Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha tudom hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha tudom hogy társ(aság)függő, kapcsolatfüggő vagyok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nagyon sok idő kellett mire rájöttem mi a helyzet velem.


Röviden így hangzik: már kb óvodában hisztiztem a szüleimnek hogy xy elmegy nyaralni, táborba stb. Én is akarok menni, hogy ne legyek egyedül.


Középikolában szintén ez jeletkezett, hogy mások is menő helyen vannak. Én is ezt akarom csinálni.


Elsö kapcsolatom 18.évesen volt, ami egy nagyon mergező és rossz kapcsolat volt, de sajnos én kértem sírva a pasit ne hagyjon el.


Anyukám ekkor megejegyezte nekem ennyire fontos egy pasi? Szexuális értelemben. Hiába erőltettem hogy nem a szex miatt kell valaki, hanem hogy ne legyek magam...


Most van kapcsolatom, vannak hullámvölgyek, voltak nagy veszekedések. Mindig én könyörögtem h folytassuk. Akkor is ha nem vagyok én a hibát elkövető fél.


Horoszkópba nem hiszek de vam egy jellemzéses oldal. Mérleg vagyok. Jelmondata: egyedül nem megy. 10000% igaz rám. Nem vagyok rászorulva persze anyagilag pl. De kell h legyen mellettem valaki.


Vannak barátaim, de igaz barát nagyon kevés. Lehet ezért is fontos a társ?


24/n vagyok


Ha van valami tippetek nagyon szívesen elfogadom. Köszönöm ❤


2020. máj. 17. 23:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem odaírni, hogy attól félek hogy mi lesz ha nem lesz senkim, egyedül leszek, nem lesz kivel elmennem ide-oda. Kire számitsak stb.


Szerintem ez nagyon nem oké :(

2020. máj. 17. 23:34
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
"ezt dobta a gép" sok ember van hasonló cipőben, nincs ezzel semmi baj. Próbálj olyan társat találni aki szeret, tisztel, megbecsül és nem csak azért vagy vele, hogy legyen valaki. Nem leszel sosem egyedül, amíg van egy szerető anyukád és apukád!
2020. máj. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Társfüggőségnek érdemes utánanézni. Elég tipikus a leírásból.


Picit mesélnék, hogy mire is kell gondolni ebben.

Ilyenkor az elménk újra és újra meg akar élni egy olyan eseményt, amit anno nem tudott, de ezen egyszerűen nem tud túllépni. Felnőttként már nem is arról szól, aminek eredeti szerepeként kellett volna...

Ez az esemény a csecsemő-kisgyermekkori kötődés és leválás biztonságos megélése.

Nálad ez nem történt meg. (Nem gondolom fontosnak, hogy miért, de anyuddal lehet beszélni róla, segíthet megérteni a szitut. Talán túl sokat babusgattak, vagy éppen túl sokat hagytak magadra.)

Szóval azt kell megérteni, hogy a csecsemő hogyan érez az anyjával. Ösztön nyilván, de mindenével kötődik hozzá, hiszen az életet jelenti számára. Mindent tőle kap.

Te valamiért nem kaptad ezt meg, nem egészséges szinten. Így nem történhetett meg a leválás sem. Ez aztán a későbbiekben folyamatosan veled van.


Kamaszkorban van egy időszak, amikor még előtte meg lehet élni a kötődést, aztán pedig a lázadással a leválást, de ha ez is elmarad, akkor a felnőttkorra marad. Nyilván ilyenkor már egy teljesen összemosódott valami van az emberben, de még mindig azt a vágyat kelti benned, hogy biztonságosan akarj kötődni, olyan szinten, mint ahogyan az anyától FÜGG a csecsemő.

Ezt képzeld bele egy felnőttek közötti kapcsolatba. Mit csinál a bébi? „Teljesen alárendelt és kiszolgáltatott az anyának. Mindent az anya csinál jól, minden az anya körül forog, minden ő.” Felnőttként az ember párkapcsolagban éli ezt meg társfüggőként... „Teljesen alárendelt és kiszolgáltatott a párjának. Mindent a párja csinál jól, minden a társ körül forog, minden ő.”


