Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Itt anonimitással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Itt anonimitással adhattok választ: bármennyire is dívik a modern, erős, feminista nő képe, ti a konzervatív nőképet részesítetek előnyben?

Figyelt kérdés
Nem célom vitát gerjeszteni, mindössze nekem az az érzésem, hogy a kisebbségi csoport a hangos fél és valójában a férfiak nagy része a konzervatív női szerepet részesíti előnyben. Én ezalatt speciel azt értem, hogy a feminizmus első hulláma (amivel szavazati jogot, oktatást kaptak a nők) rendjén van, de emellett a "hátország/tűzhely őrzője", csak a hagyományos női otthoni feladatok háruljanak a nőkre, elvárás egy belső finomság/ lágyság, családorientáltság, legyen valami "csendes erő" a nőben de ne a harcos Amazon figura. Persze az se gond, ha ezt máshogy definiáljátok, de a lényeg itt azon van, hogy a férfinak és a nőnek jól elkülöníthető tulajdonság- és feladatcsokrot tudunk elválasztani, mikor a hagyományos felállásról beszélünk, míg a modern felállásban ezek a különbségek szűkültek.

2020. aug. 9. 00:22
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem kiugró dolgok. Már elég régóta van női ökölvívás is, biztonsági őrnek pedig akárkit felvesznek (ezzel nem a nőket degradálva), építészek területe "mérnökök" "közgazdasága" nők tekintetében ugyanis ez a legnépszerűbb "mérnöki" szak a nőknél (építész és építőmérnök között van különbség).

Egészségügyben a "nővérek" alapból nők által dominált rész, orvosok fele pedig szerintem nő. Állatorvosi területen pedig ha jól tudom a nők még dominálnak is (vagy a tudományos területen, vagy az állatorvosok számában).


Szerintem esetleg régebben volt köthető a feminizmushoz, manapság inkább az általános elfogadás része, hogy az legyél ami akarsz nem pedig a "feminista" beállítottságnak köszönhetően. (Beszélgettem már 70+ éves gépészmérnök nővel, azért akkoriban nem volt úgy elterjedve a feminizmus(főleg M.o.-n) mint most mégis az lett ami akart.)

2020. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
60%

"csendes erő" alatt mit értesz? Társaságban kussol, bólogat, támogatja részeg párját, majd bölcsen hazavezet? Vagy csendben tűri hogy hülyeségeket várjanak el tőle, majd elhuny rákban fiatal anyaként? Vagy azt hogy a hangjukat felemelő (nekik szabad) férfiak között csendben üldögél, és a hátuk mögött bosszúhadjáratot folytat (csak a saját lelki egészsége érdekében).

Vagy az hogy ott van mögötte egy kis vagyon, apja befolyása, bátyjai befolyása, és tulképp neki csak csendben üldögélnie kell vagy halkan utasítgatni, úgyse szól be neki senki (nem mernek ugye)....

2020. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rondítottam bele a szavazásba nőként, de itt azért feltenném a kérdést, mert folyamatosan lesöpröd: ha mindketten 8 órát dolgozunk a párommal miért én végezzem az itthoni munka nagy részét? Egy lakásban nem igazán van férfi munka, ha valami elromlik, szerelőt hívunk. Tehát ebben a helyzetben hogyan képzeled el az általad kultivált modellt?
2020. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%

A konzervatov, hagyomanyos nok mindig a legjobbak lesznek, ez egy orokzold dolog, ami kincset er.

A feministak, modern egyenjogu nocskek, karrieristak, fel se tudjak venni a versenyt.

2022. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!