Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak a lányához?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viszonyuljak a lányához?

Figyelt kérdés
Tudom, kemény kérdés, és biztos lesz pár negatív komment is, de azért remélem, értelmes, tapasztalaton alapuló válaszokat is kapok. Párommal több, mint egy éve vagyunk együtt, szeretői viszonyból indult, én egyedülálló voltam, ő házas, egy gyerekkel. Igazi szerelem lett a miénk, és úgy döntött, kilép az évek óta haldokló házasságából, új életet kezdünk. Így is történt, a feleség sem lepődött meg különösebben, de ahogy az várható volt, mindenben próbál "alánk tenni", anyagilag pl., és a kislányt is befolyásolja az apja ellen. Az természetes, hogy engem utál a kislány, ebben amúgyis biztos voltam, de az apja nagyon megküzd ezekkel az érzésekkel. Most, több hét után a lány hajlandó eljönni hozzánk, eddig csak az apjával találkozott. Segítsetek, adjatok tanácsot, hogyan viszonyuljak hozzá, mit tegyek, hogy kevésbé gyűlöljön? Nagyon szeretném, ha rendeződne a kapcsolatunk, de ehhez az anyukája segítsége is kellene - amire egyelőre nem számíthatunk. Van ebben valakinek tapasztalata? Amúgy a párommal 40-esek vagyunk, a kislány 13 éves. Köszönöm a segítő válaszokat!
2020. nov. 6. 14:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

"Próbálom én is az ő szemszögéből nézni a helyzetet, az ő helyében én is utálnám magam"

Miért utálnád magad? Én nem utálnálak. Volt érzéseid egy férfivel, akinek van egy gyereke. A férfi téged választott új élet kialakítására, elhagyva az előzőt. Nincs miért utálni téged, szóval én nem érezném jogosnak egyáltalán, ha goromba lenne veled.


Nem is próbálnék nyalizni, kedveskedni, csak normál, semleges kedvességet mutatnék. Ha nyaliznék, megerősíteném őt abban, hogy jogos az ő utálata, és tényleg megérdemled amit tőle kapsz. Először amikor gorombáskodna, nem viselkedne tisztelettudóan, a tudtára adnám, hogy ha valami problémája van, beszéljük meg. A férfinak is mondanám, hogy beszélje meg négyszemközt vele, hogy tiszta sor legyen: te nem akartál rosszat, nem tettél rosszat, és az anyja volt a dühös a féltékenysége miatt, és uszította őt.


Nem vagy valami alárendelt szutyok, akinek bocsánatért kéne esedeznie.

2020. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ha az ő szemszögéből nézem, 13 évesen én csak azt látnám, hogy jött egy nő, aki felborított mindent, és aki miatt szomorú az anyukám. Később, felnőtt fejjel, élettapasztalattal nyilván már talán máshogy áll hozzá, ezt szeretném megalapozni. Nyalizni nem akarok, normális, kedves barátságos hangnemet szeretnék, remélem a részéről is meglesz ez... biztos, hogy nem lesz könnyű, próbálok helytállni ebben az új helyzetben :)
2020. nov. 6. 16:30
 13/24 anonim ***** válasza:
21%

Szóval megérted a helyzetét, de nem érzed jogosnak.

Hat ah látom totál talpra esett vagy, szóval biztos menni fog.

2020. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog felnőtt fejjel sem máshogy hozzáállni, miért is tenné? És miért akartál az anyával beszélgetni? Persze hogy nem ment bele, hú én legfeljebb pofán vágni akarnálak, nem beszélgetni. Még azt is elvárnád tőlük hogy értsenek meg téged, szép. Csak húzd meg magad.
2020. nov. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem azt várom el, hogy megértsenek. Csak azt szeretném, hogy a kislánnyal idővel normális viszonyom legyen, ehhez pedig az anya hozzáállása is fontos. Az eddigi válaszokat köszönöm :)
2020. nov. 9. 06:44
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Lazán. Ne görcsösködj, ne haverkodj. Legyél vele kedves, és figyelmes.

Én teljesen értem a helyzetedet, voltam már mindenféle hasonlóban.


Ha szemrehányó, vagy durva, fel ne vedd, bármit is mond.

Ez a helyzet van most, innen kezdve lesz bármi

Ami volt, az meg már nincs.

Mindegy miért nincs.

Figyelj erősen, mi érdekli, ha még nem tudod, de gondolom a párod ár mesélt róla.

2020. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Érdemes ezt bevállalni?Bár nem tudom hány éves vagy?De necces lesz.
2020. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Érdemes bevállalni, hiszen már együtt élünk, és szeretném ebből a helyzetből kihozni a legjobbat. 40 éves vagyok egyébként.


#16, köszönöm a válaszod, megpróbálok így hozzáállni :)

2020. nov. 9. 11:51
 19/24 anonim ***** válasza:
58%
Te gondolom gyereket már nem szeretnél?
2020. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#17, itt már nincs mit "bevállalni", a helyzet már adott.
2020. nov. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!