Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha orvos lenne a párotok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha orvos lenne a párotok, felnéznétek rá?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 22:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
54%
Tehát akkor a dokik végülis Istenek?
2020. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem istenek. Ugyanolyan emberek, mint bárki más, csak nagyon sok múlik a precízségükön meg az elhivatottságukon. Az egészség a legfobtosabb dolog.
2020. szept. 20. 12:00
 23/45 anonim ***** válasza:
32%
Jellemzően azok nem értik, hogy mit akarsz mondani, akik az egyetemet csak kívülről látták és roppant frusztráltak.
2020. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
40%

Nevetséges a hozzáállásod.


Az orvosok - a maguk módján - a legrosszabbak. A legarrogánsabb, leginkább lekezelő, egoista, nárcisztikus szemétládák.


Te olyan emberre akarsz felnézni, aki úgy "gyógyít" (?) embereket, hogy sokszor rájuk sem néz?

Hány olyan orvosról hallottál akik a hibájuk után (MERT HIBÁZNAK!) BOCSÁNATOT kértek?

Mennyi olyan orvos van, aki hivatásból gyógyít és nem a hálapénz miatt?


De nyilván ők az istenek. Mert nekik nem szabad ellent mondani (hiszen akkor a beteg a hülye), mindent úgy kell csinálni, ahogy mondják (hiszen nem létezik olyan, hogy félrekezelnek valakit, mindig a beteg a hülye), nekik mindig igazuk van (ha nem, akkor is a beteg csinált valamit rosszul, ő a hülye).


Olyan jólelkűek, hogy amint megszerzik a diplomát kimennek külföldre, mert ott "jobban gyakorolhatják a hivatásukat", ugye? Persze, még véletlenül sem az van, hogy az emberi életeket le se sz a rják, és csak a pénzre mennek, ugye?


Őszintén, szerinted miért van az, hogy az orvosoknak általában orvos párjuk van?!?! Mert egyébként MINDENKIT utálnak és lenéznek, csak a magukfajta isten-komplexusos szemétládák a szimpatikusok nekik - láttál már olyat, hogy egy orvos mondjuk egy érettségivel rendelkezővel legyen, vagy csak NE nézze le? Ugye, hogy ilyet még nem tapasztaltál, vajon miért?


Már a kérdéseddel elárultad magad (gondolom orvostan-hallgató vagy).

Úgy beszélsz embertársaidról (akiket neked kellene gyógyítanod), mint egy darab sz @ rról. De azért elvárod, hogy tisztára legyen nyalva a s e g ged és istenítsenek ugye?


Orvos, jogász, sportoló, mind egy kutya - söpredék.

2020. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
87%

Párom orvos és hihetetlenül felnézek rá, de nem a végzettsége miatt. Nagyszerű ember és végtelenül elhivatott, rengeteget tanul, hogy igazán kiemelkedő lehessen. Azonban ha bármilyen más végzettséggel ugyanilyen lenne akkor is felnéznék rá.


Egyébként úgy halkan megjegyzem, hogy az orvosok is ugyanolyan emberek és köztük is vannak egypáran akik borzalmasak a munkájukban.

2020. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

24. válaszoló kicsit túltolta xd nem tudom, hol beszéltem úgy az embertársaimról, mint "egy darab sz@rról", de a válaszadási értékelésed elnézve, valószínűleg más témákban is hasonlóan sok gyűlölet szorult beléd, nem csak az orvosi témát illetően....lehet, hogy valami korábbi csalódásod, frusztrációd, irigységed vetíted ki, mikor általánosítva mocskolod a jogászokat, orvosokat és sportolókat. A felét próbáld meg letenni az asztalra, amit ők letesznek, mire eljutnak idáig, akkor irkálj ilyen indulattal vagy még akkor se. Kívülről könnyű osztani az észt. Na ki is beszél milyen hangnemben az embertársairól?


Amúgy bocsáss meg, hogy 6 vagy több év kőkemény tanulás után nem tűrik meg, hogy gyorséttermi dolgózóval megegyező, alacsony bért kapjanak, mikor azért már egy rezidens is családot akar alapítani és el akarja kezdeni az életét, a verejtékkel megszerzett tudást, a jó orvosokat is fejbe kólintják havi 150 ezerrel. Ez nagyon nincs rendjén. És ne gyere azzal a dumával, hogy hálapénz. Egy fiatal orvosnak még tapasztalata és neve sincs a pályán, ritka, hogy egy kezdő orvos hálapénzt kap. Jószívűség, az a hivatástudathoz tartozik, nagyon fontos, ez így igaz, de hidd el, a hippokratészi esküben erre (is) esküdnek fel, épp ahogy hangsúlyozod, az orvos is ember, joga van olyan helyre továbbállni, ahol megbecsülik és megfelelő körülmények közt tudja gyakorolni a hivatását. Vagy talán te nem azt a munkahelyet választanád, ahol jobb a fizetésed és a légkör is, ahol dolgozol? Végtelenségig azt sem lehet csinálni, hogy egy ember 0-24 dolgozik, teljesen kimerült. Példának okáért, be mernél ülni egy olyan taxis mellé, aki másfél napja nem aludt rendesen? Kb. ugyanez a helyzet az orvosokkal is.



