Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemet választanátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik egyetemet választanátok?

Figyelt kérdés

A párom a fővárosban tanul, ami közel, 1 órára van a lakhelyemtől.

Sokat vaciláltam, hogy egy vidéki (2-3 óra vonattal) vagy a fővárosba menjek-e egyetemre.


Vidékre az egyetem és a város különlegessége, varázsa miatt, a fővárosba pedig a barátom és barátnőim közelsége miatt mennék.


Tudom, hogy ezt nekem kell eldöntenem. Sokat mérlegeltem, el is döntöttem.


De úgy gondoltam, titeket is megkérdezlek.

Te mit választanál?



2021. jan. 4. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
meg fogod unni a videket, bp sokkal izgalmasabb. a tavkapcsolatoknak meg nem sok jovoje van, plane, ha most mesz egyetemre, tuti megismerkednel valakivel es nagy lenne a kisertes. ha a pasid meg a baratnoid a fovarosban vannak, szerintem ez nem kerdes. nekem legalabbis nem lenne az, bar sose vonzott annyira a videk.
2021. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

A pasid már most, pár perc múlva felhívhat, hogy van valakije. De az egyetemen az jövőd múlik!


Péniszt kapsz másikat, de jövőt nem!

2021. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgymond a képzés minősége, lehetőségek, stb. egyezik, mindkét helyen tudnék albit fizetni, egyik városba sem akarnék végleg odaköltözni, stb., szóval tényleg csak és kizárólag azon múlik a választás, hogy a város, egyetem különlegessége és varázsa, vagy a párom és a barátaim közelsége, akkor az utóbbit választanám.

Abba a vidéki városba bármikor elutazhatnék, körbenézhetek, de a közelben lévő szeretteket semmi sem pótolja. Most a covid idején azért elég jó volt, hogy legalább egy barátom a városomban él, hogy együtt lakom a párommal.

2021. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Mivel mindegyik egyetem ugyanolyan sz@r (én is elvégeztem egyet, nem is rossz nevűt), így én a barátok és a párod után mennék. 30f
2021. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is Bp közelében élek. Szegedre jártam, az egy nagyon fiatalos, élő város. Nem csupán az egyetem, hanem a város is számos rendezvényt, programot szervez. Szóval vidéken sem kötelező unatkozni, bár nem tudom te konkrétan melyik városra gondolsz. Én is messze költöztem minden barátomtól, a legközelebb állók viszont megmaradtak. Ritkán tudtunk találkozni, de szinte mindennap beszéltünk messengeren.

Az egyetemen összejöttem egy felsőévessel, 2 évig teljesen jól működő távkapcsolatban voltunk, majd összeköltöztünk. Sokat idő és pénz ment az utazásra, hogy találkozzunk, de megérte.


Nem tudom milyen kapcsolatban állsz a pároddal, szerintem ez a döntő kérdés. Vagy elég erős a kapcsolatotok a távolsághoz vagy inkább mindenképp őt választod és Bp-re jelentkezel. Utóbbi esetben még a barátaid is itt vannak. Én a helyedben Budapestre jelentkeznék.

2021. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanilyen helyzetben voltam 18évesen. Pestet választottam. Nemmondom, hogy megbántam, de néha eszembe jut, hogy mi lett volna, ha Szegedre, Debrecenbe vagy Pécsre megyek.. Mondjuk amennyire szeretem bejárni az országot és lakni itt-ott, bármit választottam volna, tuti ugyanezt gondolnám, csak más városokkal :)
2021. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindannyiótoknak!


A vidéki egyetem sokkal szimpatikusabb. Mármint nem csak a város miatt, hanem maga a képzés. Mert a pestiről sokkal kevesebb jót hallottam, a vidéki ebben az esetben kimagaslóbb, több a lehetőség és elvileg "nagyobbra is tartják" az ott szerzett diplomát.


A fővárosi egyetem ezen kara igazából nagyon taszít, csak az emberek közelsége volt a húzóerő.


Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ennyien mondtátok a döntésem ellenkezőjét. De kitartok mellette. Érzem olyan erősnek a köztünk lévő köteléket. Minden héten hazajárnék, az egész hétvégét együtt tudjuk tölteni, közel lakunk egymáshoz. Pestre pedig hétvégén is fel tudok ugrani találkozni a barátnőimmel.

2021. jan. 4. 18:25
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
A vidéki egyetemi városok között azért hatalmas különbségek vannak kulturális lehetőségek tekintetében, szóval egyáltalán nem mindegy, hogy konkrétan melyikre gondolsz. De itt igazából a fő gond az, hogy ha te és a barátod is egyetemisták lesztek, és mindketten komolyan veszitek a tanulást, akkor hétvégeken is tanulnotok kell. Aki komolyan veszi az egyetemet, és jó egyetemre jár, annak a legfőbb gondja általában az, hogy egy nap csak 24 órából áll. Így viszont egyáltalán nem mindegy, hogy elmegy-e majd egy-egy fél nap az egymáshoz utazgatással. Gondolj bele a dilemmába, hogy a jövő héten mindketten zárthelyi dolgozatot írtok, s döntenetek kell a találkozás és a dolgozat sikerének kockáztatása között. Ráadásul ne hidd azt, hogy a barátod nem lesz kitéve ellenállhatatlan kísértésnek, ha elhívják a csoporttársai egy hétköznap este bulizni, egy kicsit becsiccsent, s lassúzás közben egy szép lány hozzábújik.
2021. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

18:28-kor írt válaszoló!

Abban igazad van, hogy nehéz lesz megoldani, hogy egyszerre tanuljunk és együtt legyünk. De hétvégente a távolság nem akadály, hisz mindketten otthon lennénk, együtt töltve az egész hétvégét. És ha épp tanulunk, együtt vagyunk tanulás közben is.


Elcsábulni pedig akkor is elcsábulhat, ha egy városban vagyunk és nélkülem megy bulizni.

De én azért még bízom benne teljesen, soha nem adott bizalmatlanságra okot:)

2021. jan. 4. 18:39
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szeged +1
2021. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!