Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabát így? Nem lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisbabát így? Nem lenne felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Már nagyon szeretnénk gyereket, de jelenleg egy 30 m2-es garzonban élünk. Ezerrel spórolunk, túlórázunk, hogy 1-2 év múlva elérhető legyen egy nagyobb, 60-70 m2-es lakás. Ekkora helyen ketten sem egyszerű élni, nem férünk, ráadásul én váltott műszakban dolgozok. Sokan mondják, hogy vállaljuk be a babát, mert nem vagyunk fiatalok, és sosem lesznek tökéletesek a körülmények. Én felelőtlenségnek érezném most ha bevállalnánk, főleg, hogy az én fizetésem kiesne. Mit gondoltok?

33 N, 39 F


2020. aug. 23. 18:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
Te nem akarsz gyereket-az tuti.
2020. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Ha te így érzed, akkor ne vállaljatok, mindegy ki mit ír itt.

Én személy szerint nem vagyok a fiatalon (22-24 évesen) szülés híve, de azért 30 évesen már nagyon belehúznék a dologba, mert tisztában vagyok azzal, hogy ahogy telnek az évek, annál nagyobb a kockázat is.

Nem írtad mit dolgoztok meg mennyit, de nálunk a megyeszékhelytől kb 50 km-re (igen, nem túl közel) 3 millió forintért kapsz egy 200 m²-es kertes házat. Megérné szétnézni, hogy a környéketeken kisebb falvakban nem-e tudtok jó áron hozzájutni házhoz, ami már elég nektek és nem kell hozzá 5 évet kőkeményen spórolni.

2020. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Igazuk van. 33 és 39 évesen mire vártok? Még évekig spórolni? Addigra meg drágább lesz a lakás. Akkor újabb 5 évig toljátok?

A te fizetésed nem esik ki, hanem kapsz gyed-et. Lesz családi pótlék, adókedvezmény. Felvehettek CSOK-ot, babaváró hitelt. Talán még egyszerűbb is lehet nagyobb lakáshoz jutni.

Ha meglesz a baba, akkor se lesz mindig minden könnyű, és kiszámítható. De megoldja mindenki. Nektek is menni fog.

Inkább azt mérlegeld, hogy valóban vágytok-e gyerekre? Miért nem érzitek azt ennyi idősen, hogy most, azonnal, bármi áron kell egy gyerek? Valami hiányzik, de nem biztos, hogy anyagi oldalról.

2020. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
6%
Egyikőtök álljon be katonának vagy rendőrnek, ott kaptok szolgálati lakást.
2020. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
1 évet még nyugodtan halasztani lehet, bár nem is biztos, hogy összejön rögtön a gyerek, vagy érdemes 50nm-ben gondolkodni, arra már össze kellett ezek szerint jönni a pénznek, és a következő költözés ráér 6-8 év múlva.
2020. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

33 évesen valóban nem vagy éppen fiatal. Arra sem árt gondolni, hogy nem mindenkinek megy olyan marha egyszerűen a teherbeesés.

Egyébként amíg pici a gyerek, addig elég a pici lakás. Elvégre egy kiságy kell neki oszt jónapot.

2020. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha 23 és 29 évesek lennétek akkor még megérteném, de így bele kéne húznod, ha csak nem akarod, hogy a gyerekednek legyenek egyéb egészségügyi bajai... Nem rosszindulatból írom. Komolyan.
2020. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%

Hova húzzanak bele? Van még jó pár évük! 35 fölött egy nő is még csak éppen hogy veszélyeztetett...


Én lakásba biztos nem vállalnék gyereket. De vidéken a halál f.szán sem! 3 millió... Tejószagúf...! 2-eske! Pesten egy panel is 35 millió Zuglóban, ami már elfogadható környék!

2020. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%
#8-as, akkor egy kérdés, mit csináltak eddig a közel 35-40 évig?! Nem babát terveztek ezek szerint, nem alapozták meg az ehhez szükséges anyagi javakat.
2020. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Sztm még várjátok meg azt az 1 2 évet, anyi idő még van.

N28

2020. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!