünk előtt minden évben ment 1-2 hétre külföldre a baráti társasággal. Mikor ezt nekem először felhozta, kiszámoltuk, hogy kb 200 ezer lett volna fejenként (5 éve), mondtam, hogy ez nekem túl sok egy nyaralásért. Neki is sok volt amúgy, az akkori fizetéséhez tényleg majdnem egész évben erre spórolt volna. Ja és ez az összeg az alap vett volna, fagyizás/egyéb program nélkül.

Azóta egyszer voltunk külföldön, a nászutunkon, de az más jellegű út volt.

Szerintem én nem tudnék olyannal együtt lenni, akinek alap, hogy "minden nyáron kell egy külföldi út plusz 2-3 kisebb belföldi út 2-3 napra". Nekem erre nincs pénzem, pontosabban sajnálok ennyit kiadni rá. Nem is érezném jól magam egy nyaraláson, ahol 100 ezer csak az autóbérlés. Ha meg ő ilyen, szerintem nem egymást keressük. A férjem is már azt mondja, hogy hülyeség egész évben arra spórolni, hogy egy hétig olyan körülmények között nyaraljunk, amit máskor sose engedhetünk meg magunknak.

2020. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem, inkább az árából jól élünk pár napig és bogarásszuk a kis kertünket.
2020. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én egyedül járok, mert nincs barátnőm, és nem csak nyáron. Egy-egy út olyan 500 ezer és kétmillió között szokott lenni.
2020. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kubaba nekünk 4 éjszaka kijött a kaját leszámitva fél millióból. Málta kb 200ezerből.

Évi egy közös nyaralás külföldön, plusz egy Horvátország, párom még egy útra elmegy a haverjaival is néha.

Horvátok pl olcsóbb mint a Balaton.

N27

2020. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Évi 2-3* külföld, belföldön ritkán megyünk. Általában nem a tengerparton fekvős a cél, hanem városnézés
2020. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az jól hangzik,ha valaki meg tudja oldani az egész dolgot 200/fő repülő,szállás,kaja,belépők. Adhatnátok tippeket ezt,hogy is lehetséges kihozni?? De úgy,hogy ne egy fapados szállás és konzervekből élés legyen :D nyilván nem is az 5 csillagos all inclusive hotel a cél,hanem a kettő között de inkább kényelmesen,mint szegényesen.


Én spórolós ember vagyok nagyon,szívesebben gyűjtögetek azn azt befektetném bármibe mintsem,hogy évente 500-700k elmenjen a belfüldi és külföldi utazásokra fejenként. Mert így soha nem lesz semmink,azért ketten keresünk kb havonta 600-at,de ez változó van hogy kicsit többet. ÉN 200k ő pedig 400k körül. Az én fizum is lesz jobb,de jelenleg csak 4 órás melom van és ez lesz még kb fél évig. Úgyhogy én annyira ha bármit félretszek akkor minden el fog menni a nyaralásra és nem amrad semmi tartalék.


De mondom,ha egy út kihozható 200ból még azt monodm belefér..csak annál rosszabb nincs mikor ott vagy és nem ülhetsz be nyugodtan mindennap 1x egy étterembe kajálni mert az sok.

2020. máj. 6. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!