Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A magyar társadalom egy része...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar társadalom egy része miért van annyira kiakadva, ha valakik nyitott házasságban élnek?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi csatornán megy egy idióta celebműsor, amiben egy házaspár bevalotta, hogy már jónéhány éve nyitott házasságban élnek, a saját szabályaik szerint. A közösségi média felületein a legtöbben kiakadtak ezen. De nem értem, hogy miért. Miért számít ma Magyarországon ez ennyire ördögtől való dolognak?


Vallási okok? Vagy egyéb mélyebb okok?



2020. szept. 27. 17:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Utolsó, ha neked többet ér a "felelősségteljes" jelző, mint a jó szex, hát egészségedre."


Nem a jelző a lényeg, nem érdekelne az előítélet, ki mit szól, sőt még vallásos nem vagyok. Fiatal koromban pont egy ilyen nyitott szemléletű embertől kaptam el egy jó féle nem betegséget, hát köszi akkor inkább a monogámia, mint a gyógyszerek, ráadásul akkora durranás sem volt, hogy legalább megérte volna.

Na meg ott tévedsz, hogy a" jó szex" nem a partnerek váltogatásával függ össze. Pont a testileg - lelkileg összeszokott embereknél van meg általában a teljes összhang, akik mélyen szeretik egymást, ez az ami egy darabig biztos tartós tud lenni, nem egy vadidegennel akit nem is ismer az ember...

Nyilván más, ha egy húsz éve együtt levő pár "néz félre" olykor, mint egy olyan embernél aki aki direkt keresi az új alkalmakat a párja mellett szemrebbenés nélkül kezd ki mindenkivel, beleértve a nő legjobb barátnőjét, húgát stb. sőt még be is számol a hódításairól. Szerintem az ilyen embernek van valamilyen mentális baja, bizonyítási kényszere. Egy jóérzésű ember inkább titkolja, nem akar fájdalmat okozni a parjának ha már mással is volt, de vannak akiket más érzései hidegen hagynak.

A nyitott kapcsolatnak számos buktatója lehet, nem csak a nemi betegségek hordozása, hanem kialakulhat versengés is közöttük, ami lehet hogy jó irányba viszi a kaocsolatot, de lehet hogy rombolóan hat. Egyértelműen nem jelenthető ki, hogy de ez abszolút működik, mert ahány kapcsolat annyi féle. Biztos vagyok benne, hogy van ahol működik de a nagy részüknél egy ember erőltette rá a másikra a nyitott kapcsolatosdit, a másik meg belement, nehogy elhagyjak. Nagyjából ez a forgatókönyv, később megnyílnak az emberek és elmondják, hogy igazából még sem közös döntés volt.

2020. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%

#21 "Fiatal koromban pont egy ilyen nyitott szemléletű embertől kaptam el egy jó féle nem betegséget, hát köszi akkor inkább a monogámia, mint a gyógyszerek, ráadásul akkora durranás sem volt, hogy legalább megérte volna." - ez esetben peched volt, főleg az utóbbiban... én még nem láttam pelülről a nemibeteg gondozót, de símán el tudok képzelni olyan partnert, ahol megérné a 2 hét antibiotikum-szedés is akár:)

Tudod, én őszintén szólva nem értem, hogy mi a fenenagy buli a szigorú szexuális kizárólagosságban, ahol az ember magától is, meg a másiktól is csak megvon dolgokat. Főleg, hogy amiért ez történelmileg kialakult, már rég értelmét vesztette, az apa-jogú társadalom már nagyjából a múlté, a magántulajdon öröklődését, a vér szerinti származást meg megoldja a DNS teszt. A másik atavisztikus szokás, a "szűzen az oltár elé" meg már rég ki is halt - szerencsére. Szerintem történelmi szükségszerűség, hogy a szigorú monogámia elvárása is követni fogja, ahogy a mára értelmetlenné váló szokások törvényszerűen ki szoktak halni.

De tényleg nem jövök rá, hogy mi a jó benne.

2020. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
Utolso, nem jöttél rá mert nem vagy igazan szerelmes.
2020. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

22.Mert te magadból indulsz ki, azt gondolod, hogy ez egy nagy hülyeség egy magadra erőltetett mesterséges gát és kényszer a monogámia, de pl. másoknak egyáltalán nem az.

Egy jóleső biztonság érzetet ad, meg vagy elégedve Vele, Veletek hogy összetartoztok, szerencsésnek érzed magad, hogy összehozott az élet benneteket, mert őt nem lehet pótolni vagy lecserélni, mivel olyan értéket képviseltek a másiknak úgy en block amit más nem nagyon adhat. Sok férfi is gondolja ezt nem csak nő. Egy kapcsolatot alapból összeségében nézem, nem csak a szexualitás részét, valakit a személytelenség izgat a szexben is, elfogadom, csak legyen az is elfogadott, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt az örömet. A vallások előtt se kefélt mindenki fűvel fával. Egy csoporton belül is megtalálod azt aki legjobban vonz, és valószínű nem nézel mást ha meg van az összhang. De van aki vadászik, mert ez élteti.

2020. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24 "Egy jóleső biztonság érzetet ad, meg vagy elégedve Vele, Veletek hogy összetartoztok, szerencsésnek érzed magad, hogy összehozott az élet benneteket, mert őt nem lehet pótolni vagy lecserélni, mivel olyan értéket képviseltek a másiknak úgy en block amit más nem nagyon adhat." - ez pontosan így van, de ennek mi a búbánat köze van a szexuális kizárólagosághoz? - ezt kérdem.


#23 "Utolso, nem jöttél rá mert nem vagy igazan szerelmes." - ezt kizártnak veheted a mi esetünkben.

2020. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
50%
Az a baj, hogy baromira sok itt az apengeres, nem értenek semmit.
2020. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

apengeres

????????

2020. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!