Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkalmatlan lennék a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkalmatlan lennék a kapcsolatra? mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam ezen a kérdésen az elmúlt 1,5-2 évben. Számtalan Tinder randin (és ismerkedésen) vagyok túl. 2 kapcsolatom is lett erről a platformról.


Az egyik férfi (13 évvel idősebb volt nálam) és valamilyen oknál fogva azt gondolta, hogy a "sugar daddym" lehet (lakhatást, autót, stb-t biztosított volna, ha hozzá megyek és szülök neki, csak vezessem a háztartást, babázzak. Közben azt tanulok, csinálok, amit szeretnék. Csak a kirakat legyen tökéletes). Rövid idő után dobtam, mert úgy éreztem, hogy megfojt ezzel az attitűddel és (még) nem szeretnék így, ilyen formában elköteleződni hatalmas szerelem és minden nélkül.


Aztán a következő kapcsolatomban (aki velem korú volt) kiderült, hogy a másik fél egy minden szempontból éretlen, instabil "férfi" (bevallotta, amikor szakítottam vele, hogy mentális problémái vannak. Erre idő közben rájöttem).


Volt már szerencsém nálam 16 évvel idősebb férfihoz is, szóval "próbálkoztam" már az én korosztályomnál is és az idősebbeknél is, de minden esetben arra jutottam, hogy "nekem ez nem kell". Pár hónap vagy év után kezdődik minden elölről. Az összeszokás, a másik hóbortjainak, sikkjeinek a ki és megismerése, elviselése, újra megismerkedni a szülőkkel és még sorlhatnám és a vége az, hogy felesleges volt az egész.


Elég gyakran az az érzésem, hogy sokkal többet elvesz belőlem (kapacitásomból, időmből, idegrendszeremből) egy kapcsolat, mint amennyit adhatna.


Valamiért sokkal jobban érzem magam, ha egyedülálló vagyok. Akkor, azt és úgy csinálok, ahogy nekem a legjobb, csak a saját elvárásaimnak felelek meg. Nem telepszik rám senki, nem kér számon senki, az időmmel és a pénzemmel sem kell elszámolni. Nincs felesleges dráma, féltékenykedés a semmire...


Túlságosan önfejűnek, határozottnak és céltudatosnak érzem magam és így, közel a 30-hoz még mindig azon dolgozom, hogy ne ragadjak le egy bizonyos ponton és ne függjek senkitől, csak saját magamtól. Ezért még plusz 2 szakmát is tanulok a meglévőn kívül (emellett még egy diplomám is van, hamarosan szeretnék még egyet szerezni). Karrieristának is lehet nevezni, de vezetői ambícióim is vannak, amiért gőzerővel teszek jelenleg is.


Mi lehet a gond velem? Normális, ha így érzem, látom a dolgokat? Fog ez változni valamikor vagy már késő?


26N



2020. dec. 15. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Egy idősebb férfi mellett sem maradtál meg?

Szerintem neked a fiatalabb pasikat kellene kipróbálnod. Lehet azokkal jobban kijössz plusz ők is jobban néznének rád

2020. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Volt már velem korú srác is, de abban a kapcsolatban "én hordtam a nadrágot", ami nem nagyon jött be...
2020. dec. 15. 17:40
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
A jólét a bajod. Hogy diplomákon, meg vezetői ambíciókon gondolkodsz. Más meg örülne, ha valaki eltartaná.
2020. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Nemhinném, hogy alkalmatlan lenne bárki is kapcsolatra. Egyszerűen nem az igényeidnek, élet stílusodanak megfelelő emberekkel jössz össze. Leírásból az jön le, hogy neked még a lazább kapcsolat való, nem az egymás nyakában lógós. Amikor különéltek, heti1-2x találkoztok, de közben mindenki éli a maga kis életét. Amit tisztáztok is előre. Aztán idővel majd kiderül, hogy lesz-e nagy lovestory belőle.
2020. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3#, azért ez igazságtalan, ha egy nő eltartja magát és teljesen önálló az is baj, ha meg szeretne jobb módú párt az is? :) Persze a karrierista szemlélet egy nőnél hátráltatja a kapcsolatot, mert általában a nők több energiát fektetnek bele a kapcsolat harmóniájának megteremtésébe, így erre már nem jut elég idő/energia. De sztem a megfelelő párral működhet így is, ha megtud felelni a karrierista nőknél lévő állandó fejlődési kényszernek, amiben ha nem tartja a lépést, gyorsan ki lesz penderítve.
2020. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Osztom négyes véleményét! Szerintem is neked most jobb az egyedüllét vagy maximum egy laza kapcsolat, ha neked belefér, mondom ezt úgy, hogy én meg csak komolyban gondolkodom. :)


Erre külön szeretnék reagálni, ha megengeded: "és a vége az, hogy felesleges volt az egész."


Szerintem semmi sem felesleges, azokat fogd fel úgy, hogy tapasztaltál, élményekkel gazdagodtál. Dolgozd fel, tanulj belőle, illetve a jó dolgokat meg raktározd el szépen. :)

2020. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó, ha valaki nem bonyolódik bele meggondolatlanul egy komolyabb kapcsolatba.

Eléggé fiatal vagy még, ne kapkodd el ezután se! Viszont ne törekedj a teljesen hibátlan, minden elvárásodnak tökéletesen megfelelő férfi elérésére se, mert ilyen a Földön nincs!

Vegyétek észre egymás hibáit, ami nem egészen imponál Nektek, de a lényeg az legyen, hogy képesek legyetek ezeket pardonálni egy életen át. Ha már akárcsak egy lényeges dolog is van, amiben nem értetek egyet és mindketten ragaszkodtok a magatok nézetéhez, akkor el kell búcsúzni.

Miért lennél alkalmatlan a kapcsolatra? Nem vagy alkalmatlan. Bízz magadban és józan ésszel - törekedj.

Ffi.

2020. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen olyan emberekkel talalkoztal akik nem voltak hozzad valók. Ha hozzadillő partnert talalsz akkor nem korlatokat fogsz erezni hanem hogy mennyit hozzatesz az eletedhez.
2020. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

5.-nek.


És gondolod, hogy valakinek kell olyan kapcsolat, ami egy versengés a párjával, és "farokméregetés" szakmai/anyagi vonalon?

Ez megy egy darabig, de a környezetemben lévő összes sikeres férfi elvált a sikeres, diplomás, karrierista feleségétől, és az új nő meg olyan, akit, és akivel, élvezheti az életét. Mert elég nekik a melóban a munkatársakkal, meg a sok friss diplomás majommal harcolni, de odahaza csak egy fullos csajt akar, akit dughat, meg akivel elmehet ide-oda.


Én a karrierista feleség részt átugrottam, és egyből a 2. típusú csajnál kezdtem.

2020. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

9# biztos van ilyen, akiben túlteng a megfelelési kényszer, és beáldozza magát.

én nem ilyen vagyok, én se viselném el, és teljesen megértem az ismerőseidet.

2020. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!