Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy változtassak az önbizalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változtassak az önbizalomhiányból adódó viselkedésemen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategóriába írom-e, mert a legjobb barátomról van szó, de vannak extrák a "kapcsolatunkban".

Megpróbálok rövid lenni. Sose volt önbizalmam, mindig is utáltam magamat, de aztán jött a pszichopata exem, aki mégjobban megutáltatta velem magamat. Nem fogom részletezni, de tényleg nagyon durván beszélt velem, egy másik barátom lelki bántalmazásnak nevezte.

És azóta nagyon gázul viselkedek. Pl szex közben úgy érzem, mintha ott ülne a szobában az exem és folyamatosan bántana, hogy mennyire béna és nyomi vagyok, hogy semmire se vagyok jó, hogy még ehhez se értek... És ilyenkor teljesen leblokkolok, és mivel az agyam leblokkolt, ezért a testem is, és tényleg béna leszek. Bár a barátom (legjobb barátom, nem vagyunk együtt) mindig azt mondja, hogy nem vóis vagyok béna, én ezt annyira nem tudom elhinni neki. Meg bármi hasonlónál is, ha mond rám valami pozitívat, vagy megdícsér, vagy bókol, sose tudom normálisan lereagálni, és nem hiszem el. De a legegyértelműbb dolgokat sem (pl hogy miattam állt fel neki, vagy miattam ment el).

Úgy érzem, hogy kezd a barátságunk rovására menni, mert ő úgy látja, hogy azért nem hiszem el ezeket, mert nem hiszek neki, és úgy gondolom, hogy ő hazudik. Ami nem így van, nem ez az oka, de elhiszem, hogy ő így látja, és igaza is van, mert tényleg elég idegesítő lehetek.

Természetesen tud mindent, tudja, hogy miért vagyok ilyen, meg mindig mondom neki, hogy nem neki nem hiszek, hanem úgy általánosságban abban nem hiszek, hogy bárki is akarna tőlem valamit. De félek, hogy el fogom lökni magamtól a hülye viselkedésemmel, ezt meg nagyon nem szeretném.

Az tűnik a legegyszerűbbnek, hogy próbáljak meg nem gondolni az exemre, ő is ezt mondja, és nyilván nekem is eszembe jutott, és mindig próbálom kizárni, de egész egyszerűen nem tudom. Ha kinyitom a szememet, olyan, mintha ott ülne a szoba sarkában, ha becsukom, akkor meg magam előtt látom, ahogyan beszél hozzám. És ha csak beszélgetünk, akkor is olyan, mintha folyamatosan beszélne a fejemben, hogy ne higyjem már el amit mond, hát szar vagyok, csúnya vagyok, béna vagyok.

Van valakinek valami ötlete azon kívül, hogy próbáljak meg nem foglalkozni vele? Mert ez nem túl hatásos. De tényleg félek, hogy őt is el fogom veszíteni a sjaát idióta viselkedésem miatt. :(



2020. szept. 3. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen fordulj pszichológushoz, mert ha eddig nem tudtál, akkor ebből már nem biztos, hogy ki tudsz egyedül mászni. Nem szégyen segítséget kérni.
2020. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Végig se olvastam, már az elején érződik, hogy neked pszichológus kell.
2020. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Tényleg menj el pszichológushoz, keress egy olyan helyet ami szimpatikusnak tűnik, esetleg ajánlások alapján.

Olyan nagy dolognak tartják ezt, közben nem kell elmebetegnek lenni hogy valaki segítségre szoruljon. Nem fogja tudni senki, nem jár negatív következményekkel, bármikor eljöhetsz, ellenben nagy rá az esély hogy sikerül ennek tisztázni a miértjeit és elfelejted az egészet.

Az a sokkal rosszabb, ha meg se próbálod. Ezeket magától nem felejti el az ember.

2020. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Hu, jó rendesen lehúztak.


Amit én csinálnék: fordíts a gondolatmeneteden. Tartsd kordában, mire fókuszálsz, a gondolataidat. Én nem engedném, hogy ha a múltban tönkre is tette, a jövőmet is tönkre tegye egy xar alak!


Szóval első körben urald a gondolataidat. Ez alatt nem azt értem, hogy " ne foglalkozz velük". Hanem foglalkozz a pozitívvakkal, és a JELENNEL. A barátoddal.


Pl ha bókol, már miért ne hinnél neki? Ne a másikra gondolj, hanem tudatosítsd magadban, hogy igenis a másik kíván téged hiszen ezért van itt, veled.


Szexnél pl: Minden agysejteddel a jelen pillanat kis töredékeire koncentrálj agyban, és nem jut időd a negatívakra, ha tényleg átéled a jelent. PL koncentrálj arra, milyen jó az illata, a bőre, milyen jó érzés hozzáérni, hogy látod a rezdüléseit. Ahogy hozzáérsz. JÓ érzés? Akkor éld át a jó érzés minden részletét. ÉS hidd bátran el, hogy jó vagy, nyilván ha elmegy miattad megy el, úgyhogy szoktasd szépen magad az új gondolatokhoz. Hogy igen, kívánatos vagy, vágyik rád az a pasi, és szeret veled lenni. Tessék mantrázni akár.


Ezt fejben kell először rendbetenned, és pusztán el kell hinned. A másiknak semmi oka hazudni neked, ha xar lennél már nem teperne utánad, ezt te is tudod. Kaptál itt most tőle több pozitív visszacsatolást, tessék ebből kiindulni. ÉS erre gondolni: ez a pasi akar engem!


Lehet nem hiszed el az elején, de mantrázd magadnak, pszichológia: fake it until you make it! Egy idő után már kérdés sem lesz ez számodra.

2020. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, jól hangzik, csak nem biztos, hogy képes vagyok rá. :D De megpróbálom majd.

Azt ő is szokta kérdezni, hogy miért hazudna, meg miért akarná újra, ha nem lenne igaz, amit mond. De szerintem azért, mert egyébként barátok vagyunk, és nem akar megbántani, meg barátként azért csak kedvel valamennyire. Azt, hogy miért akarná újra, arra pedig az a válaszom mindig, hogy mert kanos, és épp én vagyok "kéznél".

2020. szept. 6. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Rettentő fárasztó még nekem nőként is bizonygatni neked, miért orbitális butaság az előző kommented is. HA ezt reagálod neki a válaszára, tényleg el fogod üldözni..


Mit csinálsz tulajdonképpen ezzel, azt végiggondoltad?A tény az, hogy

NEM kaptál tőle valójában eddig sem negatív reakciót, sem semmilyen okot, hogy ezeket feltételezd róla. Még meg is beszéltétek, de még így is meg akarod magyarázni, hogy márpedig biztos hazudik, mert... barátok vagytok/kanos/és különben is szerinted hazudik..


Ez gáz, ugye látod kívülről???


Ettől megy el a kedve, nem mástól. Amíg nem bizonyul be a fejedben lévő dolog, addig jobb lenne, ha hinnél neki... (mert nagyon más dimenzióban vagy szerintem ezzel az agymenettel. Valóban előrebocsájtod, hogy márpedig hazudik, közben meg ténylegesen NULLA a realitás alapod ehhez a feltevéshez.)


illetve ha nem hiszel neki, nem bízol benne, addig inkább hagynod kéne vele a szexelgetést is szerintem. Most ennek mi értelme? Neked nem jó. Ha meg ezeket a köröket játsszátok, neki sem lesz az, + oda barátság is, jól látod.

utolsó voltam.

2020. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!