Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkalmatlan lennék a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkalmatlan lennék a kapcsolatra? mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam ezen a kérdésen az elmúlt 1,5-2 évben. Számtalan Tinder randin (és ismerkedésen) vagyok túl. 2 kapcsolatom is lett erről a platformról.


Az egyik férfi (13 évvel idősebb volt nálam) és valamilyen oknál fogva azt gondolta, hogy a "sugar daddym" lehet (lakhatást, autót, stb-t biztosított volna, ha hozzá megyek és szülök neki, csak vezessem a háztartást, babázzak. Közben azt tanulok, csinálok, amit szeretnék. Csak a kirakat legyen tökéletes). Rövid idő után dobtam, mert úgy éreztem, hogy megfojt ezzel az attitűddel és (még) nem szeretnék így, ilyen formában elköteleződni hatalmas szerelem és minden nélkül.


Aztán a következő kapcsolatomban (aki velem korú volt) kiderült, hogy a másik fél egy minden szempontból éretlen, instabil "férfi" (bevallotta, amikor szakítottam vele, hogy mentális problémái vannak. Erre idő közben rájöttem).


Volt már szerencsém nálam 16 évvel idősebb férfihoz is, szóval "próbálkoztam" már az én korosztályomnál is és az idősebbeknél is, de minden esetben arra jutottam, hogy "nekem ez nem kell". Pár hónap vagy év után kezdődik minden elölről. Az összeszokás, a másik hóbortjainak, sikkjeinek a ki és megismerése, elviselése, újra megismerkedni a szülőkkel és még sorlhatnám és a vége az, hogy felesleges volt az egész.


Elég gyakran az az érzésem, hogy sokkal többet elvesz belőlem (kapacitásomból, időmből, idegrendszeremből) egy kapcsolat, mint amennyit adhatna.


Valamiért sokkal jobban érzem magam, ha egyedülálló vagyok. Akkor, azt és úgy csinálok, ahogy nekem a legjobb, csak a saját elvárásaimnak felelek meg. Nem telepszik rám senki, nem kér számon senki, az időmmel és a pénzemmel sem kell elszámolni. Nincs felesleges dráma, féltékenykedés a semmire...


Túlságosan önfejűnek, határozottnak és céltudatosnak érzem magam és így, közel a 30-hoz még mindig azon dolgozom, hogy ne ragadjak le egy bizonyos ponton és ne függjek senkitől, csak saját magamtól. Ezért még plusz 2 szakmát is tanulok a meglévőn kívül (emellett még egy diplomám is van, hamarosan szeretnék még egyet szerezni). Karrieristának is lehet nevezni, de vezetői ambícióim is vannak, amiért gőzerővel teszek jelenleg is.


Mi lehet a gond velem? Normális, ha így érzem, látom a dolgokat? Fog ez változni valamikor vagy már késő?


26N



2020. dec. 15. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem csak simán nem találtál megfelelő embert, akivel összeilletek.


Viszont a vezetői ambíciókkal vigyázz. Könnyen oda lehet jutni, hogy mire megvan a vezetői szék, egyedül maradsz, mint a kisujjad. 30f

2020. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány férfivel voltál már eddig párkapcsolatban, gondolom, nem túl sokkal. Ez azért nem reprezentatív minta. Lehet, hogy egyszerűen csak ilyen volt a szerencséd. Nekem is volt barátnőm, átlagos külsejű, tök kedves, aranyos, értelmes... első 3 próbálkozása nagyon nem sikerült jól, sikerült mindenféle párkapcsolatra alkalmatlan férfit összeszednie (egyik sem alfahím volt, mielőtt vki rákezdene itt a zokogó testvériségből)... a negyedik meg neki tökéletes, azóta is boldog házasok.


Nem kell feladni.


Azt érdemes még megnézni, hogy nincs-e vmi tendencia, ami a párválasztásaidra érvényes, és amin érdemes változtatni. Nem feltétlenül csak a korosztály lehet a gond. Ismerek pl. olyan lányt, akinek a "normális", "átlagos", nem feltűnő pasik uncsik, aztán csodálkozik, hogy nem tud egy harmonikus, normális kapcsolatot kialakítani a hűdekülönleges választottakkal (az egyik szabados művész, a másik elmebeteg, a harmadik rosszfiú...).

2020. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Nem muszáj mindenkinek párt találnia. Ha úgy érzed, hogy te egyedül vagy boldog és ez később sem fog megváltozni, akkor nem kell erőltetni. Azt fontos eldöntened időben, hogy gyereket akarsz-e, mert ha akarsz, de túl későn csinálod, akkor vele is kiszúrsz meg magaddal is. Ha csak párt akarsz majd esetleg később az ráér akkor is.
2020. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy neked legyen jó. A pasit dobtad, mert kirakatba kellettél volna, de zavar, hogy nincs melletted senki, miközben senkit nem akarsz magad mellé?
2020. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!