Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a házassághoz ekkora bulit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házassághoz ekkora bulit csapnak a váláshoz miért nem?

Figyelt kérdés
Az is egy életszakasza az embernek amikor elválik, szerintem nem csak akkor kellene mindenkinek mutatni a boldogságot amikor házasodnak, hanem amikor elválnak akkor is :D
2020. jún. 27. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért van az, hogy mikor gyerek születik egy családban olyan nagy az öröm, de mikor temetés van, akkor mindenki szomorkodik? Pedig az is egy életszakasz, akkor is mutatni kéne a boldogságot.Ugye?
2020. jún. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

A házasság valaminek a kezdete jellemzően örömteli.

A válás valaminek a halála. Vannak ugyan akik örülnek mikor vége de nem a válás tényének örülnek hanem hogy egy nagyon rossz szakasz lezárult. Egy válás után jellemzően évek kellenek míg teljesen helyre jön az ember lelkileg.

Ha bele gondolsz a születést is ünnepeljük a halált viszont (ebben a kultúrában) nem. A halotti tor se kifejezetten ünnepi és már azt se igazán szokás tartani.

2020. jún. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik szoktak barátokkal, barátnőkkel. Bár sokaknak eleve nincs kedve ünnepelni, mert azért egy válás általában nem egy sikerélmény.
2020. jún. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"de mikor temetés van, akkor mindenki szomorkodik"


Te se láttad még a rokonaim egy halotti toron. Igaz a legtöbbjüknek merőben más a halálról alkotott képe, mint a kötelezően elvárt, a halál nem feltétlenül rossz, a szenvedés, a kínlódás, a haldoklás rosszabb. A halott már túl van ezen. Hogy hol, vagy épp sehol az másik kérdés, de nem szenved már. És úgyis azt szeretné az elhunyt, hogy mind továbblépjünk, és éljünk tovább.


A görögöknél(?) tetszik a dolog, ott konkrétan inkább vidámak olyankor, ami furcsa, de teljesen logikus.

2020. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazatok van
2020. jún. 27. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Így hirtelen a "Kimúlásnapi parti" ugrott be a kérdésről, Félig Fej Nélküli Nick ünnepelte a halála évfordulóját, még az Őrült Özvegy is eljött egészen Kent-ből. (És még a Fejvesztett Futam is beugrott egy főemelésre).


/De szerintem sokan megünneplik, csak nem rendes intézményesített keretek közt, hanem elmennek bulizni, iszogatni, lazulni, nyaralni stb.)

2020. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4 A te rokonaid nem láttam, de a saját rokonaim és másokét igen. Legtöbbeket megvisel nagyon egy szeretett ember elvesztése. Nem azért, mert azt várják el tőlük.
2020. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.


Őket is hidd el, a temetés "temetés" része az szomorú, de a toron már felszabadultak, és pontosan EZÉRT van a halotti tor. A továbblépést segíti.

2020. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi a kérdezővel, én is ezt szoktam kérdezni, de a válaszok sem "nyugtattak" meg. Tehát marad a rejtély.
2020. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Én már voltam válási bulin. Király volt! Pia, csajok, zene,...
2020. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!