Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leállítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám leállítani a barátomat a cukiskodással? Ritkán nekem is tetszik de már nem érzem a szeretlek szó komolyságát. Pl:

Figyelt kérdés

Például:

Ő:-Kit szeretek?

Én:-Engem (?)

Ő:-Igen

És ezt minden formában imádokkal felcserélve, óránként legalább 1x.

Nekem ez a szó egy kicsit varázslatosabb volt eddig. De én már nem is mondom, csak ő de nagyon sokszor.


Tudom, ez egy apróság, és aranyos, de minden nap ilyenekkel elárasztani.. már nehéz.. hogy tudnám ezt megállítani hogy ne bántsam meg? Könnyen sértődik sajnos úgyhogy magára venné, ha azt mondanám hogy mondja kevesebbszer, mert nekem attól jobb.


2020. jún. 11. 13:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
34%

Nekem csak ennyi a bajom, hogy a "szeretlek" az a szó, amivel ilyen gyanakvóan viselkedünk.


A verbális abúzus borzalmas dolog, szerintem ebben mind egyetértünk. Felkelsz, apád elkezd veled üvölteni, hogy "kelj fel, lusta disznó, takarodj az iskolába, de minek mész, úgy sem lesz belőled semmi, remélem, elüt egy autó az úton". Ez elég durva. Mégsem mondjuk azt, hogy "ezek csak szavak". "Mondani bármit lehet." "Tettekkel nem mutatja, hogy utál."


Persze nem mondom azt, hogy mindenki, aki kimondja, hogy szeretlek, az igazat mondd, de ezt meg érezni kell. Sokunkat annyira elcsesztek kiskorunkban, hogy nem tudjuk, hogy kell fogadni a dicséretet, a szeretetet.

2020. jún. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"mindig éreztem hogy mi vagyunk az elsők"


Azt érezted, hogy te vagy az első, vagy hogy szeretnek? Mert kötelességből is lehetsz az első.


(Ezt most nem a szüleid ellen mondom, csak folytattam a gondolatot.)

2020. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Persze értem. :)

Szeretnek, máig anyával mindent megosztok, mondthatni legjobb barátnőm is egyben, számíthatok rájuk, egyszerűen csak kimaradt ez a szeretlek szó.. nagyon furcsa hogy ők nem is használják....

2020. jún. 11. 14:49
 24/29 anonim ***** válasza:
94%

Én is hasonlókat gondolnék és éreznék, amit te mondasz kérdező.

Igazán hozzá ez olyan pár való lenne, aki szintén ugyanígy ismételgeti.

Én ezt nem tartom férfiasnak. Sokkal jobban betalál, ha ritkán mondja, de jókor. Ez így elveszti a valódi értékét, jelentését, jelentőségét.

Az am-i filmekben I love you-znak másodpercenként, ott itt gáznak tartom.

2020. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
8%

#21et miért pontozzátok le? Tök igaz, amit ír. Miért ez a kettősmérce a szavakra? És miért csak a jó szavakra?

Ennyi erővel tényleg elinflálódhatna bármi. Érdekes, egyszer nem éreztem késztetést arra, hogy azt mondjam "Jajj főnök, ne fizess már ki minden hónapban, mert elinflálod így a pénzem és nem lesz olyan jó érzés a fizetésnap." vagy ha vernek, ne ozguljak, előbb-utóbb megszokom, ne zavarjon a szex hiány, mert szintén stb. Akinek "inflálódik" az ahogy írták, hirtelen nem tud ennyivel mit kezdeni, mert eddig nem ez volt vagy annyira meg akar felelni ennek az agyonhypolt magányosfarkasjohnrambo imidzsnek amit sulykolnak az emberbe manapság, hogy így ideologizálják meg...

2020. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Ramos ökle ***** válasza:
Neked barátnőd van. :D
2020. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

21# Logikus, amit mondasz, csak nem életszerű, kissé túldramatizálod. Amelyik apa a gyereke halálát kívánja, ott azért erősen megkérdőjelezhető az apai szeretet. Itt a "szeretlek" szó napi 25-szöri kimondásáról van szó párkapcsolaton belül, ami bevallom, nekem is kicsit fura lenne :D


25# Na itt már te magad is érzed a csúsztatást :D az utolsó mondatot nem is értem

2020. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ültesd le, és azzal kezd, hogy NAAAAGYON szereted, egész nap, egész hónapban, sőt egész évben és tovàbb. Próbàlj meg kicsit lazán hozzáállni, és hozz fel példákat, hogy milyen szitukban esik jól neked, ha ezt mondja, aztán térj rá, hogy emellett a tetteket többre értékeled, és ebből már mehetsz arra, hogy szeretnéd ha inkàbb tettekkel mutatná ki, hogy szeret, nem pedig szavakkal. Kicsit azért tedd hozzá ezt a "kevesebb néha több" dolgot is. Viszont ha ezen is megsértődik... akkor gondolkozz el, hogy mennyire tud konfliktust kezelni. Mert ezt finomabban nem lehet előadni.
2020. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk kimondani. Szerelmes vagyok, nem eszem, nem alszom, elvarázsolt állapotban élek, szárnyalok a boldogságtól, öngyilkos akarok lenni, megszépülök, lefogyok, olyan vagyok, mint egy őrült - s azt mondom a kedvesemnek: "Szeretlek!"... Mi ez?! ...Mi az, hogy "szeretlek"? Hol van ez a szó, ahhoz képest, amit élek? Sehol! Méltatlan a valósághoz! ...Nem kellett volna kimondani! Nem kevesebbet mondtam vele, hanem valami egészen mást! Semmit. Azt kellett volna mondani, hogy őrült vagyok, benned akarok élni, fáj, ha nem látlak, félek tőled, egyszerre vagyok kétségbeesett, alázatos, hatalmas, rémült, boldog, nyomorult... A sejtjeim szomjaznak rád... Azonnal meg akarok halni, és örökké akarok élni veled!... De hol jön ehhez a szó, hogy "szeretlek"?!... Ami a lélekben egy egész világ, az kimondva egy kopott, értéktelen jel. És ez minden nagy élményünkkel így van. Elmondhatatlanok.
2020. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!