Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lesz kapcsolatom már amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz kapcsolatom már amit elfogadtam de a környezetemben mindenki ezzel “zaklat” nem kezelem jól?

Figyelt kérdés

Kissé bonyolult a helyzet, nem “nyavajgás” akar lenni.


Húszas éveim közepén vagyok, és azért írtam, hogy nem lesz kapcsolatom, mert nem tervezem már.

Az ok bonyolult, van egy olyan betegségem ami megnehezíti a mindennapjaim és ez nem fog javulni.

Nem akarom senki életét ezzel megnehezíteni.

Gondolom Magyarországon és a világon bárhol még rengetegen vannak így ezzel.

Erről többet nem akarok elárulni, nem is emiatt írtam ki hanem, mert a környezetemben bárhova megyek mindneki ezzel jön. Van barátod? Miért nincs? Egyedül fogsz maradni stb stb stb....


Sajnos ők ezt nem értik, nem értem ha válaszolok nincs az miért nem elég, miért szurkálnak mégjobban??


Nehezen kezelem ezt a témát meg akkor is ha tényleg már elfogadtam, és ha nem hozná fel senki akkor nem is lenne gond...

Nem tudom, hogy tudom ezt kimagyarázni, hogy békén hagyjanak??



2020. júl. 2. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy duguljanak el és nem tartozik rájuk. Nem kell magyarázkodni, miért kéne? Nem tartozol a magánéletedről magyarázattal senkinek. Le kéne szokni erről a bűntudat-szemléletről.
2020. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Akkor kamuzz nekik valakit!


Pl.: Házas a pasid.

2020. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan dolog, amit eldöntesz magadnak és le van zárva a téma. A hormonok dolgoznak, előbb-utóbb olyan vágyat fogsz érezni egy társ után, amit nem tudsz elnyomni és akkor már nem fog érdekelni, hogy milyen nehézségekkel járna a veled való együtt élés.

Gondolj bele, mozgássérült nő amikor randizik, ő mit gondolhat? Aki vele lesz, vállalja, hogy gondoskodik is róla. Ez egy olyan teher, amit ő tud magáról és mégsem adja fel. Nem lehet neki mondani, hogy ugyan már, csak beképzeled, mert valós a probléma és nem fog megoldódni. Bármi legyen nálad a hiányosság, egyszer majd fogsz keresni olyat, aki ezzel együtt is melletted marad.

2020. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sose volt senkim és ezután se tervezem, örülök annak akinek összejön tényleg :)
2020. júl. 2. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Zárd le egyszerűen, hogy nincs rá igényed. Ha mondják, hogy egyedül maradsz, akkor mondd, hogy igen, ez a terv, jobban érzed magad így.

Van barátnőm, aki egy időben még próbált pasizni, valószínűleg azért, mert mi így tettünk. Az utóbbi pár évben már láthatóan teljesen tesz rá. Eszembe nem jutna piszkálni ilyesmivel. Leginkább, mert attól függetlenül, hogy nem mondta el konkrétan az okát, van annyi agyam, hogy összetegyem. Neki is betegség az egyik, illetve van trauma is a múltjából, ami miatt szintén nem erőlteti a dolgot. Nem azért vagyok a barátnője, hogy megmondjam, mi lenne jó neki, és ráerőltessem az én értékrendemet, hanem hogy támogassam abban, amiben szüksége van erre.

Szerintem legyél még picit türelmes a barátaiddal. Jót akarnak valószínűleg, csak rossz módon. Legyél határozott, és szögezd le, hogy ez a te dolgod, így úgy cselekszel, ahogy te jól érzed magad, és szeretnéd, ha ebben támogatnának, vagy legalább csendben elfogadnák.

2020. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Negatív emberekkel vagy körülvéve ha állandóan ezt kérdezik és faggatoznak. Nem kell velük torodni mondod hogy nincs es kesz.
2020. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki ilyeneket mond ismeretlen anélkül, hogy tudná mi a problémád, annak csak azt kell mondani, hogy ne haragudj, de ez magánügy vagy aki ilyeneket mond, hogy le fogsz maradni, annak meg azt kell mondani, hogy semmi közöd hozzá és rövidre zárni, és otthagyni szó nélkül. Az emberek gyakran tudálékosak és szeretik beleütni más emberek életébe az orrukat amikhez semmi közük.


Szard le őket!

2020. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös nyilván nem azért nem ismerkedik mert nem vágyna rá, olvasd újra, de az hogy erre állandóan emlékeztetik, ez olyan kb. mint azt a nőt nem hagynák lelkileg továbblépni akinek már ténylegesen fiatalon nem lehet gyereke, mert kivettek mindent és kb. 20 éves, szerinted egy tízes skálán mennyire lenne terápia a számára hogy úton útfélen babakocsis nők zaklatnák, hogy neki miért nincs és nézd az enyém milyen cuki, le fogsz maradni, és stb.


Semennyire nem terápia, most mondok egy nem valós groteszk példát, ami aerodinamikailag valószínűleg máshogy működik, de csak azért írom, hogy értse a kérdező, hogy súlyos ez ugyan, de nem tartozik se magyarázattal se semmivel azok felé az emberek felé, akik ezért zaklatják, hogy miért nincs barátja. Szóval a példa:

pl. egy pilótának ha úgy akarják terápiázni hogy megúszott egy zuhanást épségben egy drón miatt, amit a légtérbe nem is röptethettek volna és emiatt majdnem lezuhant, de se neki, se a gépnek , se senkinek nem lett semmi baja, mivel nem volt ott senki, csak a beprogramozott útvonalon közlekedő drón. A megélt helyzet után x idő után beültetik, felszállnak vele és elengedik a botkormányt és azt mondják, hogy akkor van 10 mp-ed hogy átvedd az irányítást! Magyarán ez a mondat, hogy le fogsz maradni! Szimbolikusan ezt jelenti. Annak az embernek egyszerre kell megküzdenie ugyanabban a pillanatban a múlttal, a jelennel és a jövővel, mert más ezt várja tőle. A legnagyobb hiba amit tehet egy terapeuta, ez! Hogy nem engedi továbblépni a másikat, szembesíti újra és újra azzal amiről nem tehet! Az egyenes arányú a lelkileg kicsinálással! Nem a múltba kell visszaküldeni, hogy újra és újra átélje lelkileg a dolgot, nem úgy fog szembenézni a félelmével, mert azzal maximum csak befásul és érzéketlen lesz, de a probléma nem lesz megoldva, feloldva, hanem engedni kéne előre, hogy továbbtudjon lépni, mert ha úton útfélen emlékeztetik arra ami volt, és nem arra ami lehet, akkor ezt is le tudná küzdeni ezeket a dolgokat, mint ahogy a pilóta is valószínűleg újra beülne ha hagynák hogy a saját tempójában dolgozza fel azt amiről nem tehetett.

2020. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és ha azt mondod, hogy igen, így van, nem lesz kapcsolatom. Miért? Így alakult, de ez rám tartozik. Ha újra megkérdezi, akkor legfeljebb mondj annyit, hogy nem vagy papagáj. Tudom, hogy könnyű így tanácsod adni, de én is kb. ezt mondom, pedig én más miatt nem megyek férjhez vagy majd lehet, 50 után.
2020. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!