Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan koptassam le bizonyos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan koptassam le bizonyos családtagjaim, ha beleszólnak a párkapcsolati életembe?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok. Barátnőm 34 éves. Sem nekem, sem neki nincs még gyereke. Februárban ismerkedtünk meg az interneten. 2 hét online kommunikáció és telefonbeszélgetés után találkoztunk. Gyakorlatilag az 1. találkozónkon össze is jöttünk. Ugye most június van. 1 hét múlva lesz 4 hónapja, hogy először találkoztunk (onnantól számítjuk a kapcsolatunkat is). Sajnos csak hétvégente tudunk találkozni, mert 70km-re élünk egymástól.


Már 1 hete is elkezdte egyik rokonom, hogy mikor költözünk össze, de ma már konkrétan azzal jött, hogy nem tervezzük-e már most júliusra az eljegyzést? Mondom micsoda???? Eljegyzést?? Azt mondja igen. De mondom februárban ismertük meg egymást. Előtte azt sem tudtuk a másikról, hogy létezik. Ez nekem még korai lenne. Együtt sem éltünk még. Akkor mégis milyen eljegyzésnek kéne lennie? És akkor szépen elkezdte magyarázni, hogy felesleges várni vele, benne vagyunk már a korban. Ráadásul mivel párom 34 éves, neki a biológiai óra is ketyeg, úgy hogy lassan már a gyerekben is gondolkodnunk kéne...


Én kb lehidaltam. Milyen alapon szól bele valaki a másik magánéletébe? Ha kikértem volna a véleményét, akkor oké, de senki nem kérdezte. Az ember a saját életében tehesse már azt amit akar. Ráadásul kortól és páromtól függetlenül, 4 hónap után én baromira korainak érzem tényleg, hogy egyáltalán gondolat szintjén is felmerüljön az eljegyzés. Maximum a távlati tervekben, de nem az, hogy már most rögtön...


Én alapból utálom, ha bárki is meg akarja mondani mit csináljak, nem még ha egy ilyen horderejű dologról van szó.


2020. jún. 9. 03:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tőlem is szokták kérdezni, hogy mikor lesz esküvő, mindig leredezem annyival, hogy: Majd az egyik szombaton. (akkor is ha nincs is párom :D )
2020. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha szimplán érdeklődnek, azzal semmi baj nincs szerintem. De amikor konkrétan meg akarják magyarázni, hogy itt lenne már az ideje.... És szerintük teljesen normális lenne 4 hónap után... :D Agyrém..
2020. jún. 9. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Az idősebb generáció számára a 30+ és még nincs feleség, gyerek, kutya, macska, ház annyira nem elfogadott.

Régebben a 30 évesek már "vénlánynak" számítottak, de nem értik hogy mostanában ez jócskán kitolódott. Befejezel egy egyetemet 25-26 éves vagy, munkakeresés, azért az első néhány évben még nem keresed halálra magad, nem nagyon tudsz félretenni lakásra,házra,esküvőre.

Próbáld meg kizárni, mert feleslegesen veszekszel velük, nehezen lehet megértetni.

2020. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt szokás felelősségteljesen gondolkodni és nem egy tök ismeretlennel összeházasodni. Az ilyen rokonokkal annyi de annyi dologban nem egyeztek, hogy én úgy ahogy van minden kapcsolatot megszakítanék velük. A saját hasonló rokonaimmal is ezt tettem. Aki ennyire felelőtlen és ilyen beteges, káros hagyományokhoz ragaszkodik arra semmilyen formában nincsen szükségem az életemben.
2020. jún. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a like! Köszönöm a válaszokat! Akkor nem csak én gondolom így, ez megnyugtat. A durva egyébként az, hogy ezt az eljegyzéses dolgot olyan rokonom mondta, akinek közel 40 éves fia van és 10 éve szingli...


Lehet csak rajtam akarja kiélni a frusztrációját, mivel a fia senkinek nem kell.

2020. jún. 9. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!