Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Itt anonimitással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Itt anonimitással adhattok választ: bármennyire is dívik a modern, erős, feminista nő képe, ti a konzervatív nőképet részesítetek előnyben?

Figyelt kérdés
Nem célom vitát gerjeszteni, mindössze nekem az az érzésem, hogy a kisebbségi csoport a hangos fél és valójában a férfiak nagy része a konzervatív női szerepet részesíti előnyben. Én ezalatt speciel azt értem, hogy a feminizmus első hulláma (amivel szavazati jogot, oktatást kaptak a nők) rendjén van, de emellett a "hátország/tűzhely őrzője", csak a hagyományos női otthoni feladatok háruljanak a nőkre, elvárás egy belső finomság/ lágyság, családorientáltság, legyen valami "csendes erő" a nőben de ne a harcos Amazon figura. Persze az se gond, ha ezt máshogy definiáljátok, de a lényeg itt azon van, hogy a férfinak és a nőnek jól elkülöníthető tulajdonság- és feladatcsokrot tudunk elválasztani, mikor a hagyományos felállásról beszélünk, míg a modern felállásban ezek a különbségek szűkültek.

2020. aug. 9. 00:22
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Én leírtam mit értek a sajátomon, azt is, hogy nem baj, ha te máshogy értelmezed. Nekem a feminizmus első hulláma (szavazati jog, oktatás + ezzel együtt munkahelyek). És ezzel kb. ennyi. Tulajdonságaiban nőiesség, lágyság, gyerekszeretet, családot teszi első helyre, férfit hagyja kezdeményezőszerepben, finoman vezesse a férfit rá az akaratára ne direkt kommunikációval, női munkákat csináljon otthon, férfival éreztesse hogy hasznos, figyeljen ezekre a részletekre (lehet, hogy ő is tud villanykörtét cserélni, de meghagyja a férfiaknak, mert tudja, hogy a férfiak szeretik hasznosnak érezni magukat), dicsérni tudjon, kapni tudjon, türelem, rendezettség, képes legyen leválasztani az értékest az értéktelentől(ne fertőzze meg a fogyasztói társadalom), stabil értékrend amivel példát mutat, ne legyen nagyszájú, nagyzoló, hiú, öltözködésében nőiesség, tartása szép, testbeszéd, gondoskodó, asszertív kommunikáció/közvetett kommunikáció, mosolygós, ezek a kis apró részletekben jelenik meg a nőiség számomra.
2020. aug. 9. 01:03
 12/34 A kérdező kommentje:
Hátország -> felelősséget vállalni, hogy az otthon ne csak egy lakóhely legyen, hanem AZ otthon
2020. aug. 9. 01:05
 13/34 anonim ***** válasza:
73%
Na b.zdmeg. Te sem fogsz nőt találni.
2020. aug. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.
2020. aug. 9. 01:13
 15/34 anonim ***** válasza:
75%
Akkor, férfit nem fogsz találni.
2020. aug. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
93%

3 Adj neki egy nyugodt lakóhelyet és még egy kis biztonsági tartalékot rögtön megnyugszik :) Van az a mondás hogy "engem a pénz nem izgat, nyugtat"

Szóval ne legyetek már ennyire anyagiasak hogy csak a no stressz nő jön be.... Vegyél guminőt az biztos nem ideges még ha épp bezárod egy szekrénybe akkor sem.

2020. aug. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%
Drága, már ledes izzók vannak, mit akartok azon állandóan cserélgetni? Folyamatosan fejlődik minden, a feladatok is változnak.
2020. aug. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a középmezőny jön be. Nem várom el, hogy a nő mindenben alám rendelt legyen, de az sem jön be, amit a túltolt feministák csinálnak. Szóval, legyen egy önálló véleménnyel rendelkező, magával rendben lévő nő, akivel együtt tudok lenni. Valamiben legyen ő a domináns, valamiben én és ne problémázzunk ezeken a dolgokon.

Volt egy olyan barátnőm, akivel ez tökéletesen működött. Szerette, hogy domináns vagyok. Viszont, volt pár helyzet, amit én nem bírtam vagy nem érdekelt és ő lazán átvette az irányítást.


A #13-#14-#15-ös válaszok képe pedig tökéletesen megmutatja, hogy mennyire undorító az oldal nagy része. Ha valaki mást mer mondani, akkor egyből jön a szöveg, hogy ő nem fog senkinek sem kelleni, máskor meg megy az a szöveg, hogy nem baj, ha valaki szűz 18 felett. Meg amúgy is: Az itteni megkeseredett nők szerint mindent csak férfiak mondhatnak, ami a beteges világképükbe nem illik bele.

Hát, a kérdező előbb fog normális kapcsolatot kiépíteni, mint ti. Ez van.

2020. aug. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
88%

#11: Ezt elolvastam, és megfogalmazódott bennem, hogy az anyád pichája.

Majd 8-10 óra munka után csináljam egyedül az összes házimunkát, neveljem egyedül a gyereket, és nyaljam ki a drága uram csimbókos valagát, hogy hasznosnak érezze magát, mert öt évvel ezelőtt kicserélt egy ku.rva villanykörtét???

Ebben hol van a klasszikus nő? Az a nő feladata, hogy egy csicska lábtörlő legyen, és inkább az anyja legyen a férjének? Na látod, pont ez a mentalitás az, amiért sok nyugati férfi úgy odavan a magyar nőkért. Ezt egy angol vagy német nőnek le nem tolod a torkán, az elküld melegebbre, és teljes joggal.


A klasszikus női szerepeket ott el lehet felejteni, ahol aranyásó vagy, ha első randin elfogadod a kávéra meghívást, és nem kardoskodsz, hogy felezzétek a számlát akkor is, ha a pasi négyszer annyit fogyasztott.

A klasszikus családmodell ugyanis úgy néz ki, hogy apuka dolgozik, ÉS elvégzi a ház körül a férfi munkát. Plusz a gyereket megtanítja a férfi szerepekre. Az anya gondozza a gyerekeket, és végzi a házimunkát, és a ház körüli női munkát, például befőzés. És megtanítja a gyereknek a női szerepeket.

Ez ma, egy 40 nm-es panelban értelmét veszti, és átlag keresetből kivitelezhetetlen. Van, ahol a férfi keres annyit, eltartja a csaladot, a nő nem dolgozik, őt szokták ma gold diggernek hívni.

De az nem klasszikus nő, aki lemegy csicskába, és 200% körbeudvarolja a pasit, hogy cserébe ne lépjen le. De ebben egy nőnek mi a jó? Hogy ugyanazt a lusta herét ugrálhatja körbe 60 évig, cserébe ugyanazt a kolbászt kapja? Micsoda dicsőség.

2020. aug. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%
Utolsónak maximálisan igaza van. Ez a felállás addig működik, míg csak a férfi a kereső. Manapság egy fizetésből nem lehet megélni, a nőnek is dolgoznia kell napi 8 órát. Sőt, nekem havi 220-240 óra. Emellett Nem fogom egyedül vezetni a háztartást és nevelni a gyereket. Mert nem lehet.
2020. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!