Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ember intelligencia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ember intelligencia szintjére, mennyire lehet abból következtetni, hogy hogyan fejezi ki magát jól írásban, és hogy mennyire ír helyesen?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy valaki helytelenül ír, bénán és egyszerűen fogalmaz, de közben élőben egy intelligens alak? Mennyire van összefüggésben egy ember írásbeli kommunikációja és szóhasználata, annak intelligencia szintjével?

Ért már valakit pozitív csalódás ilyen téren?



2020. nov. 15. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
A fordítottja is igaz.
2020. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Nincs összefüggésben. Például telefonon körülményes a gépelés, ezért sokszor tömörebben fogalmazok, mint számítógép előtt. Személyesen meg még többet beszélek.
2020. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg nagyon is van összefüggés. Oké, telefonon siet az ember, plusz még az autocorrect is néha többet árt, mint használ, elmaradnak az ékezetek stb. De aki képtelen normálisan, helyesen írni, értelmesen fogalmazni, az bizony élőben is retardált.
2020. nov. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem kizárólag olyan tapasztalatom van, hogy aki neten nem bír helyesen írni, az a valóságban is buta és igénytelen a tudásra.

Aki figyel az írásképére, az pedig intelligens és gondolkodó ember.

És van egy olyan is, aki ugyan tud helyesen írni és választékosan fogalmazni, de elég betegen gondolkozik, ijesztő...

2020. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Nem feltétlenül lehet összefüggés, bár sok esetben szerintem van.


Tudni kell, hogy az igazi IQ teszteknek semmi közük a műveltséghez, azok úgy vannak megalkotva, hogy egy írástudatlan afrikai is meg tudja csinálni. És neki is kijöhet a 130, pedig még írni sem tud, nemhogy kifejezni magát.

2020. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Olyan tapasztalatotok nem volt, hogy pl. valaki úgy írjon le valamit hogy "nm gondolok rolla semit" és élőben még is intelligens és normális ember legyen? :)) tudjátok próbálom kicsit nyugtatni magam
2020. nov. 15. 23:16
 7/19 A kérdező kommentje:
Megismertem élőben egy srácot, de ennyire nem volt hangsúlyos a sok nyelvtani és beszédhiba élőben, mint írásban... Rendesen megijedtem, hogy én ezeket élőben hogy nem vettem észre?
2020. nov. 15. 23:25
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Én egyszer találkoztam egy ilyen sráccal, mint amit te vázoltál példában. Rettentesen helytelenül írt: a j és ly, szimpla vagy dupla mássalhangzók neki körülbelül nem mondtak semmit. A barátnőm akkori pasija volt, tehát nem én akartam vele ismerkedni, egyszerűen csak a barátnőm be akarta mutatni. És hát már előre rettegtem hogy úristen, mi lesz itt, hogy fogok én eltársalogni vele. Erre kiderült hogy értelmesen, választékosan fogalmaz élőben. Alapvetően egy egyszerű srác volt, autószerelőműhelyben dolgozott, ahova nyilván nem volt létszükséglet az íráskép, de szóban fogalmazni nagyon jól megtanult.
2020. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha élőben intelligensnek, műveltnek ismerted meg, akkor nyilván ne az írásképed nézd, az még akár diszlexia is lehet (tudtommal arra jellemző a hibás írás).


De általánosságban jó előszűrő az íráskép, hiszen gondolj bele, pl. egy cégtől érdeklődsz e-mailben, komolyan és hitelesen tudnád venni ha fordító kell hogy értsd mit akar közölni?

2020. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

3-4-5.


Nem. Nem a férfi-nő kapcsolatokhoz van köze, de az egyik legjobb barátom is nagyon intelligens, mégis egyáltalán nem figyel a helyesírására. Dobálódzik eddig mindenki az intelligenciával, de számokat is mondok. Voltunk Mensa teszten és neki azt hozta ki, hogy 124-129 közti az IQ-ja, vagyis intelligensebb az emberek 95%-ánál. Nekem 119-124 közti lett, vagyis intelligensebb vagyok az emberek 90%-ánál. Mégis én például figyelek erre, ő pedig egyáltalán nem. Ja és ezeket nem menőzésből, felvágásból mondom, csak hogy akkor kössük már mégis valamilyen mérőszámhoz az intelligenciát, hogy tudjunk összehasonlítani.


Mondhatjuk úgy, hogy korreláció létezik, létezhet, de kivételek is vannak bőven.

2020. nov. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!