Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabát így? Nem lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisbabát így? Nem lenne felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Már nagyon szeretnénk gyereket, de jelenleg egy 30 m2-es garzonban élünk. Ezerrel spórolunk, túlórázunk, hogy 1-2 év múlva elérhető legyen egy nagyobb, 60-70 m2-es lakás. Ekkora helyen ketten sem egyszerű élni, nem férünk, ráadásul én váltott műszakban dolgozok. Sokan mondják, hogy vállaljuk be a babát, mert nem vagyunk fiatalok, és sosem lesznek tökéletesek a körülmények. Én felelőtlenségnek érezném most ha bevállalnánk, főleg, hogy az én fizetésem kiesne. Mit gondoltok?

33 N, 39 F


2020. aug. 23. 18:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%
#2 3millióért akkor az nem ház, hanem putri.
2020. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%

Megalapozás.. Hűha! Micsoda szavak! Meg milyen 35-40 évig?


Babakötvény csak manapság dívik.

Szülői segítség.

Öröklés.


Ezek mind játszanak kb. az összes embernél akiknek ilyen nagy a szájuk.


De ha valaki saját erejéből akarja megteremteni a feltételeket, azokat már az ilyen ingyenélők egyből lehurrogják!

2020. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem.Valamikor mi is így kezdtük.Akkor ,(én 26,párom 24) azt mondtam,nem érdekel sem válság,sem gyerekután járó pénz,semmi .Nem fog ettől függeni a boldogulásunk.Nem azért akarunk gyereket,hogy kapunk érte pénzt,és belátható időn belül 4-5év sem lesznek csodák.

És jol döntöttünk.Saját házunk akkor lett,amikor 9,és 12évesek lettek a fiúk.

Senki nem adott,és nem is kértem pénzt.A szüleink támogattak bennünket,főleg lelkileg,de fizikai munkában is sokat segítettek.

2020. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
28%
Egy utolsó cigány vállalna ilyen anyagi körülmények között még gyereket is.
2020. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
Oké, hogy kb.egy évig tök mindegy, mekkora helyen éltek, de 30 nm2-en egy totyogó gyerekkel tutira meg fogtok őrülni. Egész biztos vagyok benne, hogy a kapcsolatotok látná kárát, ami nem tenne jót a gyereknek sem. Maximálisan megértem, hogy nem mindenkinek tolják a se*ge alá szülők a lakást (innen üdvözlöm a "Mit csináltak 35-40 évig?!" embereket és kívánok nekik hosszú, dolgos éveket) és nem mindenki lakik egy Isten háta mögötti putriban (csókoltatom a 3 millióért "házat" vásárlókat a városból, ahol 30 millánál kezdődik egy 50 nm2-es panel). Láthatod kedves kérdező, hogy két opció van: 1.Felelősen gondolkodsz és sztornózod a baba projektet, 2. "Majd lesz valami" alapon követed a hozzászólók példáját, akiknek KELL a gyerek, nem számít, hogy milyenek a körülmények. Mondanom se kell, hogy milyenek is. Illetve van még egy harmadik, amit szintén itt tanultam: a szülőket pumpolod, lásd előzők. Én csak annyit mondok, ilyen hozzáállással, amit itt képviselnek néhányan, senki ne szóljon a cigányokra se, mert ez még őket is alulmúlja.
2020. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
32%
Nem szülnék egy lukba,az biztos.
2020. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%
Adom a 12-t.
2020. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
46%
Látom mindenki ki van akadva a 3 millás házon. Pedig mérlegelni kell. Én is néztem Egerben paneleket 20-25 millióért. És pl semmi pénzért nem is költöznék a fővárosba, ahol ennyi pénzért max 20m²-t kapok. Viszont felénk, egy isten háta mögötti kis faluban, ahonnan azért nem vészes a bejárás nagyobb városba, kapni 3 millióért nem tropa családi házat, ami ha a teljes tetőt cseréled és festesz/szigetelsz is max 5 millióba kerül mire lakható lesz, akkor köszi, inkább ezt választom, mint a) spórolok egy életen át egy fővárosi panelra b) egész életemben fizetem vissza a hitelt.
2020. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%
33 évesen még egyáltalán nem vagy elkésve. 35 az átlag szülőkor Mo-n. 40 körül is rengetegen problémamentesen szülnek (akinek van 2., 3. gyereke, annál ez elég gyakori, de 50-es nők is szülnek még).
2020. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%
Éljetek a kedvezményekkel, amit az állam ad. Ha mindketten egymással képzelitek, akkor a babavárót kérvényezzétek. Aztán majd gondolkodhattok a CSOK-ról és egyéb dolgokról.
2020. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!