Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy igazán normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy igazán normális kapcsolat?

Figyelt kérdés
25 éves férfi vagyok, volt egy 10 éves párkapcsolatom, együtt is éltünk 3 éve a lánnyal. Valójában nem igazán voltak gondok így visszanézve a dolgokra, maradjunk annyiban, hogy sok dolgot szúrtunk el együtt, sok dolgot rontottam el én is. Jelenleg egy 18 éves lánnyal vagyok együtt több mint fél éve.Mit is mondjak... Az elején nagyon odaadónak tűnt, ám a látszat csal.Elég kedves természetű a lány, de nem csak velem ilyen. Az utóbbi időben sajnos könyörögni kell neki, hogy aludjon velem, összesen 3x aludtunk együtt. Úgy érzem mindent előtérbe helyez velem szemben. Amikor ezt közlöm vele normális hangnemben, kiakad, majd hízeleg 1-2 napig és visszatér az eredeti, kissé hanyagolós viselkedése. 2x tudtam elhivni kirándulni, mert ő általában fáradt, nincs kedve vagy egyéb kifogásokat talál. Amikor megyek hozzá ejszakai munkából, akkor is olyan, hogy nem jön ki sohasem elem a vasútállomásra, még a lépcsőházba se jön le elém. Nekem ez rosszul esik. Nem keres, ha megkérdem mikor talizunk "Tök mindegy nekem" a válasz. Volt, hogy el szerettem volna kísérni a suliba, de nem engedte, mert akkor a barátnője megertődik, hogy nem vele megy... Szerintem egy párkapcsolatban alapvető az, hogy ha szereted a másikat, akkor kimész elé, várod, hogy minél hamarabb talizzatok, figyelsz rá, nem a telefont nyomkodod mikor ott van... Hasonló dolgok. Ezért a lányért feladtam egy 10 éves kapcsolatot, holott negyed annyit sem nyújt, mint az exem. Nem lehet vele sétálni, nem lehet vele kirándulni, mindig ígérget, hogy majd tavasszal, mert akkor jó idő van...

2020. dec. 28. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Egy 18 éves ostoba kislánytól mégis mit vársz? :D

Szerintem előbb dolgozd fel a kapcsolatfüggőséged.

2020. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet még is csak.
2020. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért a lányért feladtam egy 10 éves kapcsolatot"

Hát ne haragudj, de első gondolatom az volt, ha nem azért szakítottál az előzővel mert tönkre ment a kapcsolat, hanem egy másik lány miatt, meg is érdemled...

2020. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát kicsit azt mondom, hogy így jártál. Ennyit arról, amikor valami elképzelt dologért dobsz egy már kitapasztalt kapcsolatot.

Valljuk be, te is látod, hogy ez nem fog működni, nem is feltétlen a sok apróság miatt, hanem mert

1) egyrészről folyamatosan az exedhez hasonlítgatod a lányt, és az elvárásaidat is ehhez igazítod, hogy legalább azt a szintet kellene hoznia, miközben lehet, hogy teljesen más a szeretetnyelve, mások a hagyományai, gondolatvilága stb, hiszen egy teljesen másik személy (meg gondolom, jóval fiatalabb is, kevesebb tapasztalattal, kevésbé vagytok összecsiszolódva, más életszakaszban vagytok stb).

2) Amúgy pedig nem tudjátok megbeszélni. Az, hogy nem rohangál ki minden egyes alkalommal eléd, lehet azért van, mert ő nem tartja fontosnak, nem érzékeli, hogy ez neked fontos, és nem érti, hogy miért kell ezen hisztizni. Az én párom sem jön ki elém sose, csak ha kifejezetten megkérem rá, hogy jöjjön ki, viszont általában vacsorával vár ("cserébe") vagy a kedvenc közös nasinkkal. Stb.

A buliról meg annyit, hogy teljesen normális, ha nem szeretné, hogy minden alkalommal elmenj, főleg, ha a barátnője egyedülálló, akkor a csajos programból egy pillanat alatt felesleges harmadik lenne. Viszont kérdés az, hogy ketten szoktatok-e elmenni bulizni? Amúgy más körülmények között találkoztál-e barátnőjével stb.

A sétálás is megérthető, hideg van. Nem tud csak úgy leguggolni egy bokorba pisilni, kényelmetlen annyira felöltözni stb. Én mondjuk imádok túrázni, és forralt borral, ilyenkor kisebb 10km-s köröket megyünk, de nyáron, tavasszal jöhetnek a hosszabb 20-30km-s távok, tovább is napsütés, biztosabb, hogyha eltévedünk is hazajutunk még világosban.

Szóval mindig érdemes megtudni, hogy ki motiválja a másik felet, mik a problémái, miért mond valójában nemet. Mert akkor te is jobban meg tudod érteni. Ha pedig te normálisan elmondod, hogy neked miért fontos, akkor ő is tud rajta gondolkodni, hogy meg tudja-e/meg szeretné-e adni neked vagy sem.


Ha nem tudjátok megbeszélni a dolgokat, engedd el őt. A 10 éves kapcsolatodat is engedd el. Ha a mostani nem jön össze, akkor egy pici ideig ne ismerkedj és gyászold meg a hosszú kapcsolatodat és a mostani hibádat (ami lehet, hogy nem az) is. Könnyebb lesz utána, ha elengeded az elvárásaid, hogy így meg úgy kellene kinéznie egy kapcsolatnak, nem fogod már mindenkiben őt keresni, hozzá hasonlítgatni. Most is az a gondod, hogy neked ez a csere nem érte meg, pedig egy kapcsolat nem így működik, én se tapsikolnék neked, ha érezném, hogy kevésnek tartasz és hogy nem érek fel az exedhez.

2020. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Bírom, amikor érett férfiak azt várják egy 18 éves csitritől, hogy úgy viselkedjen, mint egy 30 éves nő.
2020. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem buli, hanem suli :)
2020. dec. 28. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ne haragudj, éjszaka, a hidegbe nem mennék el rendszeresen a másikért a vasúthoz. Max ha veszélyes a környék, de akkor meg csak autóval van értelme. Akkor elmennek, mashogy nem.


Gondolom a csajszinak se jogsi, se kocsi, nem is elvarható. De ha veszélyes a környék nem mész vele sokra.

Lépcsőház...most akkor ott addig álljon a lepcsőhazban amíg meg nem érkezel?


Szerintem ezek kicsit irreálisok, de a többi okés hogy zavar.

Nem monsom hogy minden 18 éves éretlen, de ő az és szerintem csak jól,mutat hogy 25 éves a barátja. Barinők előtt lehet vele villogni.

2020. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen szerintem nem egy 18 évessel illesz össze. 7 év korkülönbség ilyenkor még sok lehet. Nem minden esetben, de nálatok pl. pont igen. A helyedben őt elengedném, az exedet is, ha már teljesen reménytelen a dolog, és inkább egy 23-24 éves, már szintén dolgozó nőt próbálnék találni.
2020. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A 09:50 es válasz szerintem teljesen jó :D Nézz magadba aztán beszéld meg vele.
2020. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem éjszaka.... Reggel 7-8 ora.
2020. dec. 28. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!