Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Konkrétan mik azok a dolgok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Konkrétan mik azok a dolgok, amiket egy ember csak párkapcsolatban tanulhat meg és párkapcsolati tapasztalat nélkül fogalma sem lehet róla?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már kérdéseknél, hogy sokan nem kezdenének olyannal, akinek még nem volt kapcsolata, mert alapvető dolgokat kellene magyarázni neki, biztos képtelen lenne az együttélésre, stb. Mik ezek az alapvető dolgok?
2020. jún. 10. 18:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Őszintén nem tudom. Szerintem ezek csak kifogások. Nincs olyan dolgom, amit egy teljesen "kezdővel" ne lehetne megbeszélni, átvészelni.

Egy embernek vannak szülei, esetleg testvérei, akikkel ugye együtt él, alkalmazkodniuk kell egymáshoz, a konfliktusokat valahogy megélniük kell, meg kell beszélniük bizonyos dolgokat.

2020. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Hűség, igazi kitartás és kizárólagosság valaki mellett, folyamatos együttműködés (ami nem olyan, mint a munka, hogy te hazamész 8 óra után és szarsz mindenbe és pénzt is adnak érte), kölcsönös örömszerzés, az, hogy ne csak akkor rakj rendet, amikor valaki bsztat (a legtöbb ember egyedül akkor vakarja össze magát, ha nagyon muszáj). A partner egy tükröt mutat feléd, ami elől nem tudsz elbújni. És tanulsz kommunikációt, empátiát, türelmet folyamatosan.


A munkában nem vagy annyit, mint a pároddal.

A barátod nem kér kizárólagosságot,mint a párod.

A lakótársaddal és a többiekkel nem olyan intim a kapcsolatotok.

Ha nem éltek együtt, akkor pedig sosem kell együtt terveznetek igazán.


Nincs még egy olyan kapcsolati konstrukció, ahol egy emberre vonatkozóan ilyen szerteágazó felelőssége van az embernek. A barátot, a munkát, gyakran a családot is félreteheted és előveheted, ha úgy van. A pároddal viszont együtt kelsz és fekszel. Meg kell vele osztanod a dolgaidat, nem úgy, mint anno a szüleiddel. Sokkal jobban. Fel kell osztanotok a munkát, el kell látnotok magatok és egymást.


Én alapvetően sokat voltam emberek között, a szüleimmel és a tesóimmal is szoros a kapcsolatom, korábban szorosabb is volt. Vannak bizalmas barátaim is, csapatban is dolgozom. Semmi közük ahhoz, amit egy párkapcsolatban tanultam magamról és az emberekről...

2020. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A szexet nem nagyon említettem, pedig az is nagyon jelentős. Egy prostival vagy kúrópajtival nem tanulja meg ezeket a dolgokat az ember. Nem tanul meg érzéki lenni, romantikus, játékos. Nem tudja igazán kimutatni a másik felé szex közben az érzelmeit. Ott nincs rá elég idő és mélység
2020. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 értem, de mindezt miért ne sikerülhetne valakinek különösebb problémák nélkül megvalósítani akár élete legelső kapcsolatában? Miért kell hozzá előzetes párkapcsolati tapasztalat?
2020. jún. 10. 19:08
 5/21 anonim ***** válasza:
25%

Ez hülyeség. Van, aki mellett képtelenség elni, hiába volt X nője.

Ez alap emberi tulajdonsagoktol függ.

2020. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#3 mi a garancia arra, hogy ha valakinek volt x darab korábbi kapcsolata, akkor olyan minőségű és mennyiségű szexuális tapasztalatot szerzett, hogy a következőben ne legyenek problémái ilyen téren? Mi van, ha pont emiatt mentek tönkre a kapcsolatai, mert annyira rossz volt az ágyban? Nyilván egy ilyet senki nem fog bevallani ismerkedés során.
2020. jún. 10. 19:11
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Akinek nem volt párkapcsolata, annak valószínűleg a többi emberi kapcsolata is ugyanolyan szegényes és csökevényes...


