Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénzügyi probléma a párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi probléma a párkapcsolatban, ezt hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve leszünk együtt a párommal. Valahogy mindig úgy alakult hogy az én fizetésemet mindig odaadtam neki, mert vagy gyűjtöttünk valamire, vagy lakásvásárlás vagy autó vagy valami amire "közösen" gyűjtöttük a pénzt. Ez eddig nem is zavart, mindig odaadtam a pénzem, amit én kerestem meg, ő elrakta és gyűjtögettük. De mostanában, mióta meglett az új házunk, beköltöztünk azóta sem változott semmi. ugyanúgy a gyerek után amit kapok pénzt azt is elkéri, igaz hogy bevásárolni mindig együtt megyünk, és nyilván azt vesszük meg amit közösen megbeszélünk, de ez elkezdett zavarni. hogy semmi nincs amit úgy vennék meg hogy ő ne tudna róla, ugyanis pénzt kell kérnem tőle ha valamit venni akarok. Ebből következik az hogy csak azt vesszük meg amire ő is rábólint. Ma pl azon vesztünk össze hogy reggel szörnyülködve tapasztaltam hogy elszakadt a nadrágom. Szerettem volna venni egyet helyette, mert szakadt nadrágban csak nem járhatok( és igen, nincs több nadrágom, csak ez az egy, pedig nem vagyunk szegények) de neki nem tetszett mert hogy én mit akarok flancolni meg hogy eddig is megvett mindig nekem amit akartam, és nem tetszik neki ha mondom hogy a gyerek utáni pénzt én akarom elkölteni. Háztartásra meg ha marad akkor magamra. Évente kb 1szer kapok ruhát azt is max 10ezerből mert sajnálja ilyesmire a pénzt. Oké, igaz hogy nem fullos a házunk, de én ezt meguntam. Inkább maradjon így a ház, de ne kelljen már szégyenkeznem azon hogy egy db nadrágban járok egész héten, ami persze a sok mosástól eléggé elhasználódott. Nem akarja hogy az én pénzem én kezeljem mert szerinte csak elb...nám az egészet hülyeségre. Pl én vennék zsíroldót a konyhába, ő nem mert minek az, vagy fürdőszobai tisztítót, minek? van hipó meg ecet... De ezek csak néhány példák, nagyon sok gond van ezzel a pénz témával köztünk. Hogyan vehetném rá hogy hagyjon boldogulni egyedül egy kicsit? Vagy én vagyok a hülye és hagyjam rá?
2014. jan. 28. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért adod neki a fizudat??? Én ezt nem értem.... te kerested meg, nem?
2014. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez már régóta így ment eddig nem zavart, csak az utóbbi időben kezdett el zavarni. Nem is a miért a lényeg, hanem az hgoy ezt hogyan lehet megoldani?
2014. jan. 28. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet megoldani, h NEM adod neki oda!
2014. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Legyen közös bankszámlátok 2 külön bankkártyával!

2. Legyen külön bankszámlátok és egyeztek meg abban, hogy a kiadásokból ki mit fizet! Pl. egyik héten te fizeted a bávásrálst, a másik héten pedig ő.


DE ami a legfontosabb, hogy készítsetek minden hónap elején költségvetést:

Fix bevételek, fix kiadások, stb.

Nálunk így évek óta szuperül működik a dolog.

2014. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem bankszámlán van a pénzetek? mert ha ott, akkor onnan te is fel tudsz venni, illetve kártyával tudsz fizetni.
2014. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem tudom hány éves vagy de nagyon hülye vagy hallod :/

már bocsi


ezentúl ne add oda neki a fizudat

az oké,hogy közösen mentek vásárolni,de szerinted miből fizeti ki? hát a te leadott pénzedből,ergó te fizetted,neki meg fogadok a bankszámlája az meg teli van és a saját kis pénzét meg ott gyűjtögeti


adjál le belőle egy bizonyos összeget aztán a többit tartsd meg


nem tudom elhinni hogy az ilyen szemét pasiknak van nőjük ráadásul ilyen sokáig..

2014. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt nem pénzügyi, hanem kommunikációs problémák vannak.
2014. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nincs saját bankszámlája. A fizetését kézhez kapja, én most csak gyedet kapok mert itthon vagyok a gyerekkel. nagyjából 2-250ből kell gazdálkodnunk, de hetente kap fizetést, akkor hetente elmegyünk vásárolni, max 7-10 ezer között, ebben benne van a pelenka meg a tápszer ára is a gyerkőcnek, meg enni való itthonra. Mikor megjön a gyed, amit a postás hoz, odaadom neki, ő elrakja aztán általában megbeszéljük hogy miből mit veszünk, de az esetek 80%ban ő dönt hogy mégis mit veszünk vagy mire költünk. hogy miért adom oda neki nem tudom mert így szoktam meg, és eddig azt gondoltam hogy jó is így mert mindig gyűjtöttünk valamire. De mostanában már nem kell annyi mindenre félre rakni, meg szeretnék önállóan döntéseket hozni, hogy mikor mire költök, és elkezdett ez a rendszer zavarni. Nem vagyok önálló mindig tőle függök mert csak akkor vehetek ki pénzt valamire ha őt előtte megkérdeztem.
2014. jan. 28. 14:02
 9/10 menta34 ***** válasza:

Az egész mindig azon múlik, hogy mennyi a fix kiadás és bevétel aránya... ha iszonyat feszes a költségvetés, akkor rohadt nehéz jól csinálni.


Nálunk pl. külön számla van, és meg van beszélve ki mit fizet a lehetőségekhez igazodva, van aki ezt a csekket van aki azt a csekket, vásárlás, stb.

Ha meg beruházás van (egy nadrág nem beruházás) akkor összedobjuk vagy fizet az akinek fontosabb, pl. egy bútor, vagy egy hosszú hétvége, stb.


Ne hagyd magad ennyire kihasználni, az ember nem szeretetből dolgozik hanem pénzért, és ha nincs meg az, hogy néha vehet egy göncöt vagy kütyüt abból amiért megdolgozott az eléggé rabszolgasors jelleg.

2014. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha már van egy kölköd akkor tényleg lehetnél egy kicsit önállóbb hiába éltek együtt a magánélet az attól még megmarad pl neki ha van hobbija akkor arra költ a beleegyezésed nélkül,szóval neked is mint mindenkinek KELL egy saját kis félretett pénz

nekem úgy tűnik,hogy ha ezt nem tisztázzátok akkor el fognak válni az utjaitok

2014. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!