Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lenne a jobb megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik lenne a jobb megoldás? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Párom lakásában lakunk, 1/1 az övé, én költöztem hozzá. Van egy fiunk.

Külön kasszán vagyunk, vagyis van egy közös rész (gyerek, konyhapénz stb), de mindkettőnknek van saját pénze is.

Nekem most jár le a LTP-m, plussz van némi megtakarításom.

Gondolkodtam azon, hogy lakást veszek belőle, persze jó sok hitellel 15-20 évre.

Viszont a párom szeretné igénybe venni a 2021-es felújítási programot a saját lakására.

Szóba került így az is, hogy a Csokot, és az én LTP-met az ő lakásfelújításába tenném, hisz úgyis itt élünk. Cserébe rám íratná a ház 25%-át. Értékben így is jól jönnék ki, tehát nem verne át. :) Az értéknövekedéssel nőne az én részem értéke is, nagyobb felújításokat ezután 25-75%-ban fizetnénk.

Ami miatt gondolkodok az egy esetkeges szakítás, mert akkor fogalmam sincs, hogy jutnék a pénzemhez.

Melyik lehet a jobb megoldás?


2021. jan. 4. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát, azért ebbe így nem mennék bele, mert ha ne adja ég szakítás lesz a dolog vége nyilván nem fogja neked kifizetni a részed. Legyen saját lakásod, ha úgy van ki lehet adni albérletbe, de mégiscsak a tied. Neki már van lakása de neked ne legyen? Érdekes felfogás...
2021. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel lakast sajat nevre, azt kiadod, abbol fizeted a hitelt, legfeljebb jo lesz a gyereknek. Ha megis lefone a kave, akkor meg neked.
2021. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Mindeképp jobban jársz résztulajdonnal, mint 20 éves hitellel. Szakítás esetén visszavásárolhatja a tulajdonrészed.
2021. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Ez egy nagyvonalú ajánlat a párodtól.

Mivel gyerek van, úgyis össze vagytok kötve, mostmár a ház is közös lesz.

2021. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél lakást, add ki albérletbe és abból fizesd a hitelt. Ha minden jól megy 15-20 év múlva lesz egy tehermentes ingatlan, ami a gyerkőcnek pont jó lesz életkezdésnek. Tádámm.
2021. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Én másik ingatlant vennék, amit kiadok, így termeli a hitelt.

Ha bármi van, inkább saját hitelt fizessen az ember, mint albérletet, mert egy 25%os tulajdonrésszel max pénzt kapsz szakítás esetén, lakhatást nem.

2021. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha tulajdonrészed van, nem rakhatnak ki. (Haszonélvező és bérlő joga erősebb, mint a tulajé, de itt erről nincs szó.)

Ha hitelesben laksz, akkor pedig a banknál vagy albérlő 25 évig, a többi csak látszat.

2021. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze és szakítás esetén maradjon ott? Vagy hogy? Mivel a párja is hitelből újít fel így szerintem arra alapozni, hogy majd kifizeti a részét ha úgy alakul, elég érdekes. Mégis miből fizetné ki?
2021. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as nem hitelből, van annyiannyi pénze, csak ugye amiatt gondoltuk ezt, hogy így valahol be vagyok biztosítva, és nem kell addig hitelt fizetnem. Az LTp miatt gondoltuk, hogy ne toljam be úgy a házba, hogy nincs benne részem.
2021. jan. 4. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!