Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik 2020ban is görcsösen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik 2020ban is görcsösen ragaszkodnak a házassághoz gyerekvállalás előtt, miért teszik ezt?

Figyelt kérdés

Leírnáltok nekem ész érvekkel, hogy miért ragaszkodtok görcsösen ehhez?


Miért hiszitek, hogy a férjeteknek vagy a feleségeteknek ezzel kevesebb lehetősége lenne elhagyni téged ha a kapcsolatotok kisiklik? Vagy, miért hiszitek azt, hogy a házasság védőháló gyermekvállalás szempontjából? Ha valóban attól tartotok, hogy a párotok elhagyna akkor házasság ide vagy oda, mint apa felelősséggel tartozik a gyereketek iránt. Ezen egy papír nem oszt nem szoroz.



2020. ápr. 1. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Huha, neked mi a bajod?

Senki nem ragaszkodik gorcsosen. Praktikus a hazassag a gyermek erkezese elotg mert peldaul nem kell apasági nyilatkozat vagy mi a franc

2020. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan 2005-ben házasodtunk, de mai fejemmel is előbb esküvőt szeretnék, és utána gyerekeket, mert nekem ez az élet rendje. Mostanában 4 huszonéves családtagunk házasodott meg, úgy látszik, ők is így gondolják. :)
2020. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

pl. mert szeretik a hagyományokat

vagy vallásosak

vagy szeretnének egy szép karikagyűrűt

vagy szeretnének -néként bemutatkozni terhesen majd anyaként

2020. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Más az állampolgárságunk (eu-s mindkettő), és emiatt mások a kereszt - és vezetéknév adási szabályok és szokások. Emellett mi nem akarunk apaságival szórakozni ha eljön az ideje. (még csak tervezzük a házasságot).Ráadásul ha itt maradunk ahol lakunk, ő az egyetlen hozzátartozóm a közelben, ami sokat könnyít, ha bármi történik.
2020. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Mert nekünk nem csak egy papír. Itt az elv számít, az eskü, amit elmondtunk egymásnak. Jóban rosszban, egészségben, betegségben... Nem a gyerekért, egymásért. A gyerek mindig a házasság után következik, mi vagyunk egymásnak az elsők nem a gyerek, mert ő majd kirepül, és saját családot alapít, mi pedig maradunk egymásnak. (Sok kapcsolat ott romlik el, hogy a gyerek lesz a központ, ami biológia szügségletek terén érthető, de nem örökké és határok nélkül.)

A házasság számunkra azt jelenti, hogy egymás mellett döntünk, szabad akaratunkból, sok mindenről lemondva.

A pénz is csak egy papír...egy távoli bantu törzsnek...nekünk mégse csak annyit jelent. A házassági papírt se nagyon fogja megérteni az, aki nem így gondolkodik.

2020. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Mennyire előítéletes vagy! Szerinted mindenki hátsó szándékból házasodik?

Kicsit sötét életed lehet, ha így gondolkodsz.

2020. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Én nem akarnék törvénytelen gyereket. Neked ez miért baj?
2020. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem inkább te tűnsz görcsösnek, kérdező.

Házastárs automatikusan örököl, élettárs nem.

A házasság gazdasági vagyonközösséget garantál, annak a nőnek is, aki nem végez kereső tevékenységet, mert gyereket nevel. Az élettársi kapcsolat nem.

Sok szempontból praktikusabb, egyszerűbb, ha házasok vagyunk, például hivatali ügyintézés szempontjából. A törvény szerint a férjemmel csak akkor vagyunk 'család', ha házasságot kötünk, ha nem, akkor nem.

Utolsó szempont, hogy majd akkor nem hagy el. Ha akar, így is elhagy, az nem függ házasságtól. Nem akar.

Fordítva is feltehetném neked a kérdést: ha ennyire tök mindegy, akkor miért ne kössük meg azt a polgárjogi szerződést, ha az életet megkönnyíti?

2020. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
A házasság egy szentség, már bocs, nem azért kötik az emberek, mert úgy kevésbé hagyja el a másik, hanem mert ez egy erősebb kötelék, mint az eljegyzés, élettársi kapcsolat, stb. Végtelenül gonosz vagy, kezdj magaddal valamit.
2020. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Bocsi lehet rosszul fogalmaztam. En azokhoz szoltam akik azert hazasodnak, mert ettol varjak majd a megvaltast a kapcsolatukba, vagy egy vedohalot.

Nem ertem, hogy ok miert ragaszkodnak ehhez gorcsosen.

2020. ápr. 1. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!