Egyébként először úgy voltam vele, hogy nem reagálok az írásodra, mert felesleges, de zárásként még leírtam ezt. Továbbiakban nem folytatom a 24-es válaszolóval a diskurálást.

2020. szept. 20. 16:38
 27/45 anonim ***** válasza:
17%

Persze, hogy nem folytatod, hiszen a válaszom jelentős részeire nem is reflektáltál. (Egoizmus; mások megvetése csak a végzettség alapján; tévedhetetlenség erőltetése.)

Azt persze köszönöm, hogy alátámasztottad a hipotézisem. Vicces, hogy ellentmondasz nekem, miközben tagadod, hogy jobbbak tartod magad - aztán jössz a "csak a felét tennéd le az asztalra!". (Bocs, de a 3. felsőfokú képzésemet 31-32 évesen már nincs kedvem elkezdeni - főleg, hogy a társadalom a hozzátok hasonló érzéketlen szociopatákat emelik piedesztára.)


Egyébként persze, odamegy az ember, ahol anyagilag is megbecsülik- viszont a nagytöbbség nem járatja a pofáját utána arról, hogy ő öngetlenül, csak jószívűségből segít.


Írtad, nem válaszolsz többet.

Azért érdekel, mi van akkor, ha az orvos téved?

Megtanítottak alázatra, bocsánatkérésre?!?!

Nyugi, az utolsó mondataidra reflektálva: nem kell válaszolni!:)

2020. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Feleslegesnek éreztem ragozni a többi megjegyzésed, úgyis mindben találnál valamit, amit kiforgathatsz és ámagyarázhatsz negatív szemszögből.


Remélve, hogy nem támadsz le, ha elmondom a véleményem (bár erre igen kis esélyt látok), válaszolok a kérdésedre.


Mi van akkor, ha egy orvos hibázik? Megnyugtathatlak, az orvosok többsége próbálja kihozni a legjobbat az egyes esetekből, ahány ember, annyiféle eset. Nyilván orvosnak azért megy el az ember, hogy segítsen másokon. És hogy téged idézzelek:"Hány olyan orvosról hallottál akik a hibájuk után (MERT HIBÁZNAK!)". Igen, az orvos is ember, tévedhet, mint bárki más. Viszont egy-egy komplex szituációban (nem mindben, hangsúlyozom, mert te kifejezetten szeretsz általánosítani) sosem egy orvos dolgozik. Az orvosi munka csapatmunka, többen figyelnek többfelé, megerősítik egymást vagy cáfolják a döntéseikben. Több szem többet lát, és kisebb az esély a hibalehetőségre. Egy kezelés sem hasraütésszerűen történik, hanem sokszor különböző területek szakemberei egyeztetve döntik el, hogy az adott páciensnek mi lenne a legmegfelelőbb gyógymód. Hallottál már az onkoteam működéséről? Vagy ha elmegy az ember mondjuk a bőrgyógyászhoz egy problémával, sokszor a bőrbetegségek hátterében más szervi probléma állhat, és azért hogy a bőrgyógyász ne blinkre kezdjen el kezelni, elküldi a pácienst góckutatásra, hogy a hibalehetőséget kizárja, a számba vehető szerveket más szakterület orvosai is kivizsgálják, és aztán együttes közreműködéssel találják meg a betegnek legjobb gyógymódot. De ugyanez a csapatmunka igaz egy műtétre is. Például egy törés esetén. Megnézik az esetet. A sebész eldönti, hogy a deformációt tekintve részéről műthető-e az alany, de az, hogy ő meg tudja műteni, magában nem elég, mert az aneszteziológusnak is pl. áldását kell adnia rá, hogy az adott beteget hogyan, miként lehet altatni (főleg akkor, ha valamilyen gyógyszeres kezelés alatt áll), gondoskodni arról, hogy a beavatkozás zökkenőmentesen történjen. Röviden annyit szerettem volna mondani, hogy mielőtt komoly problémával kezelnek valakit, több szűrésen átmegy, legtöbbször több orvos véleményeként születik meg a kezelésről való döntés. Sajnos olyanra is volt már példa, hogy egy orvos rosszul olvasta le a beteg vércukorszintjét, és félrekezelte, ez nem csapatmunka, ez egyértelműen hiba. Bár ne történne ilyen soha. Sajnos ha a beteg életébe kerül, szerintem az orvos nem sokat ér ebben az esetben a bocsánatkéréssel. Amennyiben korrigálható még a hiba, érdemes orvost váltani, olyan emberhez menni, akiről a páciensek is jó véleménnyel vannak.Mindenkinél benne van a pakliban a hibalehetőség, egy orvosnak különösen nehéz lehet ezzel együttélni, és senki soha nem is szeretné megtapasztalni. Nem tudom, hogy a vétségeket elkövető orvosok hogyan dolgozzák fel, nyilván mindenkinek más, az biztos, hogy a beteget és a hozzátartozóit mindig pontos tájékoztatnia kell a fennálló problémáról, a kezelés menetéről, informálnia kell őket, hogy a kezelés alatt mit miért tesz. Ha súlyosat vét, az a legalapvetőbb, hogy bocsánatot kér, hiszen az ember már azért is bocsánatot kér jobb esetben, ha egy hétköznapi szituációban rálép valaki lábára, nemhogy egy ilyen esetben. Viszont a statiszikákat nézve is egyre inkább próbálják kiszűrni, redukálni a műhibákat, törekszenek kórházi szinteken is a pontosságra. Ha orvoshoz megy az ember, nem úgy áll hozzá, mint te, hogy na majd úgyis minden orvos hibázik és ném kér tőlem bocsánatot, vannak nagyon emberséges, figyelmes, elhivatott orvosok. Ugyanis az orvoslás is kétoldalú érem, a gyógyítás során nem az történik, hogy bemegy a beteg és puffog, lenézi az összes létező orvost, hanem az orvos kérdéseket tesz fel és a beteg tapasztalatai szerint próbál rá válaszolni minél pontosabban, majd a gyógyításban partnerként tekintenek egymásra. Orvosi szemszögből is kiemelem, hogy neki is fontos, hogy emberként tekintsen a betegre és együttérzést mutasson. Az orvostársadalom többségét ők teszik ki. Megfelelő szakértelemre érdemes bízni magunkat.