De már nem csecsemő... a társfügfő már nem tudja megélni ezt a vágyat, mert ez nem normális felnőttként. Nem működik. Csak ördöki kör van belőle, ahol a társfüggő mindig vágyakozik a biztonságra, amit soha nem kaphat meg.


Máshogyan kell tehát túllépni.


Leginkább szakember segítségével, tehát pszichológus. Illetve érdemes folyamatosan tanulmányozni a társfüggőséges könyveket, cikkeket, stb...


Én végül magamtól oldottam fel a társfüggúségemet. Tehát megértettem a folyamatot, és megértettem, hogy ez nem reális vágy, ez nem indukálhat bennem motivációt és érzéseket. Felfedeztem, hogy mik a valódi szükségleteim, tehát mik azok, amik tényleg motiválnak, energiával látnak el, stb. (Asszertivitás) amióta ilyen gondolkodásmóddal élek, azóta felül tudtam írni rengeteg hibás viselkedésmintát is, köztük a mélyen belémivódott társfüggőséget is.


Nagyon nehéz dolog. Nem mondanám azt rögtön, hogy szakíts, mert ha párod szeret, akkor segítségedre lehet egy terápiában is

De az tény, hogy a társfüggőségnek akkor van vége, amikor már képes vagy egyedül is boldog lenni. Amikor már egyedül is biztonságban leszel, amikor már nincs szükséged mások megerősítésére semmiben, sőt senkire nincs szükséged érzelmi szinten!


Ez a függetlenség! Ezt kell elérni.

Ez a cél.


Hogy miért fontos?

Csak ilyen állapotban, ilyen gondolkodásmódsal leszelbképes az igaz szerelemre! Csak így leszel lépes valódi, egyenlőségen alapuló emberi kapcsolatokra, így pl párkapcsolatra.


Teljesen más... nagyon durva, és letaglózó ezt megérteni. Konkrétan az egész életed... MINDEN!! ...HAZUGSÁG VOLT!! eddig...

Tehát azt képzeld el, hogy amit eddig szerelemnek hittél... sajnos... sosem volt szerelem. Még sosem voltál szerelmes, soha életedben! Amit éreztél, az legfeljebb csak rajongás lehetett. Ennyire képes a társfüggő.

És a szerelem... az sokkal jobb, mint rajongani. Nem csak igazibb.

Tehát amikor belekezdesz ebbe az egész folyamatba, akkor ebbe mindenképp gondolj bele, és motiváljon! Hogy van egy élet, amit nem ismersz, ami nem csak más, de jobb, igazibb, és boldogabb. Amiben te irányítasz, amiben tudatos vagy magaddal, határozott, és amiben végre az érzéseid a tiéd, és valódiak!

Motiváljon az, hogy neked is van lehetőséged élni, és megélni ezeket mind! Ismerd meg magadat, ismerd meg a folyamatot, ismerd meg a lehetőségeidet, és tegyél magadért!

2020. máj. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Huh. Köszönöm a hosszú választ.

Anyukám sokat babusgatott, egyke vagyok. Ketten vagyunk egymásnak, apum külföldön dolgozik.


Amit arra vonatkozólag írtál, hogy nem ismerem a szerelmet azzal nem értek egyet.


Az első kapcsolatom tényleg nem volt szerelem, a második mostani igen. Több barátom nem volt, próbálkoztak nagyon sokan de válogatós vagyok szóval csak azért nem jöttem össze senkivel, hogy legyen párom. Szingliként görcsösen akartam pasit, de nem álltam le olyanokkal akikkel el se tudom magam képzelni.

Pl egyik barátnőm legjobb barátja belémszeretett. Állitása szerint 4.éve nincs senkije miattam.. Viszont nekem nagyon nem jött be a fiú pasiként és nem jöttem vele óssze csak hogy ne legyek magam. :)

2020. máj. 18. 07:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg könyvet ajánlanál? Azzal kezdeném :)
2020. máj. 18. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!