Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg finoman neki?L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg finoman neki?L

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg,de nagyon rosszul esik,hogy a barátom olcsó ajándékokat vesz nekem szülinap/karácsonyra. Konkrétan 3-5 ezer Ft között mozog minden amit kapok. Egy éve vagyunk együtt és én szülinapra és karácsonyra is 15e körül vettem neki és még azt hittem,hogy túl "olcsó" kevés lesz.

Nem egy szegény ember,naponta rendel étteremből kaját magának,de tény,hogy én anyagilag jobban állok mint ő. De kb hasonlóan csak én nem szórom el az összes pénzem minden hónapban...

Szeretem őt úgyhogy nem kérdés ezért nyilván nem szakítok vele,de nagyon nem esik jól,hogy ilyen olcsó dolgokat kapok :(

Arra gondoltam legközelebb inkább kiválasztok előre valamit és megmodnom nkei,hogy azt szeretném mondjuk 10-15k között ... bár így elveszik a meglepetés ,de jobb mint az a sok kacat amit kapok... egyszer 1200ftos bizsu nyakláncot vett. Karácsonyra azt mondta,hogy jaj milyen iszonyú drága az ezüst ékszer ,és most láttam hogy véletlen rajta maradt a címke az áll rajta,hogy 4500 ft volt!!!

De taxit bármikor hív magának ami 4-5ezer,nekem meg ajnádékba sajnál ennyit is? :(

Szerintetek mi lehet az oka?? Hogyan hozzam fel úgy,hogy ne legyen belőel sértődés ne bántódjon meg? Vagy fel se hozzam? Szeirntek mi a jó lépés?


2021. jan. 4. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem passzoltok össze pedig, rád sajnálja ennyi. Egyébként egy olyan embernek mint te vagy átok egy ilyen aki csak szórja a pénzt. Ez nagy probléma lesz még később ha lesz gyerek például.
2021. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Megpróbálom ezeket lenyelni most magamba,aztán legközelebb megmondom pontosan mit akarok,majd kiderül hogyan reagál..

Nem hiszem,hogy tudom ezt úgy közölni,hogy ne sértődjön meg.

2021. jan. 4. 16:06
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Olvasd el figyelmesen a kérdésed, mert megtalálod benne a választ. Minden hónapban elszórja a pénzét olyan dolgokra, ami számára fontos. Az, hogy neked ajándékot vegyen nem az. Van egy olyan érzésem, hogy nem ez az egyetlen probléma a kapcsolatban és rendszeresen te futsz utána.
2021. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%

És annak örülnél ha két kezével készítene neked valamit?

Nem mondom, engem is taszít ha valamiről lerí, hogy gagyi... de a fentinek örülnék.

Engem meg inkább azzal készített ki az exem hogy nem győztem értékben követni az ő ajándékait... nem értem miért baj ha nem drága az ajándék...hacsak nem a fent említett tré minőségről van szó.

2021. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél te is neki ilyen olcsó, silány minőségű szarokat, aztán ha vágja a pofákat, akkor kérdezd meg tőle, hogy mi bántja annyira. 😂
2021. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
En anno anyamekkal jatszottam ezt el, amikor allandoan vettek ezeket a csokoladebevonobol keszult csokikat a gyerekeknek tucatszamra, minden alkalommal. Valamelyik husvet elott megmondtam nekik, hogy az osszeset kivagom, amelyik nem uti meg a szintet, inkabb legyen egy tisztesseges csokinyul, mint ezernyi mergezo masik. Atment. Ott mondjuk tudtam ervelni a minoseg, mennyiseg relacioban, de talan te is megkozelitheted onnna, hogy eleg lesz 1 db ajandek, csak ne bovli legyen, hatha.
2021. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5,tudom,hogy így kellene ,de annyira nem szeretek ilyen olcsó "gagyibb" dolgot adni annak akit szeretek....de tényleg meg kell ezt tennem nekem is,hogy átérezze. De amúgy ,ha nem fog változni megmondom,hogy akkor semmit ne is adjunk egymásnak,nekem tényleg nics szükségem a 3-4ezer ft-os bizsukra vagy egyéb kacatra.

4, Örülnék annak,ha igen pl írna nekem valamit/játszana vagy készítene egy 3 fogsásos ebédet vagy bármit sokkal többet érne mint ezek a kacatok.

De amúgy azért fáj legiknább,mert tudom ,hogy egyéb doglokra többet is elszór napi szinten. Ez ami fájdalmas.

2021. jan. 4. 16:52
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Tudod mi a baj a 3 fogásos ebéddel? Hogy túllépi a keretet. 😂 Nyugi, csak vicceltem.
2021. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, az a baj, hogy az ajándék kérdéssel még nincs megoldva. Ez az egész pénzkezelési kultúra gond lesz a kapcsolatotokban hosszú távon (de ne legyen igazam).
2021. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Az én párom is többet költ egy évben a hobbijára, mint rám, de ezt valahogy alapnak gondoltam. Neki az fontos, nekem meg mindenem megvan, ami tényleg kell, azt megveszem magamnak, így amúgy is csak apróságokat ajándékozunk.

Egyébként ezt már rég elrontottátok. Az elején kellett volna megbeszélni a keretet. Vagy akár minden évben meg lehet, de az már fura lenne, ha x év után egyszer csak szólnál, hogy 10-20 között ajándékozzatok.

Az is lehet, hogy azt gondolja, mivel te többet keresel, úgysem tud olyat venni, amire szükséged van, így csak valami jelképeset vesz.

Értem én, hogy a gagyi dolgok feleslegesek, de attól, hogy nem drága valami, még nem feltétlenül gagyi.

Egyébként mi az, aminek örülnél 10-20 között?

2021. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!