Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A házassághoz nem szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házassághoz nem szerelem kell, hanem az, hogy együtt tudj élni valakivel, mert a szerelem elmúlik, de a hasonló értékítélet megmarad. Egy kedves, idős ismerősöm mondta nekem a napokban. Ti egyet tudtok érteni vele?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen. Nem is vagyok (még) házasságpárti :)
2013. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem.
2013. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én tudok ilyen házasságokat, amik jól működnek, úgyhogy lehet benne valami. De azért szerintem az sem egy hátrány, ha szerelem is van. Nekem szerencsére mindkettő megadatott.
2013. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg mindkettő
2013. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

nem.


A szerelem ahhoz kell, hogy a házasság érzelmi alapjai stabilakká váljanak, hogy a szürke hétköznapokat is kibirja.

Enélkül semmit nem ér..

2013. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én sem. nem hiszem hogy házasság lehet szerelem nélkül. Még ha ugy is tunik par év utan attol a belső kapcsolat megmarad.
2013. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd állítása igaz.

Viszont én megjegyezném: A JÓ és BOLDOG házassághoz szerelem is kell.


Nagyon sok lánytól hallottam már azt a közhelyet, hogy a szeretet fontosabb a szerelemnél, mert a szerelem úgyis elmúlik. Ez egy marhaság. A rajongás, a gyermeki megőrülés egy olyan ember iránt, akit nem is ismersz még igazán, azt tényleg elmúlik. De nem ez a szerelem.


Szerintem lehet szerelemben élethossziglan élni és ez kell hogy legyen a célja az embernek. Én maximalista vagyok, erre vágyom. Egyszerre szerelemre és arra, hogy elviseljük egymást egy életen át :-)

2013. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tartottam tőle, hogy esetleg csak én vagyok túl fiatal vagy túl romantikus, és nem fogadom el a valóságot, de úgy látszik, nem vagyok egyedül. :-)

2013. máj. 9. 22:10
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs olyan nő aki nel enne unható. De hogy ne tünjek hímsovinisztának /közben persze az vagyok/ de szóval...mindenki unható egy idő után. A szarok hamar, a jók sokára, de van egy kihordási ideje mindnek. Szerintem olyan 20 -30 szex után már gyötörni kéne a farkam ,hogy melóba lendüljön ugyanarra a nőre egyhuzamban. Másnál persze a zázhúszezer pózváláts meg az új helyszínek rádobnak egykét hetet -hónapot de nem naccucc.

Főleg miután teherbevágtad a nőt, utána már a kölökkel van elfoglalva, aztán zárva tartja a lukát a legtöbb.

Valóban igaz, hogy azok tudnak legtovább együttmaradni,,akik a legjobb barátokként is tekintenek egymásra. Ha csak a baszó tartja össze őket, abból 3 évnél több úgyse lesz. És még sokat mondtam. Szoktam látni, hogy menegetnek szét a fenébe.

De a legtöbb házasságot mégis a szükség ,a kényszer tartja össze. Őseim is már rá se szarnának egymásra, annyira nincs vonzalom, csak a szükség a kapocs. Megszokás, illetve egyedül szar volna, olyan idős korban, az életvitelük eléggé megsínylené. egyiknek kell a pénz, jómód, másiknak meg kell a nem pénzbeli "szólgálatok" viszonzásul. Egy jól működő érdekközösséggé silányult a viszony. Vannak jobb napjaik, de semmi különös. Ez szerintem így szokott menni a viszonyok zömében, 20 -30 év házasság után.

Nekem ez nem kéne. Elejét veszem a dolgoknak, én úgy rendeztem be az életvitelemet, hogy soha ne szoruljak rá senkire sem. Amúgy sem vagyok monogám, ha szex kell ,felhajtok pár kur-vát és szevassszz.

2013. máj. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Kedves utolsó: igénytelen egy paraszt vagy, de legalább nem teszed tönkre egy érző nő életét sem.
2013. máj. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!