És szokj le az általánosításról. A beszűkültség legismertebb jellemzője. Attól még, hogy te minden egyes orvosról azt hiszed, hogy egy beképzelt sz@rláda, hát nagyot tévedsz, személyes tapasztalatból mondom, hogy vannak, akik rácáfolnak az általánosításodra, és szöges ellentettjei annak, amit te az orvos szó hallatán a fejedben elképzelsz.


Egyébként te pocskondiáztad, hogy én hogy beszélek, erre minden egyes mondatodban tűrhetetlen, arrogáns ellenszenvet közvetítesz. És még te beszélsz a fényesrenyalásról. Te is elvárod, hogy a bocsánatodért esedezzenek, de ha ellenvéleményt hallasz, úgy beszélsz, mint a kanász. Veled mindenki legyen egy földreszállt angyal, de te ismeretlenül is, a szakmai oldalról mit sem tudva rúgsz bele a másikba, hihetetlen kiábrándító stílusban.


Ezzel nem veszekedni szerettem volna, csak elmondtam a véleményem, azt, amit én a klinikákon tapasztaltam, illetve azt, hogy eléggé visszatetsző a folyamatos általanosítás.

2020. szept. 20. 18:03
 29/45 A kérdező kommentje:
Sőt még a páros dologra is reagálok. Saját személyemmel tudok ellentmondani az általánosításodra, nem igaz, hogy orvosnak csak orvos a párja. Nekem sem orvos a párom, de még csak köze sincs az orvostudományhoz, teljesen más területen mozog.
2020. szept. 20. 18:33
 30/45 anonim ***** válasza:
22%

Igen, általánosítok, ahogy most is: tipikus orvos választ kaptam.

Hogy mire gondolok? Arra, hogy NEM VÁLASZOLTÁL a felvetésemre. Megismétlem: azt kérdeztem, mikor és hogy kér bocsánatot egy HIBÁZÓ orvos (illetve orvosstáb)?


Erre te: "hát tudod, ezek komplex problémák, sok nagyon-nagyon okos orvos dolgozik ezeken, szóval összedugják a nagyon-nagyon okos orvosbuksijukat és mindent megoldanak, mert ők szuperek, meg ügyesek, meg, meg, meg...".


Emberként tekintenek a betegekre? A múltkor elmentem egy esti ügyeletre. Tudtam, illetve bocsánat, sejtettem mi a bajom (elvégre én vagyok az ostoba beteg), erre tudod mi történt? MÉG CSAK NEM IS TALÁLKOZTAM ORVOSSAL! Az asszisztensnek, vagy kinek mondtam el a gondomat, aki átment a szomszéd szobába -ahol az orvos pöffeszkedett-, kikérte a véleményét, aztán visszajött a diagnózissal, illetve recepttel. Félreértés ne essék: egy vidéki kisvárosról van szó, ha itt túlterheltnek nevezed a dokikat, akkor... Nem is mondom.

És nem csak ez az egy eset volt.


Az elvárásokról. Ha valaki levágja a lábad, mert ezzel megmenti az életed, aztán kiderül, hogy csak lábujj törésed volt, mennyire lennél ideges?!?!

Elmondom: semennyire, mert "nagyon-nagyon okos és kedves meg ügyes, jószívű dokik voltak, akik véletlenül elnézték, de ez nem baj, mert szegénykék túlterheltek, de amúgy nagyon kedvesek, alázatosak, meg olyan kis cukimukikák!".


Na, szóval jól megtanítottak elferdíteni a tényeket, biztos osztályelső vagy!;)

2020. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!