Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált nőknél előfordulhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált nőknél előfordulhat olyan, h nem tud komolyan venni egy komoly szándékú férfit, mert a rossz házasságában a volt férje teljesen tönkretette lelkileg? Mit tudnék tenni ilyenkor? 26F

Figyelt kérdés
Ennél jobban már nem tudom éreztetni vele, h ő nagyon fontos nekem.. Már így is a tűréshatáromon vagyok.. kerek egy éve képtelen közelebb engedni magához és feloldódni a társaságomban hiába teszek meg mindent.. Úgy érzem ehhez már nagyon kevés vagyok..

2020. nov. 28. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Hülye vagy, ha egy éve fűzöl egy lelki sérült nőt.
2020. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Én leszarnék egy olyan embert, aki a korábbi csalódásai miatt nem nem tud tiszta lappal indulni és bennem is az exeit látja. De te tudod. Sose leszel boldog vele, első nagy vitában jön majd, hogy ugyanolyan vagy, mint ők.

32F

2020. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És bocs, hogy felvetem, de mi van ha eleve nem jössz be neki? Mindegy, hogy miért, de úgy tűnik, ő nem kér most belőled, ez a lényeg. Ha lelki beteg akkor idő kell míg helyre jön, ha helyre jön, de ha mint férfi nem érdeked akkor az idő sem old meg semmit. Te hogy érzed?
2020. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikor váltak el?

Van akinek 1 év nem elég, hogy feldolgozza a megalázásokat, veszteségeket.

2020. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez elváltnak sem lenni.
2020. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy egy ember tönkretesz valakit lelkileg. Olyan van, hogy valaki érzelmileg zűrös családban nő fel, elhanyagolják érzelmileg és emiatt lelki sérült fiatalként kezdi az életét, valószínűleg olyan párkapcsolatokkal, amik hasonlóan zűrösek lesznek és csak tovább mélyítik a feldolgozatlan gyerekkori sérüléseket.

Ezen egy laikus, egy párkapcsolat, egy barát, egy másik ember NEM TUD segíteni! Bármilyen fájdalmas ezt felismerni, beismerni magadnak: nem Te vagy az, aki ezen segíteni tudna, egyedül az alany tud. Ő is úgy, hogy felismeri, hogy nem a férfiakkal van baj, hanem neki nincs feldolgozva a múltja érzelmileg és rájön, hogy ezen változtatni akar. Aztán megtalálja a neki megfelelő profi segítséget, egy jó pszichoterapeutát vagy valamilyen más önismereti utat.

Ezt nem lehet erőltetni. Ha valaki felnőttként még mindig bele van csavarodva az önsajnálatba és a gyerekkori megélései rángatják dróton, ott a külvilág nem tud mit tenni. És ez nem "elvált nő" szindróma, ugyanez megfigyelhető házasságon kívül is, pusztán 1-2 párkapcsolati csalódás után, férfiaknál ugyanúgy, mint nőknél.

Hogy szavakkal, "érzékeltetéssel" semmire sem mész, ugyanaz a jelenség, amikor szép nők nem tudják elhinni magukról, hogy szépek, mert annyira mélyen rögzült gyerekkorban a környezeti szekálás / szülői ignorálás, hogy semmiben nem tudják magukat értékesnek látni és hiába kapják tonnaszámra a bókokat, nem frissül az önkép.

Nyilván nálad is van valami a levesben, hogy pont egy ilyen hátterű nő az életed szerelme (pszichológusok szerint a gyerekkori lelki hiányainkra választunk párt), de a legjobb számodra is az, ha elfogadod, hogy igen, ehhez Te kevés vagy. Ideálisan egy felnőttek között létrejövő párkapcsolatnak az egyenlőség az alapja és ha segítő/segített, megmentő/megmentett stb. helyzetek alakulnak ki, ott ez rögtön sérül.

2020. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen
2020. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: kis naiv
2020. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Haver.. ezt nem így kell szerintem. Hasonló helyzetben vagyok. A lényeg h nem gyötröm, hanem lazán, kedvesen, viccesen bánok vele és ismét felfedeztetem vele az örömöket. Persze ez most így egy laza/szexkapcsolat, de majd alakul.. vagy nem. Nincs teher, elvárás. Valószínűleg a te kiszemeltednek is erre lenne szüksége, egy pozitív személyiségre, akivel jólérzi magát.
2020. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!