Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben lehet megtalálni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben lehet megtalálni az elégedettséget, ha a gyermekvállalásról lecsúszott az ember?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs gyermek és a kor már nem is teszi lehetővé, amire a párkapcsolat is ráment. GYermek, család nélkül ki miben talált boldogságot, vagy legalább az elégedettséget?
2020. dec. 8. 08:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

"amivel használ másoknak és főleg a jövőnek"

Ne haragudj, de épp azzal tudnál hozzájárulni a jövőhöz, ha nem szülnél gyereket.

Ha továbbra is ilyen ütemben növekedik a Föld népessége, a te gyereked gyerekének már nem lesz élhető környezete.

2020. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

#11

ha pedig én és velem együtt mindenki más úgy dönt, hogy egy jobb jövő érdekében nem vállal gyereket, azzal értelmetlenné válik a kérdés, mert nem lesz kinek a környezetéről beszélni.

én még nem találkoztam olyan emberrel, akinél a bolygó sorsa volt a fő szempont abban, hogy vállaljon vagy ne vállaljon gyereket (de olyannal se, akit a gyerekvállalásról lecsúszva megvigasztalt volna a gondolat, hogy legalább a bolygónak jót tesz).

a legtöbb ember pszichéje egyszerűen nem így működik, jóval közvetlenebbül tapasztalható hasznosság kell ahhoz, hogy megelégedettséget és tartós boldogságot érezzen. például látni a gyereket, akit megtanítottál valamire, és annak hasznát veszi (direkt mondtam tanítást, nem feltétlen kell hozzá szülőnek lenni). a bolygó sorsa túl közvetett, nem kielégítő.

amúgy ha fogyókúrára akarod fogni a népességet de egyúttal nem elvágni a gyerekvállalás lehetőségétől, lehet például elősegíteni az egykézést.

2020. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
Ott a baj nem kicsi, akinek az élete boldogsága kimerül abban, hogy a gyereket megtanítod valamire... és ennél azért sokkal hasznosabb dolgok is vannak a világon. :)
2020. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 nem gondoltam, hogy ennyire félreérthető lesz a tanítással kapcsolatos példa.

ha a saját gyereked, akkor nem egyvalamire, hanem egy csomó mindenre (felneveled, 15-20 éves projekt). ha meg egyvalamire szoktál tanítani, akkor általában nem "a" gyerekről szó, hanem valószínűleg újabb és újabb gyerekekről.

vannak hasznosabb dolgok, de kevés ad közülük közvetlen visszajelzést, kevés esetben látod a gyakorlatban hasznosulni.

2020. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
azért a 13-as válaszod után most már kíváncsi vagyok: a te életed boldogsága milyen szuperhasznos dolgokban merül ki?
2020. dec. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!