Ha csak dugott, akkor érzelmileg, ha csak haverozott, akkor meg szexuálisan egy balfsz jellemzően. Persze, mindent meg lehet tanulni más kapcsolatban is, de jellemzően azok, akik huszonévesen senkivel nem voltak, amúgy sem sok emberhez kerültek közel. Legtöbbjük kommunikációs szinten is balfsz.

2020. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Az egésznek a működése.

Hogy nem az van, hogy sülve-főze együtt vagyunk. Hogy a párom nem utál csak mert éppen egyedül akar lenni vagy más dolga van. Hogy nem úgy működik, hogy egyszer összejövünk és onnastól kezdve csak vagyunk és minden tökéletes. Fogalmad nincs arról a munkáról amit egy kapcsolatba bele kell fektetni amíg nem volt kapcsolatod.

Ugyan így teljesen más jellegű problémáid, konfliktusaid lesznek a pároddal mint addig bárki mással. Ezeket meg kell tanulni megoldani és ha nulla tapasztalattal vágsz bele akkor mire beletanulsz már elcseszted az egész kapcsolatot a sok megoldatlan vagy rosszul megoldott problémával. De ugyanakkor tapasztalat nélkül hajlamosabb is vagy a problémákat generálni. Én például tisztán emlékszem mennyi minden jelentett problémát mondjuk az első kapcsolatomban amin ma már csak nevetek és kicsit sem gondolom problémának.

Az ember baráti társaságában mondjuk nem nagyon vannak problémák. Ha vannak is de megoldatlanok maradnak és csak mondunk rá egy "bocsi"-t akkor se megy tönkre az egész. Na egy kapcsolatban ez nem így megy. Ott nem elég a "bocsi", ott mindent komolyan át kell beszélni és megoldásokat keresni. Ha ez nem történik meg az örök sérelem ami miatt nagyon gyorsan tönkre fog menni az egész.

De például felelősséget vállalni is teljesen máshogy kell a párodért, máshogy kell támogatni. Az egész kapcsolat teljesen más mint bármilyen egyéb emberi kapcsolatod előtte.

2020. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8 értem én, hogy mire gondoltok, csak azzal nem értek egyet, hogy feltétlenül korábbi tapasztalat kell ahhoz, hogy helyt tudjon állni az ember.

Nekem még nem volt kapcsolatom, valószínűleg nem is lesz, mert nem az én műfajom, de ettől függetlenül értelmes, empatikus nő vagyok és nem tudok elképzelni olyan helyzetet egy kapcsolatban, amit a jelenlegi tudásommal ne tudnék megoldani.

Szerintem aki már élő emberek között is járt, esetleg beszélt is eggyel-kettővel, az nem úgy képzel el egy kapcsolatot, hogy mindig minden happy és kézenfogva sétálunk a naplementében, mint valami nyálas filmben. Természetes, hogy vannak konfliktusok, nehéz helyzetek. Aki az ilyesmit másokkal meg tudja oldani, az valószínűleg a párjával is meg tudja majd. A konfliktusok jellege pedig nem a párkapcsolattal jár együtt, hanem az adott embertől függ, akivel épp együtt vagyok. Lehet, hogy Pista haragudna, ha mittudomén, minden hétvégén találkozom anyámmal pár órára, Sanyi viszont természetesnek venné és ő is elmenne a saját szüleihez.

Az, hogy azt mondjátok, hogy korábbi tapasztalat szükséges tulajdonképpen azt jelenti, hogy mindenki első kapcsolata egy hatalmas, kudarcos, szenvedős sz#r és csak arra volt jó, hogy tapasztalata legyen a következőhöz, pedig ez egyáltalán nincs így, rengetegen élnek boldog kapcsolatban életük legelső párjával.

2020. jún. 10. 20:14
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat kb 100 első kapcsolatból mondjuk egy(de szerintem sokat mondok) életképes. Pontosan azért,mert a felek nem tudjak,hogy mi az,amit meg el kell fogadni és mi az amit már nem lehet és nem kene. Az emberek érzelmileg tönkre szoktak benne menni,kell idő az újra epuleshez,és a második kapcsolatnal már pontosan fogod tudni,hogy mi az,amiben javitanod kell magadon,mert egy párkapcsolatban elfogadhatatlan.
2020. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!