Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok elfelejteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok elfelejteni valakit, akivel nem is voltam együtt?

Figyelt kérdés
Volt egy lány, akivel megismerkedtem gimnázium 11. osztályban.1 évig legjobb barátok voltunk, aztán másfele ment az életünk, megszakadt a kapcsolat.Azóta 5 év eltelt, leérettségiztem, egyetem, munka stb, 3 és fél éve nem beszéltünk.De egy csomószor eszembe jut és ami fura, hogy sokszor álmodok vele azóta is. Fogalmam sincs miért van, mert nem voltam vele együtt,csak egy nagyon jó, megbízható barát volt és kötődős típus sem vagyok.Van ennek valami pszichológiai háttere? Érdemes lenne vele felvennem a kapcsolatot újra? Egyszerűen már magamon nevetek amikor egy héten kétszer vele álmodok és fogalmam sincs miért. 22/F

2020. szept. 18. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel vele a kapcsolatot, mi baj történhet. Legalább kiábrándulsz belőle ha már beszélgetni se tudtok esetleg, vagy vissza sem ír.
2020. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfejtsem a "titkot"? 90%-ban arra tippelnék, hogy mert azóta sem volt senkid, vagy legalábbis most sincs és visszanyúltál érzelmileg a múltba, egy múltbeli kellemes kötődési érzéshez, érzelemhez.

Hívd fel, nincs veszíteni valód, amúgy ha 22 vagy akkor jövőre érettségi találkozó. Addig viszont nyílj ki a világra és ismerkedj másokkal is.

Vannak szerelmek amit az ember nem tud elfelejteni - csak úgy tűnik el, ha az új érzések, VALÓDI érzelmek kiszorítják.

2020. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
13:03 Látod, ez a fura.Ez nem szerelem volt, és azóta volt más lány az életemben.Grafikusként dolgozom, tehát rengeteg emberrel konzultálok, nem vagyok visszahúzódó ember, és nem is vagyok kötődős.Ezért furcsálom az egészet.Viszont azt beismerem, hogy olyan jó barátom azóta sem volt, aki valódi, őszinte tanácsokkal látna el és keres olyankor is, amikor szarban vagy.
2020. szept. 18. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 lány van, akik 18-21 éves koromban voltak benne az életemben. Van, aki csak 1 hónapig, van aki 1,5 évig és van aki fél évig A 3-ból csak 2-vel volt szex és csak 1-gyel kapcsolat. Mégis nagyon sokat gondolok rájuk. Gyakran eszembe jutnak. Pedig azóta is voltam szerelmes és voltak kapcsolataim. De vannak ilyen emberek, 1-2-3, akik még ennyi idő után is eszébe jutnak az embernek.


27/F

2020. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 volt más lány, de most nincs akihez érzelmileg kötődnél, ezért jönnek vissza a kellemes emlékek.
2020. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy visszajönnek a kellemes emlékek.Szerintem ezzel alapjába véve nincs gond.Itt azt a helyzetet nem értem, hogy több szerelemből az életemben, miért egy 1 évig tartó barát az, akire ennyi év után is visszagondolok, erre próbálom a megfejtést találni.
2020. szept. 18. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egy tini kérdés... Attól, hogy pár évvel elmúltál 18, még tini módra gondolkozol, és a problémáid is olyanok.


Van ám erre egy másik fórum itt a GYK-n, ott kell feltenni.

2020. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm.Ezt bárminek nevezném, csak nem problémának:) Adódik egy helyzet, ami szerintem pszichológiailag érdekes, mert nem tudom a hátterét.Kérlek ha nem tudsz érdemben hozzászólni, haladj tovább.Szép napot.
2020. szept. 18. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív (és sajnos negatívok is) gyermek és fiatalkori emlékek sokkal jobban "beégnek", mélyebb rétegben rögzülnek. Sokszor csak az érzet marad meg, az emlékképek csak arra rakódnak rá. Amikor visszaemlékszel, vagy álmodsz róla akkor a pozitív érzések dominálnak, a képi elem csak szinte mint egy kísérő jelenség. Magát az érzést, érzetet keresed, azt fejtsd meg hogy miért.
2020. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert egy mély tiszta baratsagot nehez felejteni es mert tudat alatt lehet egyikotok tobbet erzett mint baratsag. Szerintem keresd meg lehet o is gondol rad es ezert jut eszedbe tobbszor vagy ezert almodsz vele. Most okod is van keresni a Covid miatt. Ird hogy tudni akarod, hogy jol van-e es nem lett beteg.
2020. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!